ВАРНА - помощ за сираците

  • 10 042
  • 138
  •   1
Отговори
# 60
  • In transit
  • Мнения: 11 833
Момичета не съм забравила за каузата но нямам никакво свободно време, обмислям всякакви варианти. Да питам.. проблем ли е ако занеса дрешките в друг дом за сираци? В смисъл, че като гледам как съм с времето най ми е удобно да ги дам в дома, който е до нас.

# 61
  • Мнения: 2 839
Проблеми на никого не създаваме, недей да очакваш момчетата от бригадата  Mr. Green Всеки помака както и АКО може. Пък и щом си намислила да ги дадеш на други сираци - действай  Peace

# 62
  • Мнения: 2 839
Да ви разкажа  Grinning
Днес с Гвен ходихме в Провадия. Занесохме събраните до сега дрехи. Радоста на момичатата беше неописуема. Голям купон настана.  bigdance2 Някои се премениха още преди да успеем да раздадем всички дрехи.  Grinning И ние с Гвен се радвахме като деца всеки път когато някой си харесаше нещо от нашите лични дрехи.  Blush Удоволствието да видиш каква радост им доставя вниманието ни е страхотно.  Heart Eyes
В понеделник възпитателката ще ни даде списък с размерите на всичките 45 деца, за да купим със събраните пари бельо.
Моля ви, ако някои има идея или връзка, която да е от помощ да я свършим тая работа по най-евтиния начин, да свирка! Иначе ще търсим по гаражите на пазара. Там са най-ниските цени за които аз знам, пък и когато купувахме за децата от Надежда ни направиха отстъпка за количества.
Засега силите ни не достигат да `огреем` и в дома в с. Бързия  Rolling Eyes Надявам се да има още мами непреровили гардеробите си, та да занесем и там.  Praynig
За раниците и обувките, за които ни помолиха не смея и да мечтая, много нагорно идва със средствата, дацата са много  Tired
Още веднъж БЛАГОДАРЯ на всички, които се отзоваха! Страхотни сте!  bouquet

Последна редакция: пт, 28 окт 2005, 01:00 от DiVA

# 63
  • Мнения: 1 290
Да си кажа и аз - не, че ДиВА не е казала всичко де Simple Smile

Подписвам се под всяка горна дума искам само да допълня нещо което ми направи приятно впечетление.
Понеже момичетата ходят на училище, а ние отидохме към 16 часа - не бяха всички там в момента. "Първата смяна "намазаха" да избират първи" -  си помислих аз, но не се оказа така. Забелязахме, че децата заровени доволно в купищата дрехи отделяха неща не само за себе си. Чуваха се думи от сорта:
"О, виж това ще е иделано за Дидка..." И така заделяха и за децата които в момента не бяха там Simple Smile Надявам се, че в крайна сметка ще има за всички. Някой от тях тичаха до стаите си, пременяха се и пак идваха за нови Simple Smile Много се зарадваха, а това зарадва нас, надявам се и вас Simple Smile

БЛАГОДАРЯ на всички които намериха време и възможност да се включат в рисуването на усмивките по лицата на тези деца  newsm51

ДиВА, Всъщност съм Калина, БУБА, dema, Ани, stella, Tуфка, gwendolin_k, кукумбер, Джиджислава, Паула (дано не пропускам някой) - Благодаря Ви!!! 

Последна редакция: пт, 28 окт 2005, 09:04 от Gvendolin

# 64
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Щеше ми се да присъствам и аз, обаче нямах превозно средство, пък и бабата я нямаше. Тюх!
Искам следващия път да дойда!
Радвам се за начинанието, че търпи такъв успех и задоволство!
Ъх, срадства... Изгодни обуща има на Солунската митница, раници някъде гледах евтини, но тъй или иначе нямаме толкова много пари.  ooooh!

# 65
  • Мнения: 1 290
засега мислим да насочим усилията си и да похарчим събраните пари за бельо и чорапки - те се оказват най - нужни.

Тъй като момичетата са големи имат нужда от сутиени.
Разбрахме се с възпитателката да изготви списък с бройката на децата разделени  не на възрастови групи, а на размери ( поне приблизително)

Та засега питането е - ако някоя се сеща за място от където да закупим бельо ( бикини и сутиени) и чорапи, по-ефтинки да свирки. С обувкии раници към този момент няма да имаме сили да помогнем Sad  За жалост финансовите средства са много ограничени този път. За сравнение предния път събрахме около 350 лева ( не помня точната сума), а сега са наполовина. Важното обаче е, че са от сърце и пак ще помогнем Simple Smile

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Zdraveite mami,
i az sam varnenska mamka i iskam da znam kade i kak se sabirate i sabirate drehi i pari za decata. Bih iskala da se vklucha.
Tova e moeto ICQ 120943147.
Thanks

# 67
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Хубаво, радвам се, че е минало добре.
За сутиени и пр. бельо-все гледам на магазините Клеопатра (???) едни табели-1, 2, 3 лв. А си мисля за безшевно бельо-потници и бистиета-те не излизат ли малко по-ниско като цена?
Само да захапя месеца, дето идва и ще се отчета и аз за тоя месец.  Naughty

# 68
  • Мнения: 1 399
Аз пари още не съм дала. Искам да го направя, но все не ми стига времето да се срещна, с тази, на която съм обещала Embarassed
За дрехи - ще се опитам да включа и други съмишленици, но не обещавам твърдо.
За бельото - знам, че има евтино в китайските магазини /сутиени и бикини по 3-4 лв/ и доколкото разбрах, въпреки цената не са еднодневки. В "Красива мама" имаше подобна тема и доста момичета си бяха накупили.
Ето темата
Някъде там пишеше и къде във Варна има подобно бельо.
Това от мен, засега Simple Smile

# 69
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз чувах от свеки за някакъв магазин на пазара със сутиени по 2 лв и прашки по 50 ст.Ще разпитам утре и ще докладвам.

# 70
  • Мнения: 5 622
Ех,че хубаво,че сме могли да помогнем,съпруга ми ужасно го е яд,че не съм видяла бележката навреме,защото както Гвен знае той изави желание да отиде с тях!И много щеше да се радва като види децата и ентусиазма им! Tired

За евтини сутиени и гащи-в магазините по 1 лев,бях купувала една рамка и видях,че има и прашки по 1 лев,не съм ги заглеждала,но сигурно не са лоши!Значи аз ги гледах в магазина за 1 лев,който е на бул.Мария Луиза(така ли се казва тази част от улицата,която е по-към червения полощад? Rolling Eyes)срещу магазин Биг Шоп,на отсрещния тротоар.До магазина за 1 лев има някакво соларно студио и магазин ВС телешоп.Дано сте ме рабрали.
Евтини сутиени и прашки от по също лев,лев и нещо има гое долу срещу Пикадили Чаталджа,срещу Пикадилито,но по-близо до Ген.Колев,на отсрещния тротоар.Слиза се по едни стълбички надолу.Аз имам сутиен от там,който беше на някаква смешна цена,а не е никак,ама никак лош!Сутиените са по 4 и нещо май беше....

А сега дамски дрехи ли се събират пак,или и мъжки?А останаха ли дрехи от тези,които носихте сега?Или сега наново се събират за другия дом?

# 71
  • Мнения: 1 290
всички дрехи които събрахме оставихме в дома в Провадия. Остана само една торба с бебешки неща от БУБА и една с мъжки. Като съберем пак (всякакви) ще идем и в другия дом в село Бързия. Там има и момчета и момичеата.

За бельото другата седмица ще се разходя да огледам като се обадя за бройката Simple Smile

Хубав уикенд на всички ви Simple Smile

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз не успях да се включа,а палтото което бях приготвила така си и стой на телта на терасата EmbarassedСледващия път обещавам да се включа,а дотогава може и още нещо да изровя.М/у другото мисля,че имам няколко излишни раници-но май са с развалено ципове,но са от "модерните".Моля като ходите за бельо към пазара да свиркате защото съм приготвила и някой лев за даване,а живея до лятно тракия и ще ми е удобно да прескича до там  bouquet

# 73
  • sofia
  • Мнения: 7 477
molia vi,vijte mi postinga v drugia forum v temata vi Wink

# 74
  • Мнения: 1 290
lavender,

отговорих ти в другата тема.


Току-що говорих с Директорката на дома в Провадия, относно уговорката ни с възпитателката да вземем приблизителни размери за бельото за момичетата.
Като се представих, че се обаждам от Варна, тя веднага каза:
"О децата всички до едно са пременени с дрехите които сте им донесли"

Относно уговорката ни получих следната информация:
Момичетата общо са 42 - 44.
15 от тях са деца от 1-ви до 4-ти клас, а другите са госпожички както тя се изрази Simple Smile

Тъй като според нея нама някаква фрапираща разлика в размерите им, каза да смятаме 10 момиченца -  за гащички и потничета евентуално и останалите 34 горе-долу в един "калибър" с номер 42.

Гледах в неделя някакви магазини до пазара за ефтино бельо. Има бикини по лев и сутиени от 1.50 до 4,50 лв. Незнам доколко ще са качествени, но не изглеждаха май много зле...

Общи условия

Активация на акаунт