СЕПТЕМВРИ'09, тема 12

  • 16 728
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
Цоп,и аз тук! Peace

Писах,писах и какво натиснах,всичко отиде по дяволите Sad

Гледам,че си говорите за яслите!Аз ще записвам Ива,като стане на 2.Станислав тръгна на 2г2м.Отначало често боледуваше,но след това си изгради добър имунитет.После нямахме проблеми с адаптацията и вирусите в детската градина!

Момичета,искам да питам тези,които са слагали втория Пентаксим.Какъв беше интервала между двата приема?Струва ми се,че някъде четох,че трябва да е поне 40дни.Споделете,моля!

# 31
  • Мнения: 314

Момичета,искам да питам тези,които са слагали втория Пентаксим.Какъв беше интервала между двата приема?Струва ми се,че някъде четох,че трябва да е поне 40дни.Споделете,моля!
Педи каза,че минимума е месец!

# 32
  • София
  • Мнения: 54
Момичета,искам да питам тези,които са слагали втория Пентаксим.Какъв беше интервала между двата приема?Струва ми се,че някъде четох,че трябва да е поне 40дни.Споделете,моля!
При нас беше месец и малко (1-я на 23,11, 2-я на 29,12).Но педито каза един месец, при нас беше повече заради празниците.  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 1 504
Нашия на 35я ден...знам, че трябва  да  е минал месец задължително. Но напоследък все по често чета /мами споделят/, че препоръчителния срок е месец и половина.
В листовката пише това
3. КАК СЕ ИЗПОЛЗВА ПЕНТАКСИМ?

Дозировка:

Общата препоръчвана схема включва първична ваксинация, състояща се от три инжекции с едномесечни или двумесечни интервали помежду им, започваща от двумесечна възраст, последвани от реимунизация с една доза по време на втората година от живота.
 

Тук добре си е написано, да не би нещо нашите педиатри пак да се презастраховат и затова да казват средния срок newsm78

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 18:08 от EmiR

# 34
  • София
  • Мнения: 461
gorbi, между първия и втория прием имахме точно 30 дни, а третият беше някъде след 32-33, защото се падна точно след празниците и не исках да ходя да се бутам в навалицата точно в първия работен ден. На нас ни казаха, че трябва да са минали 30 дни за която и да е ваксина и да се редуват крачетата, сега от тук чувам, че трябва да се чака повече. Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 277
И при нас редуват крачетата. Първо в дясното, сега биха в лявото. Интервалът: първата на 09.12, втората - на 13.01.2010. Т.е. 34 дена  Peace

# 36
# 37
  • Мнения: 655
Атракция,мерси за темата  bouquet

Анита,Валка,ма сериозно ли ен взимате майчинство #Crazyегати ужаса #Cussing outми то с него едвам трудно,а без него ooooh! ooooh!

Горби мила,докторката каза поне 40 дена Peace

Валка,айде ако ще преправяш колажа да изчакаш мила до утре,че да кача снимка на Стефи сладура Peaceа как са децата ,по-добре ли са принцесите Hug

Бу,не разбрах за коя кутия питаш newsm78и защо ти е,ако е нещо спешно да търсим Peaceето го моя комплект,подарък от как ми и батко ми за именния ден на Стефи Heart Eyes





нас тука като ни изписваха не ни даваха такова newsm78на нас ни даваха диск закърмене на Ла Лече Лига,судокрем,памперси,две книги за хранене и отглеждане на бебе Peace Peace

# 38
  • Мнения: 141
Аууууу Находката, много армагани ви дават в болницата бе.
Следващия път като раждам, идвам в Горна Оряховица, настанявам се у вас и чакам докат дойде времето за раждане, после ме водите във вашата болница. Всеки ден ще ми идваш на визитация и ще ми носиш готини манджи за ядене Simple Smile
ех, мечти Simple Smile

# 39
  • Мнения: 17
 Мале като ви слушам трябва да се чувствам привилегирована в чуждата страна... и еднократна взех, и майчинство си имам. Епидурал безплатен + куп подаръци, дребнички, но от сърце за бебока. И отношението на лекарите на ниво, с изключение на една дебела бабичка мед сестра  #Cussing out, ама то тва си е бял кахър на останалия фон  Laughing Остава само да сме здрави. Какво му трябва на човек  Grinning
 

# 40
  • Мнения: 141
бебешоци, така като говориш може да се замисля кат родя второто при Находката, да дойда да раждам трето при теб Simple Smile

# 41
  • Karlovo
  • Мнения: 533
nahodkata благодаря , пък като се стопли ще дойдем да почерпим  Hug .
Във Варна не могат да се движат от сняг ,а тук даже не е покрило ,вече и не вали .Днес се опита да пекне слънце .
Аз не знам дали ще го пускам на ясли понеже работя надомно.Ако е кротък и се залисва с играчките ще си го гледам колкото мога .

# 42
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Находке, кутии Нивеа изобщо, особено тънката, че се боря тука с едни кърпички мокри, от които имам много, но в пакет, не са никак удобни за ползване и само се ядосвам... MammaT и BebEshOnDeL удариха рамо Simple Smile

Я кажи, в Горна Оряховица ли ражда и там ли ви даваха диска за кърмене на ЛЛЛ? (професионално любопитство)

# 43
  • Мнения: 277
Мале като ви слушам трябва да се чувствам привилегирована в чуждата страна... и еднократна взех, и майчинство си имам. Епидурал безплатен + куп подаръци, дребнички, но от сърце за бебока. И отношението на лекарите на ниво, с изключение на една дебела бабичка мед сестра  #Cussing out, ама то тва си е бял кахър на останалия фон  Laughing Остава само да сме здрави. Какво му трябва на човек  Grinning
 
що бе, и аз съм получила всичко този път. До средата на декември всичко що ми се полага, съм го взела. И еднократната в това число, също  Peace Казаха ми след 20 декември, а дойде на 19-ти.

# 44
  • Мнения: 655
бебешоци, така като говориш може да се замисля кат родя второто при Находката, да дойда да раждам трето при теб Simple Smile


Горска китка,да знаеш ша са обидя Naughty Naughtyискам те и за второто,и за третото при мене Hug Hug

а,да ви кажа каквио си купих,не е кой знае какво,ама много му се радвам Partyпонеже вечер се храним с АМ и ако го оставяме на бабите-или объркали лъжичките,или водата,та си купих дозатор за мляко Peaceслагам икм вътре количеството АМ и им казвам-ттова е за всичкита вода в шишето hahaha hahaha hahaha




много му се радвам,защото по-нататък ще може да си нося в него в парка грис,кисел и пресни плодове Party Party Party

Общи условия

Активация на акаунт