Уреаплазма

  • 291 585
  • 915
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 1 472
Много неприятно наистина...сега като си гледам изследванията ..от август месец се влача...и още не съм наясно излекувана ли е...до тук 2 антибиотика...дано да не се налага трети..

# 901
  • Мнения: 206
Много неприятно наистина...сега като си гледам изследванията ..от август месец се влача...и още не съм наясно излекувана ли е...до тук 2 антибиотика...дано да не се налага трети..

Съдейки по моя опит и това какво са ми казвали всички доктори, които съм посетила, май най-често след втория антибиотик се чисти уреаплазмата. Бих препоръчала (от горчив опит) да пуснеш и микробиология и директна микроскопия успоредно. Аз лично се оказах с друга гад след втория антибиотик.

# 902
  • Мнения: 1 134
Да,ще изчакам малко...така или иначе преди обед съм на преглед...
Аз се притеснявам,защото при мен циститът винаги е вървял с еширихиа коли 10на 5 степен....и да не стигна пак до някакви 10дневни приеми на антибиотик и после тая уреаплазма и тя , ако излезе,че иска още лечение....и аман вече...

Абсолютно същата история беше и при мен - цистит с Ешерихия масово и уреаплазма на целия фон. С един антибиотик излекувах и двете, но го пих 20 дни. А Монурал съм пила няколко пъти, но ефектът е временен и той се използва за неусложнени цистити. Т.е. станал ли е вече хроничен, няма смисъл да се пие.

# 903
  • Мнения: 206

Абсолютно същата история беше и при мен - цистит с Ешерихия масово и уреаплазма на целия фон. С един антибиотик излекувах и двете, но го пих 20 дни. А Монурал съм пила няколко пъти, но ефектът е временен и той се използва за неусложнени цистити. Т.е. станал ли е вече хроничен, няма смисъл да се пие.

С какво изследване се засича ешерихията? Досега май само за това не съм изследвана

# 904
  • Мнения: 1 134
Стандартна микробиология. Моята я откриха само в урината, във влагалищния секрет откриха само уреаплазмата.

# 905
  • Мнения: 206
Благодаря! Аз съм с уж чиста микробиология и стерилна урина, обаче уви, дори и след като изчистих уреаплазмата и появилите се трихомони след това, съм си с отвратително течение. Обиколих сума ти лекари, все същото... Не се трае!

# 906
  • Мнения: 1 472
Ами при мен циститът беше хроничен преди години (постоянно - от най-малката провокация и бум цистит), последните години 4-5 да чукна на дърво не ми се беше случвало и за това се надявам да ми подейства и като е по- от рано да го стопирам.
Еширихиа коли си го усещам само по цвят и мирис на урината и вече не мога да го сбъркам ( за сега още като че ли не са се развъдили)....
И за капак на всичко днес отново не успях да си изследвам уреаплазмата - прегледа ме за фоликули и овулация и и казвам да видим и уреаплазмата и ми каза "е защо не каза преди да те прегледам, сега вече няма как", защото като ме е гледала на вагиналния ехограф - нали го мажат с някаква течност и не можело да ми вземе за уреаплзма секрет - заради тази течност - направо вече не знам (ще ходя някъде другаде),  не знам какво я бърка тази течност толкова...

# 907
  • Мнения: 1 134
Благодаря! Аз съм с уж чиста микробиология и стерилна урина, обаче уви, дори и след като изчистих уреаплазмата и появилите се трихомони след това, съм си с отвратително течение. Обиколих сума ти лекари, все същото... Не се трае!

Няма за какво. Ако това ще те успокои и аз след като излекувах инфекциите продължавам да имам течение периодично. Особено се засили откакто забременях, а всеки месец пускам секрет и стерилна урина и са чисти. Много е дискомфортно Sad Според мен започнеш ли веднъж цикъл на лечение с антибиотици, се нарушава равновесието във влагалищната микрофлора и оттам идват проблемите.

# 908
  • Мнения: 1 134
Ами при мен циститът беше хроничен преди години (постоянно - от най-малката провокация и бум цистит), последните години 4-5 да чукна на дърво не ми се беше случвало и за това се надявам да ми подейства и като е по- от рано да го стопирам.
Еширихиа коли си го усещам само по цвят и мирис на урината и вече не мога да го сбъркам ( за сега още като че ли не са се развъдили)....
И за капак на всичко днес отново не успях да си изследвам уреаплазмата - прегледа ме за фоликули и овулация и и казвам да видим и уреаплазмата и ми каза "е защо не каза преди да те прегледам, сега вече няма как", защото като ме е гледала на вагиналния ехограф - нали го мажат с някаква течност и не можело да ми вземе за уреаплзма секрет - заради тази течност - направо вече не знам (ще ходя някъде другаде),  не знам какво я бърка тази течност толкова...

Вериятно АГ-то ти е права, че течността може да компрометира изследването ти, но е крайно несериозно от нейна страна да не знае кога какво трябва да правиш като изследвания. Вземи я смени с някой по-читав, че с този темп няма да стигнеш до изследване скоро.
Иначе за цистит много добре действат мечо грозде, червена боривинка и маточина. Последното действа противовъзпалително, но не трябва да се прекалява, защото влияе на хормоните на щитовидната жлеза, а и има леко сънотворно действие.

Последна редакция: чт, 06 дек 2018, 19:21 от Sunny555

# 909
  • Мнения: 206

Няма за какво. Ако това ще те успокои и аз след като излекувах инфекциите продължавам да имам течение периодично. Особено се засили откакто забременях, а всеки месец пускам секрет и стерилна урина и са чисти. Много е дискомфортно Sad Според мен започнеш ли веднъж цикъл на лечение с антибиотици, се нарушава равновесието във влагалищната микрофлора и оттам идват проблемите.

Да, така е. Аз съм с постоянно много обилно течение вече почти 3 години. То не бяха уреаплазми, трихомони, гарднерели, кандиди.... Уж уреаплазмата е била основния причинител, ама то и с нея и без нея все без промяна. Сега слагам пробиотични свещи за период от три месеца, да се възстанови флората. За съжаление ефекта е сякаш обратен. Може би съм развила някаква непоносимост или алергия.
Приемам всякакви съвети за възстановяване на флората долу!

# 910
  • Мнения: 1 134
А лактобацили използваш ли? Моят лекар(последният от много дълъг списък) ми дава добри съвети като цяло. За възстановяване на влагалищна флора ми каза да си взема първо един вид лактобацили за поставяне, след това правя почивка и после друг вид. А междувременно ми изписа и лактобацили за пиене, които се разтварят. Мога да потърся рецептата и да ти кажа точното наименование, но не бяха хич евтини - някъде около 40лв.

# 911
  • Мнения: 206
А лактобацили използваш ли? Моят лекар(последният от много дълъг списък) ми дава добри съвети като цяло. За възстановяване на влагалищна флора ми каза да си взема първо един вид лактобацили за поставяне, след това правя почивка и после друг вид. А междувременно ми изписа и лактобацили за пиене, които се разтварят. Мога да потърся рецептата и да ти кажа точното наименование, но не бяха хич евтини - някъде около 40лв.

Да, свещички с лактобацили са ми изписани сега - Гинофлор. Приемам и пробиотик с лактобацили орално. Ако, намериш рецептата сподели какви си приемала, ще съм благодарна!

# 912
  • Мнения: 1 134
Лактажин беше първата серия за поставяне - по едно вечер, после почиваш една седмица, а след това Гинофлор. А за пиене е това: https://apteka.framar.bg/30050272/омни-биотик-10-саше-5-гр-14

Последна редакция: чт, 06 дек 2018, 21:22 от Sunny555

# 913
  • Мнения: 1 106
А вашите партньори изследват ли се или се лекуват само защото и вие се лекувате?
И при изследване на мъжа кое препоръчвате - занасяне на материал в лаборатория (и кои изследвания пускате, ако да) или вземане на секрет на място при уролог (?) ?

# 914
  • Мнения: 206
А вашите партньори изследват ли се или се лекуват само защото и вие се лекувате?
И при изследване на мъжа кое препоръчвате - занасяне на материал в лаборатория (и кои изследвания пускате, ако да) или вземане на секрет на място при уролог (?) ?

Да, изследван е и партньора, неведнъж. И двата варианта сме пробвали - според мен секрет от уролог е най-добре.
В моя случай партньора винаги е бил отрицателен за всичко,  пил е успоредно с мен всички антибкотици все пак. И след всичкото пазене, уви, за мен промяна в дискомфорта няма.

Общи условия

Активация на акаунт