Уреаплазма

  • 291 593
  • 915
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 1 134
Добре, защо се насочват всички към Геника. Съгласна съм, че тестовете им може да се точни, но как се назначава лечение без антибиограма?!?Особено в случаите, когато правиш контролен тест след прием на АБ и е отново положителен....Persevere проба - грешка, проба - грешка....ужас!

Доколкото знам можеш да отидеш и в Цибалаб да се тестваш. Имат някакви пакети за микоплазма и уреаплазма от влагалищен или цервикален секрет. Не знам дали правят антибиограма, вероятно трябва да се пита. На едните им изследвания пише ДНК тест - този не ти върши работа, т.к. се прави PCR, а той дава само количествена или качествена оценка, т.е. има или няма. Другият тест се води само пакет микоплазма и уреаплазма и би трябвало да е микробиологичен.

# 871
  • Варна
  • Мнения: 31
bvg7@abv.bg, току що приключих курс с флажил 10 дневен орален прием и глобули...не ми е изчезнало паренето, за жалост не се усетих по - рано да пусна микробиология с антибиограма и си мисля, че може нищо да не се отчете сега заради приема на флажил, така че ще пийна и клиндамицина, който ми изписаха след сумамеда и авелокса Weary

# 872
  • Мнения: 1 134
bvg7@abv.bg, току що приключих курс с флажил 10 дневен орален прием и глобули...не ми е изчезнало паренето, за жалост не се усетих по - рано да пусна микробиология с антибиограма и си мисля, че може нищо да не се отчете сега заради приема на флажил, така че ще пийна и клиндамицина, който ми изписаха след сумамеда и авелокса Weary
Аз флажил съм пила, ама ефект нулев. Иначе и аз преди имах много неприятно парене. Относно антибиограмата, защо не изчакаш 10 дни без да пиеш и поставяш нищо и да пуснеш контролна микро? В противен случай дори да почнеш друг антибиотик не е добра идея да го правиш без почивка от предния. Ето и един линк към полезна статия в тази връзка: https://dariknews.bg/novini/bylgariia/do-kakvo-vodi-greshnata-i- … tibiotici-2131075

Последна редакция: пн, 12 ное 2018, 14:19 от Sunny555

# 873
  • Варна
  • Мнения: 31
Sunny555, благодаря ти за статията, запозната съм добре. Миналата година ми махнаха сливиците, а преди да се стигне до операцията съм изпила какви ли не антибиотици, чак пеницилин от Турция поръчвах. Това е причината като чуя антибиотик без антибиограма да настръхвам вече. Но си права, ще изчакам две седмици и ще дам стерилна урина, пък да видим. И без това клиндамицина трябва да го почна с мц, имам време.Blush

# 874
  • Мнения: 1 134
Няма за какво Inninka, надявам се да съм била полезна, защото съм била в твоето положение, както и на много други момичета, и знам, че излизането от порочния кръг антибиотик - изследване - антибиотик е много трудно. Искрено ти желая успех в лечението, пък дано да имаш късмет и предстоящото изследване да е отрицателно. Simple Smile

# 875
  • Мнения: 2 232
От лятото лекувам бактериална вагиноза, редуваща се с ентерококи, ентеробактер, пак вагиноза и е.коли. И накрая конизация, заради тежка дисплазия. Докато бях в болницата ми излезе и изследването за уреаплазма. Докторът ми каза да пия ципрофлоксацин и след това ще лекуваме уреаплазмата. Не била толкова важна. Два дни по- късно пак започват неприятните симптоми парене и дискомфорт. Как ще изтърпя до понеделник да му се обадя незнам.
Депресията и отчаянието здраво са ме налегнали 😢

# 876
  • Мнения: 1 134
И аз първо лекувах ешерихия, защото и моят лекар каза, че е по-наложително първо тя да се лекува, а после и уреаплазмата. А преди също съм имала дисбактериоза и се бях видяла в чудо. Само с правилни антибиотици и лактобацили се оправих, че даже не ми се вярваше като разбрах, че вече съм добре. Знам какво ти е, така че горе главата, ще се оправиш. Важното е че си открила проблема и започваш лечение, само търпение се изисква. Успех!

# 877
  • Мнения: 1 106
Здравейте , искам да ви попитам за мнения за едни лекарства , които вземам. Те са Флажил (през устата), Доксициклин и Фунголон . Днес вече се предполага , че трябва да почна Флажил и локално . Обаче като чета страничните ефекти и ми става лошо направо ....
Някой вземал ли е лекарствата така комбинирани и то за повече от 10 дена ? Имаше ли ефективен резултат ?

# 878
  • Мнения: 1 472
Аз съм взимала флажил и доксициклин за 7 дни и не съм имала никакви проблеми.....но и уреаплазмата,  която лекувах не изчезна...
за фунголон нищо не мога да кажа...

# 879
  • Мнения: 1 134
Здравейте , искам да ви попитам за мнения за едни лекарства , които вземам. Те са Флажил (през устата), Доксициклин и Фунголон . Днес вече се предполага , че трябва да почна Флажил и локално . Обаче като чета страничните ефекти и ми става лошо направо ....
Някой вземал ли е лекарствата така комбинирани и то за повече от 10 дена ? Имаше ли ефективен резултат ?

Фунголон и на мен не ми е познато, но доколкото виждам е някакъв изключително скъп противогъбичен препарат. Такива попринцип се изписват превантивно с антибиотика. Флажил съм пила отдавна, но не за уреаплазма, нямам оплаквания. Само не разбрах флажила с доксициклина ли го приемаш, защото и двете са антибиотици?

# 880
  • Мнения: 1 106
Здравейте , искам да ви попитам за мнения за едни лекарства , които вземам. Те са Флажил (през устата), Доксициклин и Фунголон . Днес вече се предполага , че трябва да почна Флажил и локално . Обаче като чета страничните ефекти и ми става лошо направо ....
Някой вземал ли е лекарствата така комбинирани и то за повече от 10 дена ? Имаше ли ефективен резултат ?

Фунголон и на мен не ми е познато, но доколкото виждам е някакъв изключително скъп противогъбичен препарат. Такива попринцип се изписват превантивно с антибиотика. Флажил съм пила отдавна, но не за уреаплазма, нямам оплаквания. Само не разбрах флажила с доксициклина ли го приемаш, защото и двете са антибиотици?

Така ли? Не знаех това. На мен заедно ми ги предписаха и така ги вземам от седмица някъде. Флажила беше на таблетки, сега го почнах влагалищно. За 10на дена имам още лечение.

# 881
  • Мнения: 1 134
Ами не знам от колко време ги пиеш, но се порових и намерих инфо, че Флажил е антибиотик с активна съставка метронидазол, който се пие не повече от 10 дни(виж листовката), а доксициклинът е от групата на тетрациклиновите антибиотици. Не съм лекар, но съм медицински работник и знам, че два различни антибиотика не могат да се пият едновременно. Най-малкото моят АГ ми го е казвал. Най-добре се консултурай с втори лекар, т.к. такова лечение ми е доста съмнително, а съм минала през много калпави гинеколози и подлагам всичко на съмнение и проверка.

# 882
  • Мнения: 1 472
На мен и днес ми отказаха да ми направят контолното изследване за тази уреаплазма......било ми 14ти ден от цикъла и щяло да има течност и не било хубаво днес да ми взимат секрет....то мина вече повече от месец от последния прием на антибиотик......

# 883
  • Мнения: 1 134
На мен и днес ми отказаха да ми направят контолното изследване за тази уреаплазма......било ми 14ти ден от цикъла и щяло да има течност и не било хубаво днес да ми взимат секрет....то мина вече повече от месец от последния прием на антибиотик......
В какъв смисъл има течност? Нали ти тестват влагалищен и/или цервикален секрет, а и щом ти е 14-ти ден, значи освен ако цикълът ти не продължава 10 дни, не би било проблем.

# 884
  • Мнения: 1 472
Изобщо не разбрах каква е логиката, при положение, че миналия месец бях на 22ри ден от цикъла пак ми отказа да ми вземе секрет, защото било хубаво да мине един цял цикъл след антибиотика(а бяха минали 21дни от последния прием), сега пък течност щяло да има - може би предполага от овулацията да е по-течно, или просто бързаше да обядва - сега след една седмица ми каза да си запазя час.... да видим този път..

Общи условия

Активация на акаунт