Радио/тв докато спи?

  • 4 641
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Не сме пазили абсолютна тишина , когато синът ми беше бебе. Е, не е имало телевизор в стаята ни , но спокойно съм вършила домакинска работа . Сега го приспивам със CD с приказки  ,за да не се стряска от шумовете около блока .

# 61
  • Мнения: 1 475
Само на включен телевизор заспива, може  и без ,но аз гледам ,докато детето заспива! Embarassed

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
И при нас може да заспива дъщеря ни дори и да не е пуснат телевизора,но аз го пускам,защото все намирам да гледам по нещо.
Но в повечето случаи ТОЙ/телевизора/ приспива мен,но не и щерката. Laughing

# 63
  • Мнения: 48
Пускам радио или TV (но повече радио,че телевизора все пак облъчва) от новородена на моята бебка,освен вечер когато е време за нощния сън.

Много са противоречиви мненията за това дали трябва детето да се свиква на шум или не. Казват,че не е хубаво да е на шум,защото така се натоварва мозъка,но други пък казват,че е хубаво,защото по този начин детето няма да е подложено на стрес и да се буди от най-малкия шум. Въпрос на преценка.

# 64
  • Мнения: 9 973
пускам слабо да бучи

# 65
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз спирам да звука дори и на телефона си.Има ли шум тя не може да спи.

# 66
  • Мнения: 610
Още от бебета свикнаха да спят на шум, никога не сме пазили абсолютна тишина .  Peace

# 67
  • Мнения: 3 641
Спи на намален телевизор.

# 68
  • София
  • Мнения: 5 079
Живеем отскоро в къща, където беба разполага със собствена стая и оттам се научи да спи на тишина. Tired
Което никак не е добре, защото малко да викне баткото и тя моменталически се е опулила. Shocked

# 69
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
И двете ми деца заспиваха и спяха в продължение на поне 2-3 часа на музика. Дъщеря ми вече не ползва този метод отдавна, но като бебе предпочиташе да заспива на фона на детски песнички или класическа музика. Синът ми все още спи на музика, по-конкретно на радио Джаз ФМ. Хареса си това радио и не дава дума да се издума да разместим станцията. Grinning

не, но и да пусках щеше да е класическа , спокойна музика, не радио или ТВ...
това ми е леко безумно...ти на радио и ТВ ли спиш?


Ааааа, класическата музика може да бъде много страшна понякога.  Mr. Green Вагнер определено не става за приспиване, за Щокхаузен и Шьонберг - да не говорим. Макар че пак всичко си зависи от детето. Докато бях бременна, мъжът ми имаше тежък концерт, беше солист на една творба на Божидар Спасов. Та това откачено произведение се свиреше здраво у дома и тя определено кротваше всеки път като го чуеше. После сме й го пускали като бебе - да видим как реагира и дали го помни. Веднага заспиваше с такава доволна усмивка, направо се размазваше от кеф. А става дума за съвременна, много откачена музика. Така че всичко е до дете. Peace
Виж, телевизор не бих използвала, защото аз съм по принцип малко враг на зарибяването с тв, ама това е друга тема.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Оставям  пуснат или телевизора или радиото .Научи се да спи на шум, което е голям плюс според мен.

# 71
  • София
  • Мнения: 44 319
lulumba - все пак писах спокойна..т.е. подходящо подбрана...но и това не съм правила...предпочитам да му пускам докато е буден, но той като цяло си има друг вкус...
Виж докато беше бебе се успокояваше от як рап, надънен при това.... и заспиваше, но щом заспеше ест изключвах музиката.

# 72
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
lulumba - все пак писах спокойна..т.е. подходящо подбрана...но и това не съм правила...предпочитам да му пускам докато е буден, но той като цяло си има друг вкус...
Виж докато беше бебе се успокояваше от як рап, надънен при това.... и заспиваше, но щом заспеше ест изключвах музиката.

Оооо, изключвам и аз музиката, разбира се. Случва се обаче да не го направя веднага, а след час-два, да речем. Иначе през цялото време нещо да шуми - нееее. Naughty

# 73
  • Мнения: 1 485
Телевизора работи непръкъснато,но естествено звука е нормален,не силен,че да се стряска.
Надявам се да привикне да спи на шум.

# 74
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Да заспи без телевизор - няма начин. Но не как да е, а винаги музиката на МАД ТВ. Не ми е особено любима, но не мога да прокарам нищо друго. Изтърпява десетина минути и започва енергично да протестира. Добре поне, че не е Планета, Фен или някаква от този род. Ако, в изключитеблно редките случаи, когато се събужда през нощта, не чуе-види някое от любимите парчета, също се възмущава, така, че няма как да спи на тишина. Очевидно, телевизорът действа добре на психичното му здраве  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт