Директорът прави училището

  • 23 471
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 184
Напълно подкрепям Десита74.Директорът е този,от когото зависи каква ще е атмосферата в едно у-ще.Той трябва да следи и контролира всичко в у-ще,но така,че да не попречи на човешките отношения между  колегите,да пресича навреме подмазвачите,да гледа на децата като на живи нормални същества,а не на бройки,които да закрепят за още някоя година някой безсърдечен некадърник,който не става за нищо друго.Не знам защо още не са подхванали директорите.Много ясно си личи,кои са успешни и кои не.Ако интересът към у-щето е нараснал и е устойчив за няколко години,ако се спазва добра дисциплина,ако преподавателите са професионалисти и децата ги уважават-у-щето е предпочитано от много родители,значи директорът е подходящ и успешен.

# 76
  • Мнения: 5 824
Напълно подкрепям Десита74.Директорът е този,от когото зависи каква ще е атмосферата в едно у-ще.Той трябва да следи и контролира всичко в у-ще,но така,че да не попречи на човешките отношения между  колегите,да пресича навреме подмазвачите,да гледа на децата като на живи нормални същества,а не на бройки,които да закрепят за още някоя година някой безсърдечен некадърник,който не става за нищо друго.Не знам защо още не са подхванали директорите.Много ясно си личи,кои са успешни и кои не.Ако интересът към у-щето е нараснал и е устойчив за няколко години,ако се спазва добра дисциплина,ако преподавателите са професионалисти и децата ги уважават-у-щето е предпочитано от много родители,значи директорът е подходящ и успешен.
А когато директорът е видно ,че е неуспешен и не се справя,какво става? Нищо,продължава да е директор и дърпа училището надолу! Несменяем е!

# 77
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Виждам тук наблизо едно такова училище - все по-нисък приме, все по-лош двор, все повече лоши коментари...  И ми е интересно ка се сменя. От една страна трябва д аим аизвестна сигурност, иначе не може да прави значителни промени ако трябва. От друга - трябва да има и начин да бъде освободен, а сигурно има и регламент, но който трябва да го ползва е прекалено зает.

# 78
  • Мнения: 7
Факт е, че директорът на СОУ "Васил Друмев" по образование е начален учител, а преподава музика в 9 клас!? А от медиите и интервюто с учениците разбрахме, че за цяла година е влизал 2 пъти в час!!? Както се казва: No comment
Какво като е начален учител? Нали педагогическия профил , с който е завършил е именно музика. Какво му пречи да преподава предмета " музика". На празници дори свири на учениците. Това на мен като родител прави много добро впечатление. Личния пример е много добър пример!
 п.п Неговата първа задача е да бъде добър мениджър на училището.  Директорът трябва да има часове, които трябва да поеме, но те са сведени до минимум. Затова отстрани може да изглежда, че не си върши работата.
 Според мен училището е много добро, въпреки че някой се опитва да урони авторитета му. Да не говорим, че е много апетитна хапка имайки предвид къде се намира. Много се радвам, че промениха закона и на училищата не може да  се промя статута. Иначе досега щяхме да имаме някой МОЛ.

# 79
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На началните учители профилите са начална и/или предучилищна педагогика. С такъв профил може да се преподава само до четвърти клас. Отделен е въпроса, ако има някаква допълнителна квалификация по музика.
Директорът има задължителен хорариум от часове, който със сигурност не е два часа годишно. Може да е 2 часа седмично, не знам точно.

# 80
  • Мнения: 7
Лошо се изразих.
Той има Специалности: Начална педагогика, Музика и Образователен Мениджмънт./ това го знам от сайта на училището/ Да не си помисли някой, че ми е роднина  Laughing
За мен като родител е важно каква среда той създава на учениците. Аз се чувствам сигурна да пускам детето си там. Дисциплината е добра и живеят много задружно.
А на когото му се учи ще бъде първи навсякъде.
   В "елитните" училища, за които се избиват да се записват децата, нещата не стоят съвсем по начина, по който се представят на родителите. Там спонсори се оказват родителите, които наливат пари за частни уроци и самите училища си приписват заслугите. Оказва се, че са амбициозни не самите директори на училища, а родителите подведени от старата им слава.  Славата е била на учителите, които са се отдавали на работата си. Когато го разберат родителите е вече късно. Децата са свикнали със съучениците си и е късно за преместване. Ако бяха записали детето си където и да е, децата им пак щяха да се представят добре със същото спонсорство.

# 81
  • Мнения: 48 145
Мда, директора прави училището (пък и детската градина), но е несменяем освен ако не се пенсионира или сам напусне. И аз често съм си мислила, че ако имаха някакъв мандат, не че това не се заобикаля или предрешава...ама все пак някои неща можеха да са по-добре в някои училища

# 82
  • Мнения: 6
Васил Друмев е едно чудесно училище.Колективът се състои от млади профисионалисти.Директорът прави всичко възможно за да подобри реномето на това училище, което по ясни причини някой се опитва да съсипе.Дъщеря ми е в първи клас и аз се радвам че я записах в това училище.

# 83
  • Мнения: 8 335
Да вярно е, че Директорът прави училището, но когато е учевидно, че не се справя, редно е да се реагира. Първо от родителите. Знам, че темата е за Варна, но ще споделя какво направихме ние. Спуснаха ни нов директор за ПМГ - забележете, човек, който е бил учител по трудово в една от професионалните гимназии. Почнаха се грешка след грешка в администрирането, все в ущърб на учениците. Накрая съвсем спонтанно родителите се събрахме и с нашето настояване и срещи с институциите, нещата взеха да се връщат на местата. Не е лесно и е много ангажиращо, но има начин.

# 84
  • Мнения: 143
Здравей те!
Моят син  в момента е там първокласник и нямам думи да ви опиша колко добре се грижат там за децата.Класният им ръководител и госпожата от занималнята са изключителни професионалисти и обичат нашите деца като свои.За моя син мнението на г-н Калчев е миродавно а ако му кажа че ще го взема по рано или но обяд започва да плаче че иска да стои до края.
Какво показва това че там децата се чувстват спокойни,разбрани,с любяща грижа.
Аз както и съпругът ми също сме възпитаници но това училище и да ви кажа по времето на въпросния директор Чапкънов също се чуваха доста лоши отзиви.Даже се носеше слух че всички провинили се учители там ги пращат. Twisted Evil

Декември месец директора успя да организира много голям благотворителен концерт в подкрепа на едно болно дете от училището.
Имаше деца от много др. училища,детски градини и организации.
Даже събитието се състоя в зала Пленарна на общината която беше предоставено безвъзмездно.
Какво повече да кажа.

Аз лично с радост срещам по коридорите своите учители и много се радвам че моите деца също ще бъдат при тях.

Ето миналата седмица децата имаха тържество "Бал на Буквите" бяха се подготвили чудесно и всички бяхме очаровани колко много са постигнали децата за това кратко време.
Влезте във профила на училището  във Фейсбук и можете да видите снимки.
Сега класния им ръководител иска да се включат децата и към инициятивата "Да изчистим България за един ден" и да дадем добър пример.
Ето така се развива и показва едно ново отношение към заобикалящата ги среда.

Всички родители до един в нашия клас заставаме твърдо зад училището.

В близост се намира др. училище "Найден Геров" и голяма част от децата в детската градина която посещаваше сина ми учат там и въпреки че се ползва с добро име родителите не са доволни.
Прекалено много деца,невъзможност да се обърне внимание на всяко дете,няма място за всички в занималнята и за това повечето учители си имат частни такива.А родителите които не могат да си позволят да плащат за частна се чудят как и кой да им гледа децата след училище.

Моите уважения към авторката на темата но да обиждате така Naughty.Вместо да се жалвате тука от лошо отношение да бяхте се обърнали към регионалния инспекторат.  Thinking

Със своя пост искам да кажа че има друга гледна точка и че училище "Васил Друмев" е добро място да си запишете децата.

# 85
  • Мнения: 6
Напълно съм съгласна с госпожа Михайлова.Васил Друмев е едно чудесно училище.Моята дъщеря се чувства много добре.Преподавателите са абсолютни профисионалисти.Обръща се внимание индивидуално на всяко дете.Впечатленията ми са че както моето така и другите деца се чувстват отлично.Директорът прави всичко добро за училището,постоянно организира мероприятия.Атмосферата в училището е чудесна,както между колектива така и между децата.Някой коментари за директора са очевадни,че са на лична основа.За мен директорът прави всичко възможно за да подобри реномето на училището,но докато има хора които се опитват да направят обратното ще му е трудно.Аз като родител на дете което учи в това училище на сто процента заставам зад училището,защото то по нищо не отстъпва на другите училища.

# 86
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Хайде сега да се вкллючат доволни родители от З. Стоянов, Г, Раковски и Н, Геров, че това горе да не изглежда като чиста реклама. Simple Smile

Темата е за директорите, не за В. Друмев.

# 87
  • Мнения: 23 402
Хвалят си някои училището,били и те възпитаници там като деца...Ама като гледам грамотността на тези родители,бивши ученици на гореспоменатите училища ,съдя,че явно нивото не е особено добро и бих се замислила сериозно дали да си дам там детето.
Чудесно е,че има добри отзиви за това или онова училище,все пак личния опит е много информативен ,но се надявам тези постове да са истински ,а не волни съчинения от набедени страни в темата.

# 88
  • Мнения: 6
Да темата е директора,и както споделих той прави всичко възможно да подобри имиджа на училището.Какво лошо има да споделим и впечетленията си за самото училище.До госпожата с коментара за грамотноста,айде да не се хващаме за запетайките.Относно рекламата също не виждам нищо лошо.Детето ми учи във Васил Друмев и аз изказвам моето мнение,а то е положително.Немога да разбера защо във  всеки форум се намира по някоя остроумна женица с негативизъм,нали тук е мястото всеки да даде адекватно мнението си.Бъдете положителни,виждайте и хубавото,виждайте и това което се прави за нашите деца.Оставам с впечатление че повечето хора споделят отрицателните неща.

# 89
  • Мнения: 24 467
Хайде сега да се вкллючат доволни родители от З. Стоянов, Г, Раковски и Н, Геров, че това горе да не изглежда като чиста реклама. Simple Smile

Темата е за директорите, не за В. Друмев.

И да не се повтарят рекламите, излъчени от един и същ "потребител", дума по дума /"Васил Друмев е едно чудесно училище."/. Вкарайте малко творчество, тръпка...

Общи условия

Активация на акаунт