Уреаплазма

  • 291 798
  • 915
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 35 977
Здравейте! Нова съм, но за съжаление имам какво да споделя и попитам относно уреяплазмата. Имам уреяплзма, пихме и двмата Доксициклин (7 дни) и след 10 дни - Азатрил (2 пъти по 3 дни, този антибиотик се пие така, на принципа на натрупването в организма). Проблемът ми е, че отново усещам дискомфорт, което значи, че не е излекувана на 100 %. Чета, че момичетата са се оправили с по един-два курса АБ и започвам да се притеснявам дали при мен не е станала резистентна към АБ тази бактерия? Някой да е имал по-упорити преживявания с тази гад?  Sad
Дискомфортът може да е от гъбички, те често съпътстват микоплазмите, уреаплазмите и хламидията. След лечението пусни МБ

# 361
  • Мнения: 241
Да, напълно е възможно, въпреки че слагах антимикотични. Другата седмица предстои изследване и ще споделя как продължава тази сага безкрайна  Banghead

# 362
  • Мнения: 241
Както обещах, пиша за моите изследвания: пуснах МБ и отново цервикален секрет за изследване. Резултатът ме шокира: нищо не се изолира, никакъв растеж нито на гъби, нито на бактерии; имам лактобацили (забележително!), не са повишени левкоцитите. Като четете - направо съм за завиждане, въпросът ми е само един: на какво се дължи лекото пощипване и промяната в консистенцията на течението? Някой ако се е лекувал дълго с антибиотици и може да сподели някакви последващи неудобства? Някой да се е сблъсквал с подобен парадокс? Съвети? newsm78

# 363
  • Мнения: 28
Какво ще споделите за изследванията които сте си правили? На кои имате повече доверие - ДНК или другия вид не знам точно как се нарича, но и той е с цервик. секрет. На геника имате ли доверие и подвеждала ли ви е или това се случва по-често при не днк изследването?

# 364
  • Мнения: 1 844
ДНК изследването е с най-висока чувствителност и най-точно.
А Геника са добра лаборатория. Peace

# 365
  • Мнения: 28
Благодаря за отговора! А имате ли информация относно лечението и контролното изследване? Искам да кажа например лечението е с азитромицин 5 дни и после се чакат 15. Уреаплазмата по време на тези 5 дни ли трябва да се унищожи или умира в този период на чакане?

# 366
  • Мнения: 1 844
Би следвало да се излекува по време на приема на антибиотика.

# 367
  • Мнения: 20
На антибиограмата ми пишеше Доксициклин и в скоби Вибрамицин. Лекарят ми реши да ми предпише доксициклин 10 дни по 2 таблетки дневно. Това че пишеше и вибрамицин значи ли че доксициклин няма да ми действа а само Вибрамицин? И изобщо каква е разликата между доксициклин и вибрамицин ?

Последна редакция: сб, 20 юни 2015, 00:24 от bvg7

# 368
  • Мнения: 1 844
На антибиограмата ми пишеше Доксициклин и в скоби Вибрамицин. Лекарят ми реши да ми предпише доксициклин 10 дни по 2 таблетки дневно. Това че пишеше и вибрамицин значи ли че доксициклин няма да ми действа а само Вибрамицин? И изобщо каква е разликата между доксициклин и вибрамицин ?
Няма разлика, едно и също активно вещество е,
просто Вибрамицин е по-скъпият и съответно по-пречистен медикамент.

# 369
  • Мнения: 20
На антибиограмата ми пишеше Доксициклин и в скоби Вибрамицин. Лекарят ми реши да ми предпише доксициклин 10 дни по 2 таблетки дневно. Това че пишеше и вибрамицин значи ли че доксициклин няма да ми действа а само Вибрамицин? И изобщо каква е разликата между доксициклин и вибрамицин ?
Няма разлика, едно и също активно вещество е,
просто Вибрамицин е по-скъпият и съответно по-пречистен медикамент.

Значи би трябвало и да действа? Бях пуснала тема преди да видя че има обща за уреаплазма и виждам че тук повече се следи и ще си напиша въпроса тук и се надявам на мнение.

 Беше ми открита уреаплазма. Лекувах я с азитромицин, след антибиограма и резултатът ми беше отрицателен. Лекувах се заедно със съпруга  ми, но не ни информираха че трябва и той да се изследва и разчитахме на моя отрицателен резултат. Тъй като мислим скоро за дете реших да съм сигурна че съм добре и пак я пуснах и се оказа че пак е + ( имам и симптоми). Това изследване беше ДНК и нямаше антибиограма и на фона на старата назначихме Доксициклин. Въпросите ми са: Старата антибиограма важи ли и за сега, след като при първото ми лечение ми е влияел доксициклин  и сега трябва да влияе силно нали? Схемата ми е 10 дни по 2 таблетки - приемали ли сте доксициклин за уреаплазма и по колко я приемахте , тази схема нали няма да ми дойде много? Приемахте ли пробиотик и той по някакъв начин намаля ли действието? Питам за пробиотика защото знам че доксициклина е силен и ме е страх от повръщане и диария с които да изхвърля дозта. С антибиотика са ми предписани и глобули и микомакс против гъбички. Най-вече ме интересува по каква схема приемахте доксициклина и помогна ли ? Има ли момичета , родили след лечение на уреаплазма и такива които са получили стерилитет от нея? След като пише доксициклин - вибрамицин значи ли че Доксициклина ми действа защото лекаря него ми предписа?

# 370
  • Мнения: 1 844
Да, доксициклинът ще действа. Дозата ти е адекватна.
Партньорът отново трябва да се лекува заедно с теб. Може и той да се изследва - например яекулат - но дори и да е отрицателен резултатът, пак е по-добре да се проведе лечение и при него, защото понякога в яекулат не се хваща уреаплазмата, без масаж на простата преди това.
За пробиотика - можеш да си вземеш Линекс Форте.
Ползвай си антимикотичните, които са ти изписали.
Уреаплазмата е една от инфекциите, водещи до стерилитет, ако не е лекувана дълго време.
Въпреки това много жени, които са имали уреаплазма, забременяваат и раждат без проблем.
След това лечение изчакай 1 месец и направи контрола.
Уреаплазмата е упорита. Дано този път я победите. Успех! И спокойно.

# 371
  • Мнения: 20
Да, доксициклинът ще действа. Дозата ти е адекватна.
Партньорът отново трябва да се лекува заедно с теб. Може и той да се изследва - например яекулат - но дори и да е отрицателен резултатът, пак е по-добре да се проведе лечение и при него, защото понякога в яекулат не се хваща уреаплазмата, без масаж на простата преди това.
За пробиотика - можеш да си вземеш Линекс Форте.
Ползвай си антимикотичните, които са ти изписали.
Уреаплазмата е една от инфекциите, водещи до стерилитет, ако не е лекувана дълго време.
Въпреки това много жени, които са имали уреаплазма, забременяваат и раждат без проблем.
След това лечение изчакай 1 месец и направи контрола.
Уреаплазмата е упорита. Дано този път я победите. Успех! И спокойно.

А знаеш ли пробиотика по някакъв начин въздейства ли на действието на антибиотика? Тъй като не съм приемала пробиотик до сега и не съм наясно? Да, дано този път се получи  Peace  bouquet

# 372
  • Мнения: 20
Ако сте лекували уреаплазма с доксициклин кой избрахте- на стада или актавис? Има ли разлика в ефективността и качеството?

# 373
  • Мнения: 1
Преди време лекувах уреаплазма. Винаги ме е тормозил въпроса с безплодието при микоплазмите, как се получава и реших да се допитам до вас, дали сте говорили с лекуващите ви гинеколози относно това. Аз преди питах моята и тя ми каза че до стерилитет няма да доведе но може до спукване на околоплодния мехур при бременност.

"Уреаплазмозата се среща все по-често и, ако не бъде открита навреме, може да доведе до усложнения, включително безплодие и спонтанни аборти."

Какво разбирате под това. Тя води до безплодие само когато не е хваната дълго време ли, тоест няколко години ли? При мен е била в организма ми най- много половин година докато разбера че съм носител, имах проблеми с цистита. За това време този микоплазмен цистит може ли да е предизвикал безплодие?

# 374
  • Мнения: 13 937
Стада !

Общи условия

Активация на акаунт