Аргументи за ранното захранване

  • 22 016
  • 416
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 85
Моето дете беше на кърма до 5 мес. и не знам как щеше да е, ако го бях захранила по- рано. Само мога да кажа, че бебето ми винаги е било много спокойно и сега си е такова. На мои познати, които захраниха рано децата не спираха да реват. Но може и до дете да е, знам ли. В случая само фактите могат да кажат дали рано или късно захранените деца са по- здрави,  нали това е най- важно- здравето на децата ни.

# 61
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Моето дете беше на кърма до 5 мес. и не знам как щеше да е, ако го бях захранила по- рано. Само мога да кажа, че бебето ми винаги е било много спокойно и сега си е такова. На мои познати, които захраниха рано децата не спираха да реват. Но може и до дете да е, знам ли. В случая само фактите могат да кажат дали рано или късно захранените деца са по- здрави,  нали това е най- важно- здравето на децата ни.

Е, ако започнем и подобни предположения да вкарваме - при нас изчезнаха коликите, след като захранихме. Дали просто им е дошло времето или е свързано?  newsm78

# 62
  • София
  • Мнения: 1 524
Най-честата причина, която аз чувам е, че щом нас така са ни захранвали и нищо ни няма, значи тази схема е ОК.
И другото: По-лесно свикват с твърдата храна, а късно захранените бебета били по-капризни и злояди.
Третата: Педиатърът така съветва, а той знае много по-добре от всеки друг.
И аз ги слушах тези неща, захраних на 6-я месец, ако обаче ми дадат доказателства, че късно захранените са злояди - но говорим за истински докадателства, при второ дете ще захраня 4-ти месец. Просто злоядото дете побърква майка си.

Пепито, сипваш ми сол в раната - само чувам "еми злоядо е защото късно сте го захранили" Чудя се какво да давам за да набавям необходимите витамини, минерали. Още си пие АМ вечер при заспиване, та се успокоявам че вътре уж има всичко.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз се надявах да чуя по-научни аргументи, не "щом не плаче, значи му понася добре", "мен така са ме захранили и нищо ми няма", "педиатърката ми каза".

Не се заяждам, опитвам се да намеря по-солидна почва за другата страна.

Рися, наистина аз дори и в 4-ти месец да бях захранила Йойо нямаше да е проблем. Стига да не е с кисело мляко, сокове, свинско и т.н.

Синът ми е супер ящно дете, а е бил изключително на кърма до 5-ти месец.

В началото много се мусеше на храната, но прояде всичко, с кеф, не му насмогвам. Аз пък съм захранена на 2-рия месец и съм била най-злоядото дете, което можеш да си представиш!

Така че щом няма научни, статистически доказателства, тези аргументи ми се струват несериозни за един добър педиатър.

# 64
  • Мнения: 1 712
Меги, не е така, по времето, когато бях малка, сме захранени рано с едно мое приятелче- е, нямаше такова злоядо дете, баба му все тичаше след него с паницата, ходех в тях да закусваме заедно, та уж да хапне и той. Не е до ранно или късно захранване, това исках да кажа, не се обвинявай  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 1 524
autumnsphere, ако искаш да пуснеш една анкетка към темата. Да видим тези злояди деца дали са повече от отбора на късно захранилите или няма такава тенденция.
Хич не се обвинявам, то аз самата съм късно захранена и никога не съм била злояда. Но просто ми писна всевъзможни майки в градинки, баби, детегледачки, педиатъри и т.н. да ми го казват.

# 66
  • Мнения: 4 303
Понеже имам прекрасни спомени от сестра ми: Тя е рано захранена, на 40 дена със сок от ябълка, та толкова злояда беше, че на майка ми и писваше и връчваше на мен лъжицата. Изпадаше в нервни кризи чак от нея. Стискаше уста това дете и храненето продължаваше с часове.  Laughing
В този ред ще отбележа, че и късно да я бяха захранили, няма гаранция, че ситуацията щеше да е различна.

# 67
  • Мнения: 367
Дъщеря ни я захранихме, когато стана на 4 месеца. Причината беше, че имах плодове, които са домашни и бях сигурна, че ще са полезни за нея. Не исках да изпускам момента. А кърмата ми беше намаляла поради новата бременност. Аз съм "за" късното  захранване, твърдо убедена съм, че ако детето се кърми, няма защо да се бърза с другите храни. Иначе според мен закономерността по-късно захранване - злоядост е абсолютно безпочвена. Всичко си е до индивидуалния вкус на детето. Ейми хапваше няколко месеца всичко в голямо количество и с апетит, но се промени много и сега хапва по малко и само определени храни.

# 68
  • София
  • Мнения: 44 357
meggyv - аз и мъжът ми сме захранени рано - той до към 2 годинки е бил злояд, аз бях страшно злоядо, докато не забременях...
Синът ми е захранен на 5,5 месеца...и той "злоядо"...предимно с количествата има проблем..Всъщност истината е, че така и така не го намирам точно злояд...просто са му толкова нуждите...нищо че са по-малки......до преди да тръгне на градина ядеше  почти всичко...от както тръгна има претенции  и какво яде....зелено не ядял, червено не ядял...не знам какво не ядял...и така...


Не мисля, че точно  кога е захранен някой е проблема.


Пък и много зависи от очакванията и разбиранията на родителя, това, което за едни е злоядо, за други си е супер, а другото би било преяждане.
А и много зависи отношението на родителя по време на хранене към детето, защото може и да го доотврати от това занимание и сам да си направи детето наистина злоядо.

# 69
  • Мнения: 1 796
Ами и аз и мъжът ми сме захранени от 2-рия месец и като деца сме си хапвали абсолютно всичко.На мен в пубертета ми се обърна нещо и спрях да ям накои храни,но до тогава ядях всичко,а мъжа ми още яде всичко.Племенника ми е захранен на 3-месеца и е малко капризен,но в никакъв случай не е злояд.Така че според мен няма връзка между вкусовете на едно дете и периода на захранване.

# 70
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
autumnsphere, ако искаш да пуснеш една анкетка към темата. Да видим тези злояди деца дали са повече от отбора на късно захранилите или няма такава тенденция.

В Кърмаческия имаше такава анкета, не показа такова нещо Simple Smile

# 71
  • Мнения: 4 303
Пък и много зависи от очакванията и разбиранията на родителя, това, което за едни е злоядо, за други си е супер, а другото би било преяждане.
А и много зависи отношението на родителя по време на хранене към детето, защото може и да го доотврати от това занимание и сам да си направи детето наистина злоядо.
Това си е точно така. Някои биха сметнали количеството твърда храна, което дъщеря ми изяжда за нищожно и биха се притеснили, може би. Примерно, 200 гр. пюре и е невъзможно да изяде. По-скоро ще е само половината или малко отгоре... Синът ми пък не яде хляб с готвеното и се наяжда с много по-малко храна, отколкото някои хора считат за нормално. Обаче и двамата се развиват много добре, както е видно от подписа ми.
Пък отделно, че аз залагам на качеството, което с времето приех, че е в пъти по-важно от количеството.

# 72
  • Мнения: 260
има ли доказателства за връзката време на захранване и злоядост?
вярно, познавам некърмени и рано захранени деца, които са злояди, но не е казано че това е причина-следствие.
аз самата съм захранена след 6тия месец, кърмена до 11 месеца и не бях от най-ящните деца.
брат ми, който е кърмен до 7 месеца, кога е захранен не знам, но по думите на майка ми е бил най-злоядото дете.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 524
 Joy Joy Joy

Май няма да има аргумент заслужаващ вниманието ни повече от една страница.

Значи се връщам на основната си теза, че моето дете е наследило това си качество от баща си.  Mr. Green
Въпреки, че и аз трудно мага да кажа злояда, например пържолата я омита от раз, супа само 10 лъжици, хляб само сутрин и то рядко, обикновенно не закусва. Плодовете само на сок и т.н. Да не отклонявам темата.

Сега се сетих, сок от втория месец- трябвало да се дава защото имат нужда от витаминчета децата. Това не го приложих, реших соковете след 10-11 месец. Добре, че така направих защото в 7-я месец имахме диагноза АД. Според мен точно късното захранване и недаването на сокчета ни спаси от по-тежък АД.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 508
Ама как се преценява, че имат нужда от витаминчета? Има ли изследвания, че имат липса на витамини, ако са на кърма или АМ?

Общи условия

Активация на акаунт