Уреаплазма

  • 292 146
  • 915
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 844
Пробиотикът е съвместим с антибиотик, дори е препоръчително да се приема.
Колкото до безплодието от микоплазмози - водят до запушване на тръбите, също както хламидията.
"Дълго време" е общ термин, който и аз използвам, но при всеки е индивидуално,
може нелекувана 6 месеца инфекция при дадена жена да доведе до стерилитет, може при друга и 2 години да не окажат такъв ефект.
Успех на всички в лечението и дано няма никакви усложнения! Simple Smile Спокойно, има къде-къде по-страшни неща от уреаплазма. Simple Smile

# 376
  • Мнения: 6
bambucha_85 при мен точно този антибиотик имаше ефект, но го пих със сетразин. Ако искаш и ти си го купи за да подпомогнеш изтребването на гадината  Peace

Ами ще изчакам да видим какво ще покажат моите изследвания и какво ще каже доктора Simple Smile А на теб ставаше ли ти лошо от доксициклина? На мен вчера толкова лошо ми стана, че направо не знам как ще издържа още 10 дни... Както се казва не е сигурно, дали ще уморим паразита, ама мен почти сигурно ще ме умори Wink


При мен се получи същото ужасно състояние само, че от Avelox.Сега мисля да го подменям с Doxycyclin, дано и с него не се получи така

# 377
  • Мнения: 6
Doxycyclin само на Actavis  и Stada ли има на пазара в момента? Преди имаше Dotur, но дали сега се внася, чувам, че и Vibramycin не се открива.

# 378
  • Мнения: 20
Doxycyclin само на Actavis  и Stada ли има на пазара в момента? Преди имаше Dotur, но дали сега се внася, чувам, че и Vibramycin не се открива.

Като си го купувах ми предложиха само на Стада и Актавис. И на мен ми стана ужасно лошо след приема едва не повърнах  Sad И ми казаха да го пия след или по време на хранене.

# 379
  • Мнения: 13 943
Аз преборих бактерията със Стада, пихме го и двамата с мъжа ми и не сме имали странични ефекти. По принцип не е от силните антибиотици мисля.

# 380
  • Мнения: 20
Аз преборих бактерията със Стада, пихме го и двамата с мъжа ми и не сме имали странични ефекти. По принцип не е от силните антибиотици мисля.

А помниш ли каква схема ти беше предписана  - колко дни и по колко?
Момичета, може ли след един ден прием ( 2 таблетки) на доксициклин да получа гъбички и случвало ли ви се е   Sad ? Предписан ми е прием на полижинакс но чак на 4тия ден а сега забелязох че влагалището ми отвън е леко зачервено, подуто и болезнено ,а освен уреаплазмата друго на изследвания не излезе? Преди около месец пих друг антибиотик във връзка с ангина, но той не е близък до тетрациклините и изобщо не влиза в списака на антибиограмата, но възможно ли е да ми се натрупват много антибиотици и така да стана? Допитвам се защото е събота и няма как да се обадя на АГ.

# 381
  • Мнения: 13 943
Доксициклин Стада 2*1 за 10 дни. За гъбичките вземи Микомакс.

# 382
  • Мнения: 20
Доксициклин Стада 2*1 за 10 дни. За гъбичките вземи Микомакс.

 Peace Микомакс също ми е предписан, но чак след края на антибиотика. А казаха ли ти защо Стада е по добър от актавис, освен че е по пречистен доколкото разбрах, има ли по голяма ефективност?

# 383
  • Мнения: 13 943
Не, просто докторката ми каза да внимавам кой Доксициклин си купувам и че много държи на Стада Simple Smile

Микомакса ми е предписван в началото на лечението (говоря за всякакъв антибиотик), аз за всеки случай след седмица взимам още един Simple Smile

# 384
  • Мнения: 900
Здравейте момичета. Да разкажа за себе си - имам един мисед аборт преди около година, и наскоро решихме да си направим с моя мъж пълни изследвания и ни се позитивира Уреаплазма уреалитикум. Изписаха ми според антибиограма Таваник, 7 дни  и след 2 седмици конрола.  И така миналата седмица пак ми излезе позитивен резултат. Много съм притеснена и си мисля , че  тази гад е причина за миседа...   
Сега пием Доксациклин на Стада, него ни изписаха за 10 дни по 2 табл и антимикотични средства.
 Доста зле се чувствам , имам чувството че няма да се махне тая гад, и само се моля да нямаме вече последствия от нея  Sad

# 385
  • Мнения: 20
Имам въпрос към пиещите във форума доксициклин, а и тези които знаят как се усвояват лекарствата. Вече 4ти ден приемам доксициклин в 07 и в 19 часа. До сега проблеми нямам, приемам го след храна, пия и пробиотици, но снощи усетих къркорене но ми мина. Днес обаче го изпих в 19 и в 21 часа и минути получих диария Sad За 2 часа антибиотика усвоил ли се е от организма и има ли шанс да съм изхвърлила дозата? Това че получавам диария значи ли че организма ми не усвоява както трябва лекарството? Вече съм добре , дано не се случи пак. При вас получавало ли се е така?

# 386
  • Мнения: 13 943
Не вярвам за два часа храната да мине през храносмилателния тракт, това е от нещо друго, например обяда!
Не съм медицинско лице, но съм чувала, че при нормални обстоятелства храната преминава през цялата храносмилателно-отделителна система за около 24 часа.

# 387
  • Мнения: 1 844
Имам въпрос към пиещите във форума доксициклин, а и тези които знаят как се усвояват лекарствата. Вече 4ти ден приемам доксициклин в 07 и в 19 часа. До сега проблеми нямам, приемам го след храна, пия и пробиотици, но снощи усетих къркорене но ми мина. Днес обаче го изпих в 19 и в 21 часа и минути получих диария Sad За 2 часа антибиотика усвоил ли се е от организма и има ли шанс да съм изхвърлила дозата? Това че получавам диария значи ли че организма ми не усвоява както трябва лекарството? Вече съм добре , дано не се случи пак. При вас получавало ли се е така?
Обикновено около 4 часа са нужни да се усвои хапчето, силна диария или повръщане в този период могат да намалят действието, поради неусвояване. НО в твоя случай няма от какво толкова да се тревожиш, не приемай допълнителни дози, продължи си по схемата.

# 388
  • Мнения: 20
Не взех допълнителна доза, но се замислям дали вместо 10 дни да не го пия 11 за всеки случай за да не се окаже че съм го пила все едно 9 Sad

# 389
  • Мнения: 20
Момичетата имащи уреаплазма със симптоми кога започнахте да усещате облекчение-към края на приема или след АБ? Моите симптоми бяха затруднено уриниране и парене, днес ми е 5ти ден от приема на доксициклин и може би само уринирането е леко по-улеснено, но паренето пак си го има и незнам дали изобщо ще им повлияе до края(още 5 дни) ? Sad

Общи условия

Активация на акаунт