Директорът прави училището

  • 23 476
  • 118
  •   1
Отговори
# 60
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Най-голямата помощ, която може да окаже родителят, е да възпита добре децата си. Другото подпомагане аз не го възприемам освен ако не държите да си купите отношение и образование.
И не съм съгласна, че сам нищо не може да направи директорът и който твърди обратното, значи не познава дейността му.

# 61
  • Мнения: 654
"Директорът сам нищо не може да направи. " - този цитат е обяснение на казаното по-горе от мен.  Може отново да ми се скарате, но с участието си във  форума споделих мнение в защита на едно училище и имах доброто желание  да потърся съвет за дейността на училищните  настоятелства.  Как ние,  родителите, можем да сме от полза за собствените си деца, пък и да подпомогнем училищата, в които са ученици? Някой може ли да  ми подскаже, все пак?
Нещо не разбрах.Може ли ми обясниш какво казваш  Embarassed
Член съм на училищно настоятелство/на три/ и не съм хукнала,а пък и не са искали да подпомагам никого.
Просто родители и учители работим ръка за ръка,а не едни срещу други.

# 62
  • Мнения: 9
Ето това ме интересува-работата ви "ръка за ръка"  в какво се изразява?   Аз използвах друга дума"подпомагане", но в същия смисъл.  Какво се очаква от новоприет  член на училищно настоятелство?  Каква е дейността на членуващите в него? Какви са задълженията и отговорностите им?   Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 654
Хубаво питаш,ама не е по темата.
Прочети правилника на училищните настоятелства.

# 64
  • Мнения: 9
 Peace И това е от полза.Благодаря! Simple Smile 

# 65
  • Мнения: 2 898
И не съм съгласна, че сам нищо не може да направи директорът и който твърди обратното, значи не познава дейността му.

Познавам дейостта на директора. И точно затова не съм съгласна. Ако директорът няма съдействието, помощта на другите, работещи в училището, ако му се противопоставят, какво ще направи? Ще издава заповеди и ще ги изпълнява сам? Ще уволни всички? Не е толкова лесно.

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Директорът има съдействието на учителите и го е получил къде под страх, къде по съвест, все пак учителите са отговорни хора, къде поради приятелски отношения. Аз лично никога не съм виждала противопоставяне на директор без негативно последствие за осмелилия се, дори и да е бил прав, дори и да го е направил за добруването на училището.
Ако имаше мандатност и/или малко по-ограничени права, съвсем друга щеше да е картината и тогава вече можем да говорим и за приноса на учителския екип.

# 67
  • Мнения: 2 898
Ако имаше мандатност и/или малко по-ограничени права, съвсем друга щеше да е картината

 Да, това ще е много добре.

# 68
  • Мнения: 9
По темата се изказват различни мнения. Сред спорове се ражда истината.  Peace Това  според мен е необходимо и в работата, а не само в разговорката.  Когато  изказах първото си  мнение, то целеше да провокира и нас- родителите.  Да се запретнем и не само да изискваме , а и да направим необходимото, с което да сме полезни.  В държавата  ни има много училища , за които съществуват противоречиви мнения. Аз имам дете в едно, и желанието ми е да съм полезна на неговата дейност. В това не намирам нищо користно. Затова и попитах за настоятелствата.  Дейността им е част от родителското отношение на съпричастност към образованието на децата ни. Ако директорите ръководят преподавателската дейност и управляват училищата, то ние, родителите,  записваме децата си като ученици и сме отговорни за поведението, успеха и постиженията им заедно с учителите.  bouquet

# 69
  • Мнения: X
Несериозно е да се твърди, че директорът прави училището. Той ръководи /ако умее, разбира се /.
Тоест пак опираме до това,че ако не умее да управлява,то училището запада. Peace
Абсолютно съм съгласна с написаното! Peace Директорът трябва да бъде добър мениджър,
 и да върши работата си с любов и сърце!

Преди мноого години, когато леля ми стана директор на западащо и полусрутено ОУ,
 всички и казваха " да не се вкарва във филми". Rolling Eyes
Само за няколко години тя успя да направи основен ремонт на цялото училище,
и всичко това със средства от спонсори! Кандидатстваше по различни програми,
 по-голямата част от тях печелеше!

# 70
  • Мнения: 2 898
В тази връзка, за да си добър ръководител / разликата между учител и ръководител не е малка /, не е достаъчно да имаш съответното педагогическо образование. Има допълнителна квалификация по мениджмънт, която в съвременните условия би трябвало да я има всеки директор.

# 71
  • Мнения: 5 825

  Напълно  сериозно и абсолютно вярно е ,че директорът прави училището.
Имам пресен пример за това как директор дърпа училището назад. И от училище с 600 ученика за четири години директора успя да намали броят им до 200.И как го направи ли?С много мързел и липса на отговорност,с лош подбор на кадри и изключително слабо ръководство.
И аз съм за мандат на директорите.

# 72
  • Мнения: 3
smile3523Ние замълчахме, когато се появи анонимното писмо с упреци към нашето училище и директор. Приехме казаното като клюка от задния двор. Решихме да не даваме отговор на безименния автор...
Наистина някой колеги , не са наши учители...
ooooh!
Има и още грешки в целия пост - правописни и изобщо не спазени правила за набиране на текст /интервалите ги нямат за нищо  ooooh!/. Учителки, пишещи неграмотно, но правят жалък опит да си защитят западащото училище.  ooooh!
Още по-голяма излагация!  Crazy
Правописен речник на бълг.книжовен език- стр.44: Безименен, безименна, безименно, безименни.
Някой колеги- да, видях го веднага след публикацията. Видях също, че съм написала всяко ситуация, но не ги поправих. Но нали виждаш, че и ти допускаш грешки. Спазила съм всички правила за набиране на текст. Интервалите са на точното място. Пиша си съвсем грамотно. И ще продължим да защитаваме училището си. А дали е западащо?

# 73
  • Мнения: 9
 :peace:COCA COLA Wink Хубаво е , че искаш да продължиш със защитата.                                                                                                                               Т.е. трябва и колектива да е наред, не само директора. Едно, две зрънца да има и нещата могат да отидат по дяволите.   Просто подкокоросват и останалите. Прави се групичка срещу инициативите и политиката на директора и гледайте какво става.   Провал отвсякъде!!! Аз съм съгласна, че може винаги да се изисква повече, но и това , което децата в училището получават- не е никак малко! Намерих тези твърдения подходящи за подкрепа на твоето желание Simple Smile Питам се откъде се  знаят всички подробности , свързани с дейността на училището? Онези, които го критикуват,  дали не го правят, защото  сами са допринесли за "западането"?   newsm78      Моето дете с нетърпение очаква края на ваканциите, за да се върне в училище и да участва във всички учебни и извънкласни занимания. За мен, като майка,  това е важно!   Училище, което изпраща своите  ученици  в най-добрите гимназии на  Варна/І , ІV, V -гимназии, ІІІ ПМГ и др./ , не може да е управлявано от недобър мениджър и да има лоши учители. :peace

# 74
  • Мнения: 160
Естествено, че директорът прави училището!Бях свидетел как в едно софийско у-ще за три години се смениха трима директори.Когато записах децата си там директор беше г-жа В.Палдъмова.Не знам защо я махнаха и въпреки, че съм присъствала на всички родителски срещи,втората и третат директорки изобщо не ги познавам.Усетих промяната на атмосферата в у-ще, децата ми също я усетиха.Когато малката стана четвърти клас я преместих по средата на годината на друго място - промени се детето, започна отново с желание да ходи на училище.

Общи условия

Активация на акаунт