Расте и хубавее, ЯНУАРЧЕ като слънце грее

  • 67 997
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 720
Честито и да ти е жив и здрав  Stuck Out Tongue

# 676
  • Мнения: 3 336
Пепи, мерси за снимките и честито християнче Hug Като видях снимките разбрах какво имаш предвид, каките са си моми за женене почти Grinning

Ние сега се върнахме от Крушунските водопади с Ники. Еленка я бях оставила на поправителен дом при баба й, че миналия път на рилските езера ми стопи нервичките. Посетихме Деветашката пещера и Съевата дупка плюс Гложенски и Троянски манастир. 2 дни път, много ми дойде, но очите ми останаха в Деветашката пещера Heart Eyes Гледала съм много пъти снимки от там, но чак сега разбрах за коя пещера става дума.

# 677
  • Мнения: 290
Има ли мами като мен решили да пускат децата си през 2013 година на 7 г и 9 м на училище?

# 678
  • Мнения: 720
Има ли мами като мен решили да пускат децата си през 2013 година на 7 г и 9 м на училище?
Да , Мимито сега ще е предучилищна група , а другата есен ще я пускам в първи клас  smile3523

# 679
  • Мнения: 290
Чудесно........защото в един момент си помислих, че всички дечица ще тръгнат тази есен................Simple Smile))

# 680
  • София
  • Мнения: 415
Ето ме и мен. Мартин ще бъде в първи клас и няма търпение да тръгне на училище. Вече има раница, тетрадки и всичко необходимо за 1 клас с изключение на дрехи  Embarassed. Ама и това ще купим. А и аз ще си взема малко отпуск, въпреки, че ще е на занималня и тя ще започне веднага.Пожелавам на всички успешна нова учебна година, независимо дали в първи клас или в предучилищна група.

# 681
  • Мнения: 2 126
Здравейте:)
И аз да се запиша след огромно дълго отсъствие.Вяра ще е предучилищна и тази година,нямам намерение да я пращам на училище ненавършила 7 години.
И двете са много добрички и послушни.Ходят в една групав детската градина,справят се отлично с всичко и там и в къщи.
Днес тръгнаха за първи път след дълга почивка на градина и са доволни.Вяра все по успешно се справя с четенето и до 10 мисля че събира и изважда доста успешно:)


Мишленце,много ми е драго да те видя тук.Помня че на времето сватосвахме Ники и Вяра Grinning.Еленка викаш огън момиче го раздава ще и мине.Гуш на всички ви Heart Eyes
 
Ами това е,много Hug на всички и успешна учебна година на първокласници и подготвителни групи Hug

# 682
  • Мнения: 720
Дес  Hug радваме се да те видим отново тук в темичката   bouquet И аз Мимито не бързам да я пускам в първи клас още ненавършила 7 г , макар че смята до 10 , и опитва да срича , знае буквите , но дотам сме  Crazy повече я влече рисуването и танците   redecoration dancing

# 683
  • София
  • Мнения: 615
Привет и от мен!  Hug
Успешна година на децата ни!   bouquet
Дес, без актуални снимки няма да мине безпроблемно завръщането ти в темата  Naughty  hahaha

# 684
  • Мнения: 678
Хайде и аз да се разпиша//   Ади е предучилищна в училището ,нямаме друг вариант в малкия град.Нямат легла,за сега са ОК.Една снимка от първия учебен ден 
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/229292_52 … 9_780677853_n.jpg

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/380033_52377373098 … 6_555329783_n.jpg

# 685
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Здравейте мамчета и сладки януарчета!
И аз като Дес, отдавна не съм се вясвала, но се сещам често за вас и за малките /вече не толкова малки/ януарски сладури!
Алекс също няма да е на у-лище тази година! От две седмици е в нова градина, в предучилищна група и определено му тежи промяната. До сега беше в малка група от 10тина дечица и с доста индивидуално внимание, а сега вечер ми разказва как за да се абстрахира от силния шум на многото деца, си запушва ушите! Иначе е добре, макар че е доста нервен напоследък, знае числата до 100 и всички букви. Да чете и срича, не съм го пробвала - мисля, че в 1ви клас ще има достатъчно време да се научи и ако трябва да помагам. Предвид проблемите с проговарянето и заекването, наблягаме на финната моторика!
Това е от нас!

Държа да пожелая на всички първокласници- много здраве и ведро настроение, много усмивки, истински приятели и прекрасни преживявания, да се учат с лекота и интерес, и да не спират да задават въпроси!!!

# 686
  • Мнения: 2 126
Neda,във фейса съм ги накачвала.Който иска да се сприятелим да уредим работата на лични Hug

Лика,радвам се да те видя и теб тук.Алекс е станал батко,супер:) Слушка ли госпожицата? Heart Eyes

# 687
  • Мнения: 690
Хайде и аз да се разпиша!
Добре завърнали се, дружки!

Калоян също няма да е ученик тази година. Остана в градината и тази година. Чете гладко, брои и смята, но реших да му дама още една година безгрижно детство. Сега е много ентусиазиран, че учат в градината, даже и домашни имат  Wink

Успех на всички през тази година и занапред! Hug

# 688
  • Мнения: 2 126
Пете,браво на Калоян:) Дано и Вяра се научи да четегладкотази година.Не е нужно,знам,но азм ного искам.А и виждам,че малко и трябва.
Ние сме си в къщи тази седмица,че в града има епидемия от хепатит А
Скрит текст:
(предимно сред тъмнокожото население #Cussing out,но има и българи заболели доста)
Те даже само на 17ти ходиха и много им хареса,но тогава разбрах че има случай на болен възрастен в градината и аз ги спрях.Но мисля да тръгнат от понеделник,то колко време да ги пазя незнам.Якстрах ме тресе де,все се мием,ноима ли гаранции незнам....

# 689
  • Мнения: 214
Дес, радвам се да те видя тук отново  Hug. Това за хепатита обаче е много кофти. Боледувала съм и аз от тази неприятна болест. Бях точно на възрастта на нашите януарчета - на 6,5г. Още пазя доста спомени от престоя си в болницата... без мама (не я пуснаха от работата)... с шест непознати жени в стаята... цели две седмици... безкрайно дълги... целите ми ръце - посинели от спуканите вени... не можех да си пусна душа... не достигах до телефона, за да си пусна стотинката и да се обадя... никакви свиждания... И после цяла година диета и никакво физическо натоварване... Дано да ги подмине твоите малки принцеси!  Praynig Дано да имат силен имунитет! Praynig Дано да нямате друг случай в детската градина въобще! Praynig

Еми също няма да е ученичка тази година. Ще си остане в градината, макар че там настъпиха някои колосални промени, с които още не мога да се примиря. Едната учителка напуска. Пуснала си е предизвестието. И то точно тази, на която разчитахме да подготви добре децата ни. Тази, която беше най-всеотдайната, най-работливата, най-отговорната, най-грижовната, най-амбициозната (в добрия смисъл) учителка, за която съм чувала изобщо. Тази, която обгрижваше децата ни като истинска майка, след като й ги поверихме за летния лагер и зеленото училище, тази, която никога никого не ощети и ги обичаше безрезервно, тази, която ги научи да се обичат едно друго и всички взети заедно, да бъдат сплотени и истински приятели... Казва се Емилия Петрова и няма аналог сред познатите ми от всякакви възрасти  и техните наблюдения и опит. И напуска ,разбира се, не по собствено желание, а по принуда. Заради натиск. Заради завист, интриги и зли намерения на некъдърни дребни душици, които са се сдобили с власт. Не мога нито да се примиря, нито да го премълча. Заради несправедливостта и заради загубата.  След доста дни разсъждения, все пак реших детето ми да остане там и тази година. Въпреки че промяната няма как да не й се отрази. Но  поне ще остане с децата и другата си учителка. Но ми е много ,много тъжно... Опитвах се постепенно да подготвя Еми за раздалата с любимата й детска градина. Казвах й че тази е последната година, в която ще са заедно с децата... И си мислех, че какъвто и късмет да извади с училище, учителка и съученици, поне ще е имала тези прекрасни  пълноценни четири години. Но в действителност идилията взе да се разпада преждевременно.

Извинете ме за дългия и в тъмно оцветен пост! Просто така се чувствам.

Желая много здраве и късмет на всички дечица! На новите първокласници - успешна учебна година и много положителни емоции!

Общи условия

Активация на акаунт