Расте и хубавее, ЯНУАРЧЕ като слънце грее

  • 68 056
  • 745
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 690
Неда, поздравления че разбуди темата   bouquet И то с такава красота...

Гале, и зашита раната изглежда страшна, камо ли преди това... Все пак е минало и като гледам не му се е отразилона на тонуса на Сашко...

Бодливка, напълно съм съгласна с Илиндичка, че ако живееш с някого го виждаш в съвсем различна светлина.

Пепи, видях в твойта Ади  Laughing страхотна е!

Ние сме добре. Децата са на градина, ние на работа. Калина честичко е вкъщи с кашлица, ама се надявам да започне да разрежда боледуването. Калоян е ОК, ходи на английски само - той си поиска, открай време има интерес да научи езика, а сега иска и да се научи да чете и пише. Когато пожелае му показвам, но иначе не го насилвам. А заниманията ги плащаме заедно с таксата и ни казаха, че и отсъствията ще се приспадат.... Днес Калоян яде и вика "Мамо, карфилоа, моркова и брокола(така му вика) са мъже" (т.е. от мъки род както се разбра в последствие  Laughing) Никога не съм го учила, но го тествах с няколко думи и той ги разпознава безогрешно "мъжете" и "жените". Средния род му е по-объркващ. Аз го питам "А диван?" той: "Мъж", "Печка" - "Жена", а баща му вика - "логично - дивана е мъж, а печката, миялната и пералнята - жени"  Joy

# 316
  • София
  • Мнения: 1 056

Пете, разсмя с това - "мъж", "жена"...

Аз се включвам да похваля Мъренцето, че може вече да чете думи, и то дълги и според мен доста трудни. Например, пътуваме в трамвая и той чете "Надежда", на автомата за билети чете "напред", "надолу"... "изход", из книжките разни думи чете. Вчера прочете кратки изречения от старата му тетрадка от градината - "кой съм аз" и "помагам на мама". Онези стикери от Данониното светещите си ги лепи по леглото и си ги чете вечер. Само космическа станция не можа да прочете. Но вече я запомни и пак си я "чете" hahaha
Явно му е интересно, защото аз изобщо не го карам, той сам се пробва. Лятото му бях обяснила за лесните думички как да ги чете на срички две по две /ма-ма, ба-ба, та-ти и т.н./. Няколко пъти му пишех думи и той да ги чете от рода на "риба", зеле", "куче" и повече не съм го пипала на тая тема.

Вие минавате ли през детския пуберитет тая година?
Малее, след като стоя три месеца на село /където беше като принц гледан/ цял месец се бяхме видяли в чудо с баща му - един все сърдит, все се кара, все недоволен и се ядосваше за най-малкото... От седмица насам малко се поукроти, но направо ни изпили нервичките, аз нали се опитвам да съм спокойна в тези изблици - аз го гушкам, той зачервен от яд ме блъска, аз го гушкам, той крещи и обижда... Като видЯ, че не постига забележим успех и се поукроти вече.
Надявам се, че до появата на брата ще е вече по-уравновесен, че после може ревността да изиграе по-лоша роля.

Научил се е на някакви фрази /от анимациите ли, и аз не знам/ - като стане време да излиза от банята го викам, а той - Ех, мамо, колко си жестока!
Или като го карам да си събира играчките - Защо постоянно ми заповядваш, аз да не съм слугиня! /това е от мен чуто когато иска да му нося нещо дето може и сам да си го вземе hahaha/
Другото беше - Защо ми се смееш, знаеш ли колко ме нервиш!

Всички са толкова порастнали вече...

Аз сериозно почвам да си мисля какво ли ще е в тинейджърския пуберитет Crazy Crazy Crazy

Айде, дружки, чао засега!
Стискайте палци към края на другия месец да се похваля и с жилище, освен с бебчо fingerscrossed

# 317
  • Мнения: 690
Люси, браво на Мъри за четенето! И Калоян се опитва, но съвсем няма такива успехи, макар да има желание, но не и търпение  Mr. Green Иначе за пубертета е едно към едно и при нас, сега се е поукротил и вкъщи и в градината е в съревнование кой е по-добър. Стискам палци и за бебчо и за жилището  Peace

# 318
  • София
  • Мнения: 615
petenceto  Joy Значи от там идва рекламата "Ти си жена, а не съдомиялна ..."  hahaha
ludmilana браво на вас, на мен и през ум не ми е минавало да го уча моя да чете. Дано всичко ви е по мед, масло и както сте планирали.
Иначе на лафове и бисери е напреднал доста моя син. Всяка седмица ми казва по 1 ново стихче, учено в градината. Пада си по две девойки и има претенции за облекло по тази причина. Играел си с тях по цял ден на мъж и жена, ама той бил коте. Laughing

# 319
  • Варна
  • Мнения: 2 378

Играел си с тях по цял ден на мъж и жена, ама той бил коте. Laughing


 Joy Joy Joy Сладък!

А за Мъри нямам думи. Браво на него за четенето. Александър към момента е само на разпознаване на букви, но както казваш- явно му е интересно.  Peace А за тръшкането и лафовете - и при нас е така. Пусти филмчета и грозни анимации. Вчера гледам Море от любов и ги моля да мълчат, че много шум вдигат, а Сашко се изцепи - "Това предаване е глупаво!". Обяснявам, че на мен ми харесва, а той "Щом моя Флап Джак казваш, че е глупав - и това твоето е глупаво!" Ужас.
Много се закачат и викат с брат си. Все някои полуналага другия, дразнят се...Да не те отчайвам, ама си е голяма лудница.

Ходим си на градина, сега беше с фарингит, но вече е ок.
Съжалявам, че не се включвам често. Но си мисля за вас.  Hug

# 320
  • София
  • Мнения: 1 155
... Пусти филмчета и грозни анимации.
ох да,  Rolling Eyesнаистина!  Tired
и при нас е лудница, но в сравнение с лудия ни Сашо, общуването с Вики въобще не ме натоварва. (е, изтрещява си и тя от време на време като всички деца). Тя изкара стомашния вирус и я гледах някой ден удома - еми не съм усетила, че гледам дете. Докато тази седмица пък гледах брат й - направо луда ме направи  #Crazy и поне да се заглеждаше по филмчета, та да отдъхна малко (готвейки нещо Wink) - не, само обикаля и се чуди каква беля да измисли. Много е палав, не слуша, ама грам, вече ми и отговаря, бие по градинките и големите деца, държи се ужасно. То вярно, че е в лошите 2 г. и приятните моменти са доста по-малко от хубавите заедно, но наистина момченцата са си по-палави.
Люси, гледах те по ББТ, в предаване, естествено, за кърменето  Grinning - леле, много те бива да обясняваш, направо си ставаш за публична личност  Simple Smile Peace

# 321
  • София
  • Мнения: 1 056
Гале, благодаря за комплимента... за първи път ми беше появяване по телевизията, радвам се, че ти е харесало, жалко че ни отредиха само 15-20 минутки.

Аз приемам всякакви съвети относно ревността между двете деца.
Какво сте забелязали, че не е редно да се казва на по-голямото, кое му харесва, кое е добре да се казва... такива неща.
Аз блях досега и не се подготвих особено, но ще трябва май да си изработим с татито стратегия, щото се очертава да има изявена ревност.
Някоя книга ако знаете по въпроса ще съм благодарна да споделите да я прочета.

sea woman, викаш да се подготвям за рефер в бъдеще Joy

За четенето да ви кажа госпожите не са много въодушевени защото си имат някаква методология на обучение и излизането от нея не им допада особено. Но, иначе не му правят проблем, де. Госпожата беше много впечатлена, че предната седмица рисували планети и Мъри надписал едната Юпитер, като само "ю"-то е обърнато огледално.

Неда, браво на Каменаки за стихчетата, за разлика от Мъри хич не ги обича. Иначе и той си играе със снахата на къща в градината и си отглеждат една козичка Crazy

# 322
  • Мнения: 690
Честит имен ден на всички, които празнуват днес! Да им е живо и здраво името!  bouquet

Люси, и Калоян преди да се роди Калина имаше индикации, че ще ревнува, защото казваше, че няма да и дава нищо, но после нещата се промениха като видя, че тя само лежи и не го закача. Обяснявай му, че ще ги обичаш и двамата, като родиш гледай да отделяш достатъчно време и на Мъри, не го пренебрегвай, говори му и обяснявай всичко, което правиш. За мен проблема възникна, когато порастнаха - сега Калина казва "Това е моя майка, ти нямаш майка" (към Калоян) и той се нервира, освен това се карат за играчките, а Калина даже бие Калоян и после и той като я удари идва да се оплаква...

Гале, и на мен ми се оплакаха, че в градината Калина бие и закача децата... Не е много палава, но проявява инат, вика "ти си лоша", даже ми и посяга... Но пък и Калоян понякога ни се води, ни се кара.

Морска, и ние сме така с филмчетата  Crazy А и с ларингитете на Калина също  ooooh!

Ето тук може да видите малко снимки от тържеството за рождения ден на Калина:

http://www.facebook.com/album.php?aid=48301&id=1000001583066 … &l=3610e65f77

# 323
  • Варна
  • Мнения: 2 378

Ето тук може да видите малко снимки от тържеството за рождения ден на Калина:

http://www.facebook.com/album.php?aid=48301&id=1000001583066 … &l=3610e65f77

Супер!

По този повод де вземем да си направим група У фейса.  newsm78

# 324
  • Мнения: 678
Видях снимките на Калина още снощи.Супер е било партито.

Днес Ади има Имен Ден. Почерпете се   
Повече снимки довечера у фейса  Wink

# 325
  • София
  • Мнения: 615
Честит имен ден!  bouquet
ludmilana не се притеснявай за нищо предварително  Joy имаш още спокойно време, наслаждавай му се.  hahaha Моите има голяма разлика и пак се ревнуват и "Това е моя майка", когато решат да ме извадят от равновесие и успяват. А при Мири щом си имат и коза, ще пият мляко. Joy Защото, който има коза, пие мляко. hahaha Нашите с котките, само микроспория ще си докарат.
petenceto Да ти е здравичка порасналата щерка - чудесно сте изкарали виждам!
Къде е сега Мишлето да чуе моите неволи с препаратите в детската. Ками е получил направо изгаряне на дупето, та сега го мажа с 5 мазила, ползвали препарат, които дезинфекцирал операционни и явно нашия е седнал на прясно намазана седалка. ooooh!

# 326
  • Madrid
  • Мнения: 514
Пепи,да ти е жива и здрава,най-вече!!!

Ами хайде за фейса,аз съм в група с някой от вас,Неда,как да те намеря??
Какви пък са тези препарати и не се ли подсушава ?  Shocked

Патенце,ето го най-голямото предимство на това,рождения ден за не е през зимата  LaughingСтрахотна руса сладурана си имаш  HugА зсега пак съм в мега чуденка къде да праднувам рождения ден на Самуил,понеже тук се кани почти целия клас,заедно с родителите  Crazy и става едно "солено" мазало...не знам,но трябва да измисля нещо,че миналата година милия си остана вкъщи с баба и дядо,понеже аз на рождения му ден се свивах с контракции от сутринта.Уж на сняг щяхме да го водим до планината,но се размина ,отидохме в болницата  Laughing.За късмет пък се изсипа един сняг,тук вали страхотно рядко,по-скоро прехвърча  Simple Smile,а тогава дори натрупа,та...Сами се изненада,казах му,че аз съм пратила снега,докато ме няма. Wink

Иначе Самуил е страшна стойка,постоянно е в разговори и прави едни физиономии,но не мога да го опиша,трябва да се види-със сълзи се смея  Laughing Laughing

Людмилана,аз също не бях много подготвена  Embarassed,Сами много ревнуваше,но го показваше с инат и гевезене,към Бояна винаги е бил много нежен.Вече рядко проявява ревността си.Ти си интуитивна,няма рецепта,ще го усетиш.Книгата на Додсън четох аз,има я в нета.

Къде се дяна пък Мишленце наистина?  Thinking

# 327
  • София
  • Мнения: 225
ВЕСТИТЕЛСКА НОВИНА!!!


Днес се е родил Ивелин и ludmilana e станала мама за втори път! Малкият юнак тежи 3150 гр. и е дълъг 50 см.



Видях го  в другата тема и реших да споделя:)

# 328
  • София
  • Мнения: 225
Честито на мама ludmilana и на батко Мъри.Нека бебчето расте здраво и щастливо   bouquet  bouquet  bouquet



Ей мамчета Вие май ме позабравихте....Ние сме добре ,растем ,хубавеем и дивеем.Жорко ходи отдавна и не се спира,спи малко,мрънка повече,има вече 11 зъбчета и други са на път ,Ваньо ходи на детска на плуване .Вече е добре .Е има още леко изкривено ляво краче,но това е за лудата му майка дето само се вглежда.Слава богу всичко е зад гърба ни
Ей целувам Ви да знаете и не се сърдете,че не пиша,аз редовно Ви чета Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 329
  • София
  • Мнения: 615
ludmilana Майко на мъжки юнаци - Да ти е честит Ивелин и да сте здрави всички!

Благодаря и на вестителя на добри новини  bon_toni радвам се за Ваньо и че сте добре!
 

Общи условия

Активация на акаунт