АПРИЛчетата ни растат щастливи, пълзят и ходят със крачетата игриви

  • 24 325
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 182
Добро утро!
Хайде и аз ще си го кажа името,че да не сте сами.Аз се казвам Таня,приятно ми е да се запознаем  Laughing Hug
Деси браво на Анито,че се е изправила.
Чоки благодаря,че отново се погрижи,да имаме темичка в която да си споделяме  Hug
Поем ехее чак ноември,да ни напомниш ей,ако всички го купим списанието,ще му вдигнем продажбата и пак ще те викат за снимки Mr. Green
Аз не давам прясно мляко все още!
Golden*Carnival сериозно сам решила,че като Емко има зъби ще спра да го кърмя,особено като казваш,че хапе.Преди няколко дни ме ухапа само с венците и вярвай ми много ме заболя,а какво остава ако има зъбета.
dena_klv твоето хоби да не е свързано с игла и конец  Mr. Green.Помня,че докато бяхме бременни беше показала гоблен по снимката на каката,беше страхотен!
Това е от мен!
Приятен ден на всички!

# 16
  • София
  • Мнения: 12 224
   Аз също съм Мария  Heart Eyes

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 993
Цоп и аз в новата тема, за която благодаря на Чоки!  Hug

Чоки, и моята Яна е от мързеливичките. Все още не може да се изправя, въпреки че има желание голямо и прави опити, но не я държат крачетата, а дупето тежи ли тежи. Успява само до коленца да го докара и то не всеки път, повече не. А като я изправим седи на пръсти и с дупето назад, иначе се задържа права хваната за решетката.
Дена, и аз мисля, че гоблени шиеш, беше ни показвала един портрет на Вики ако не се лъжа.  Blush Дай снимки на Ники да му се порадваме на красавеца.
Поем, всеки път се забавлявам с твоите постове.  Hug
Десито, честито! Купонът започва, както казваше Мимето. Аз не й вярвах много-много, ама сега Йоана ми разказва играта. Снощи успя и за първи път да си притисне пръстите на един шкаф.
Мамочка, ха честита свобода.  Laughing Помня каква радост и какво облекчение чувствах като свършеше сесията едно време. Ставаше ми едно леко на душата. И аз нямам МЦ още, кърмя често.
Емилиаре, честито сърчице! При мен се видя, че бебетата са две още на първия преглед в 6 г.с., но с хубав ехограф. Видяха се две точки, а в 8 г.с. и две сърчица. Изненадата беше очаквана, не като при Айла, защото ми върнаха 2 ембриона, а и кръвният тест за бременност беше с внушителна стойност.

Забравих да кажа, че и моите "танцуват". Клатят се напред назад като чуят музика, пееща играчка или грачеща мама. Започнаха по Коледа, когато баба им им прати един пеещ и танцуващ Дядо Коледа. Имаме и едно пеещо и танцуващо магаре, та явно взеха да ги имитират. Но номерца нещо не схващат и това си е.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 10:18 от Жабче

# 18
  • Мнения: 25
Хайде и аз да драсна некой ред,виждам,че липсваме, Деси  HugДа поиздам, Миме,аз съм ти адашка,ей така си ми грабнала ника и аз страдах сума ти време!
Емиллиар, честито,стискам палци ,каквото си пожелала да се сбъдне.!И аз рано разбрах,че са две!След като никой доктор не вярваше,че съм бременна, и ме трескаха за бъбреци,натискаха за язва и т.н.Ама аз не, та не.Е накря ми повярваха,след като прилежно изчаках да минат десет дена! Като ми каза докторката,че са две,Репликата ми беше: А,така! И ни дума,ни вопъл повече!
Сватя,всеки път искрено се веселя с вас! То някак не напразно, ме привлякохте да се сродим!
Деси ,браво на Анито,хайде пък сега и други бели да ти спретва,няма само да е послушка,та мама шапка на тояга! Wink
И при нас едната девойка е мързеланка,не можеше да седи като хората,сложиш я и полегне з апо-удобно.Ама от няколко дни,взе да се заседява повечко,а като я сложим права не стига ,че с елашка напред назад,ами и танцува.И се перчи, разбираш ли!
Виолетка е по-пъргавка,а пък тя лежеше до последно и се чудим,това дете не с еобръща даже и хоп в един ден всичко наведнъж! Та, ЧОки,както Деси е казала,може да те изненада всеки един момент!
А,да питам аз още не съм давала кисело мляко,дали съм закъсняла,всички ли давате вече?
Хйаде за сега стига толкова!

# 19
  • София
  • Мнения: 12 224
  Значи се събрахме доста Марии  Heart Eyes
  Л.В написаното от теб за мързеланите и изненадата ми напомня и за моите близначки. До шести месец Никито беше кротушка и мързелана. Ваня се изправяше на цели ръчички от корем, Ники едва надигаше главата. Ваня се изправи в кошарата, но с тези спънати крачета все залиташе и падаше и се удряше, Ники си лежеше и и се смееше как се мъчи. Докато едни ден Николета реши, че вече се  е намързелувала, изправи се и си застана стабилно. От там нататък отдуха Ваня и пролази и проходи месец преди на, на десет и малко. Ваня горката и сега на три и половина години още като ходи по равното се спъва... На годинка и лепихме челото, на две беше с гипс, а Николета е по-палавата и командващата, въпреки че откакто ходят на детска и Ваня почна да се налага.
  Да се похваля, че преди седмица бяхме на гости на Жабче. Малките са страшно пораснали, а Йоана е доста напред с материала. Все пак е свикнала с Яна и остана малко изненадана, когато сви един балон от Ели, а тя допълзя до нея и си го взе обратно. Яна си седеше близко до мама в краката и в повечето случаи, играеше си и наблюдаваше борбата  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 7 109
Къде е баба Шпунц, че да отсрами с черпавка за бабинче?  Grinning
Честит бабинден!  Simple Smile В югозоподО много се тачи този празник именно от бабите с внучета до 1 годинка.
Аз пък съм се запознавала, когато веднъж имах имен ден и си бях казала как точно не се казвам.  Wink
Десито, честита ти мома скоклива.  Heart Eyes (мерси за отговора  Hug)
Мамочка, честит успешен край на сесията!  bouquet
Шоки+полуадаш Миме  Sunglasses,   bouquet!
ЛВ писало за две сестрички мили и аз нещо видоизмених една песничка от Катето и Лили на Вили и Лили.  Heart Eyes
Гандия, как е в Добрич? Все още ли не става за излизане от преспи и глутници?
Емили, да бъде всичко наред с бременността ти, а сърчицата да са толкова, колкото ще бъде безопасно за тях и теб, за да се родят живи и здрави! Браво на грижовния батко.  Hug
За хапането - Марчето ме хапе,  когато не й се яде. Аз не казвам не, а охвам набързо с още по-бързо хващане за нослето, за да отпусне желязната челюст.   
За мързел - мързеланче си гледам. Може да стои много дълго върху краката си без да се налага аз да я държа особено. Паркирам я между мен (зад гърба й) и някоя висока играчка, като държа играчката да не избяга и да я излъже да залепи носле. Тя си се държи, човърка си нещо, проверява ме чат-пат дали съм там. Но за изправяне, ЪПсурТ. Лазенето също. Засилва се да лази, че човек да си помисли че ще овършее цялата къща, но много отривисто си сяда на дупето и общо взето придвижването става чрез наместване на дупе.  Crazy 

# 21
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Макар, че не ми се пише последно време поне чета от време на време и гледам прекрасни снимчици от най- прекрасните бебчовци и техните постижения.
Като ми дойде музата и аз ще ви разказвам  Tired
 Hug Hug Hug

Чоки , Миме Hug

# 22
  • Мнения: 5
Здравейте
Едно голяяяяяяямо благодаря на Чоки за темичката   bouquet smile3501
Поздрави и на Мимето за заглавието  bouquet

ЧЕСТИТ БАБИН ДЕН! Обадихте ли се вече на вашите баби, акушерки и лекари?

Чоки, виждаш ли, не е само Пипо от мързеливичките - и ние сме в отбора
Жулиетке, извинявай, че съм ви пропуснала, ама май и други 10-килограмови бебета имаше /Емко и Калин ми се въртят в главата/ - как ги храните тези деца, та са толкова пораснали  newsm78 Heart Eyes Heart Eyes/пу-пу да не им е уроки/
Айла, Десито, честито ви изправяне /при нас няма да е скоро/. Десито, и нашето трето зъбче е долу. Казват, че е нормално да е горе, ама не е.
Мамочка, честит край на сесията. Нали всичко е успешно?
Успешна да бъде сесията и на Аничка и Дидочка


Взеха да ми липсват ღолчеღ,dena_klv,Abrikotin,Enigma,briliantine,zinaida,*L.V*....и не само те Rolling Eyes.Nadeto_K,GANDIA,виждам че четете Mr. Green,не се спотайвайте ами драснете някой ред Hug.Дано новата темичка ви привлече,и се разпишете Grinning.

Дано  Peace

Приятен ден

П.С.: За протокола: аз съм Людмила /то личи от ника ми де/

# 23
  • София
  • Мнения: 1 529
Мили мами,на Бабин ден бабата пожелава на вашите дечица да растат :
здрави,силни,борбени,умни,лъчезарни,да са обичани,късметлии и паралии!

     

# 24
  • Мнения: 444
Чоки, Миме:   bouquet
Шпунц,  Hug благодаря за милите думи! Нека и твоята  бабина душица се радва на здрави и усмихнати внучета! Hug
Люси, ако говориш за моя Калинчо /то друг в темичката май няма newsm78/...далеч е от 10 кг.
И ние сме в отбора на поседналите, на моите ръце се набира, но в креватчето ...тц.
Десито, честито ви изправено дупе, преодоляло гравитацията! Hug
Мамочка, МЦ и мен не е навестил все още, но честичко се кърмим - денем по-2 - 3 пъти и нощем толкова.
Рони, на инди- Калин индианското му име е Калин - орела. Laughing
Вчера успях да го снимам как пляска под команда, но бойния вик изпуснах.  Crossing Arms
И аз не мисля скоро да давам прясно мляко....и кисело. Rolling Eyes
Девик, пиши как сте! Hug

Исках снимки да кача, но Кико се събуди...бързам да публикувам, докато не ми е изтрил поста.

Ох, редактирам се, че такива глупости съм писала с Кико на ръце...досрамя ме. Embarassed

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 13:08 от Nanny

# 25
  • Мнения: 581
А честит бабин ден на всички. С пожелания за повече здрави бебенца!

Браво на авторката на темата.

Поем, , е до ноември месец чак..... ще трябва да ни подсетиш.

Емили, браво дано са две тупкащите сърчица. И какъв е този стар ехограф?

Десито, браво и на  Анито, че вече се е изправила.

и ние можем да се похвалим, Гришко може да стои седнал вече и може и сам да седне, прави опити и да пълзи. Днес му дадох кисело мляко, но не го хареса.
Някой чувал ли е за прахче за успокоение на никнещи зъбки? Било нещо английско.
Аз сега се опитвам да си отворя един фотошоп. успях да си го изтегля, но не ми тръгва. И с коя програма се отваря незнам! newsm78
А тобкова красиви картички има във фейсбука, че само се дразня и искам и аз да си направя, но не става!
Лек ден на всички.

# 26
  • not found
  • Мнения: 581
Л.В., кисело мляко можем да даваме вече  Peace

Шпунц, благодаря за милите пожелания ...  Grinning И мойта майка трябва да я "вкарам " във форума  Crazy

Мойто диване не ще да спи , обявява стачка , преди си заспиваше до 12.30 часа ,а сега е 13 вече и не спи , вечер заспива към 2  baby_neutral Да не се изморява разбирам , но по цял ден обикалят с майка ми къщата и разнасят празни туби , бутилки  , вечер танцуваме уж да заспи по-лесно , накрая резултата е следният : аз спя в леглото , Тони ме тъпче  Tired
Сега чакам татко му да се върне , че ми се излиза някъде и аз като затворник станах   Rolling Eyes

# 27
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Аууууу какви вкусотий  Whistling и аз както само за ядене мисля  ooooh!,де да можех да ги докопам  Embarassed.Айде честит празник на бабите да са живи и здрави да ни помагат за децата и май трябва да допълня и по малко да ни ги глезят,че после ние обираме пешкира  Wink.Благодаря на всички за хубавите думички  Hug Hug Hug.Напълно сте прави,че най важното е да е живо и здраво пък едно ...... едно  PeaceКолкото до ехографа......мани голяма трагедия.Викам му аз на доктора е колко сърчица се чуват там а той ме зяпа и ......."ми ти колко чуваш"....е аз в интерес на истината не чух а видях линийката на пулса долу на екрана  ooooh! оффф ще си чакам другия месец.Мойте вътрешни прогнози са за едно момченце,пък скоро ще я разберем тая работа.Ако пак позная ще си изкарам сертификат за вещерство  hahaha.Няма да ми е за сеФте я  Naughty>.Габи вчера за първи път се изправи сама на крака.Сложих я за миг да седне на фотьойла и докато се обърна беше се изправила на крака.Докопала облегалките за ръцете и от там с набиране и оп   ShockedЯвно днес ще се сваля леглото на долния ред ,че знам ли я вече кога ще се изтресе.Ох исках да пиша още,но Габи друго е решила и пищи колкото сила има и така ще е докато не я дигна на ръце.айде после като заспи ще се опитам да пиша пак и да ви покажа и снимката на малката точица а мамите с опит ,ако могат да  разшифроват колко са ще ги обичам още повече  Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 182
Да, аз вече се обадих на моята акушерка.От както съм родила Десито й се обаждам да я поздравя на този ден!
Моя Емко е вече над 10 кг.Дано успея другата седмица да отида на консултация.Сега обаче се сещам,че него вече го мерят на кантар какъвто ние ползваме,че личната е още със стар кантар и той показва до 10 кг.Сега като се събуди ще го кача на нашия да видим какво ще каже той!

# 29
  • Мнения: 143
Здравейте и от нас с Виктор.
Еххх, колко приятно звучи темата покрай трепетите на Emilli Arie! Щом искаш двечки, дано да са 2, ноооо - колкото толкова! Simple Smile))
Чоки, мерси за темичката и на Мимето за името.
Миме, по повод въпроса ти преди доста странички Simple Smile)) друга питка правих. Не е тази от сайта на Десито. Мога да ти пратя рецептата, ако искаш. Изпробвана е от абсолютен начинаещ майстор-питкар!  Joy и се получи супер! Simple Smile))
Браво на малката Ани, че е зарадвала така мама Деси!
Ние вчера с Виктор бяхаме на КП - ще си имам висок и строен младеж! Simple Smile)) Ха дано (че и в семейстото на мъжа ми, а донякъде и в моето, всички спадат към графа слончета). Висок е 72,5 см и тежи сааааамо 8,820 кг!
Понеже се преместихме, сега бяхме при нов доктор, сестрата и тя се оказа мъжка! Simple Smile) Но докторът е негър (мен по принцип са ми много симпатични негрите) обаче Виктор като го видя, като отвори едни очииии  Shocked не спря да го зяпа по време на целия преглед с невероятно изумление и интерес.   hahaha А на мен ми беше тоооолкова смешно! Едвам се стърпях да не избухна в смях!
И докторът и .... медиц. брат ли е какъв е... Simple Smile  много внимание ни обърнаха и аз съм много доволна! Simple Smile) Тук системата е такава, че ти назначават доктор, не си го избираш. Естествено ако не си доволен, може да искаш да ти го сменят, нооо пак не знаеш на кого ще попаднеш.
Прясното мляко тук се въвежда след година и половина, така че аз няма да давам. Док каза, че е добре и с киселото мляко да изчакаме, но аз все пак мисля да му давам. Въпреки, че каза, че след като мине през закваска млякото, се променя структурата на белтъка (май така беше) и че все пак киселото е по-подходящо за малките деца.
И е време за бяла риба. Тези дни трябва да му купя рибка и да го пробвам.
Иначе Виктор е голяма хала, обикаля цялата къща изправен подпирайки се за стените и където няма за какво да се хване, се пуска и продъжава да си ходи. Вече прави по 7, 8 крачки. Като се усети нестабилен и тупва на къчички и с бясна сила тръгва да пълзи. А като чуе, че се отваря врата на банята (понеже много иска да ходи там, а аз не му давам) включва направо на 5-та и се изстрелва натам пълзейки.  Heart Eyes
Хайде стига за днес.
ААА, забравих, честит бабин ден! Simple Smile))
И Девик, драсни някой ред как е адашчето!

Общи условия

Активация на акаунт