Бебето не иска да стои вкъщи

  • 1 876
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!Имаме много странен проблем.От един месец се налага с дъщеря ми,която е на 4 месеца да останем при родителите ми,като и преди това често идвахме и оставахме,но се прибирахме и вкъщи.Преди 10 дена се прибрахме вкъщи и детето полудя,скъса се от рев.Луди станахме с таткото.Нито мляко иска да пие,нито да легне,да спи.В момента,в който направим опит да я сложим в леглото още повече истерясва,пищи изпъва се.Както и да е събрахме багажа посред нощ след 4 часа рев и дойдохме пак при нашите.Останахме още малко и решихме преди 2 дена пак да се приберем,като този път дойде и свекито на помощ.Е няма братче..детето реве кат магаре.Става някакво друго дете,дави се чак.Никой и нищо не може да я успокои.И пак сме при нашите..Тука няма никакъв проблем толкова е спокойна,щастлива..спи спокойно,яде,играе,няма нищо общо с това,което се случва вкъщи.Възможно ли е за няколко седмици да е свикнала толкова много тук в тази къща и как изобщо ще се приберем вкъщи не знам.Някой ако може да помогне със някакви съвети,защото вече стана много сериозно положението..

# 1
  • Мнения: 4 007
Нямам представа от бебета, но първото което ми дойде на акъла е като при животинките в нов дом - да се вземат неща от стария - одеала, завеса, възглавница, на каквото е спало детето там, каквото е виждало най-често. Да дойдат родителите и те първите 1-2 дни. Да може да е възможно най-приличащо, изглеждащо и миришещо на другата къща. Ако е спала там на светло, а тук е тъмно или обратното - направете го както е било там. Студено/топло, тихо/шумно и т.н

# 2
  • Мнения: 5 271
Бебетата не обичат промените. Но, според мен както е свикнало на новото място при родителите ви, така ще свикне и пак на старото, във вас. Обстановката, играчките, изгледа, атмосферата са важни, гледайте да си приличат. Нашето малко дете смени обстановката на 8 месеца, после пътувахме, на 10 месеца, за три седмици, после на година и 10 месеца отново, та, имаше протести първия ден, после детето свиква. Не се притснявайте чак толкова, ще отмине.

# 3
  • Мнения: 12 752
Никога не съм виждала такова нещо - бебе да е привързано към място до степен да е спокойно само там. Може би просто се е привързало към бабата и дядото? Ако основно те са го гледали, като нищо може да тъгува за тях. Не бих се местила от къщи заради това, че бебето плаче. Може да звучи коравосърдечно, но ще поплаче, поплаче и ще му мине, като се измори. Все пак любимите мама и тати нали са с него!

# 4
  • Мнения: X
Никога не съм виждала такова нещо - бебе да е привързано към място до степен да е спокойно само там. Може би просто се е привързало към бабата и дядото? Ако основно те са го гледали, като нищо може да тъгува за тях. Не бих се местила от къщи заради това, че бебето плаче. Може да звучи коравосърдечно, но ще поплаче, поплаче и ще му мине, като се измори. Все пак любимите мама и тати нали са с него!

Родителите ми работят и основно през деня аз си я гледам,после и те се включват.Не изключвам варианта наистина да се е привързала към тях,но през половиния ден тях ги няма и е само с мен и няма никакви проблеми.За плача и ние така си мислихме да изчакаме ще спре еми от 18 до 23 часа да се дере едно дете,просто нямаше как да я оставим.Почервеня,задави се направо спря да диша от рев.Ще пробваме и варианта нашите да дойдат с нас няколко дена,ще и взема нещата ,които ги ползва тук,дано да стане,че ще полудея вече.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Честно казано не мисле, че причинатаза плача е смяната на дома. На 4м основният свят на бебето е мама. Бих търсила причините на друго място, или просто бих си помислила, че е съвпадение.

# 6
  • Мнения: X
Честно казано не мисле, че причинатаза плача е смяната на дома. На 4м основният свят на бебето е мама. Бих търсила причините на друго място, или просто бих си помислила, че е съвпадение.

Как може да е съвпадение като реве кат луда и след половин час при нашите се хили завърта си дупето и си заспива..какво може да е? Другото,което се сещам е да е свикнала на тукашната кушетка и да не иска да спи на тази,която е в нас и затова да нервничи.Ще и вземем същата,тъй като няма как да помъкнем тази,то не стига целия багаж дето ходя напред назад и кушетки,ако почна да мъкна не знам..

# 7
  • Мнения: 15 356
Честно казано не мисле, че причинатаза плача е смяната на дома. На 4м основният свят на бебето е мама. Бих търсила причините на друго място, или просто бих си помислила, че е съвпадение.
И аз така бих помослила .Децата обикновено са адаптивни,важно им е майката да е там.Или бих се замислила за вариант преумора,прибиране когато е време за сън.

# 8
  • Мнения: X
Честно казано не мисле, че причинатаза плача е смяната на дома. На 4м основният свят на бебето е мама. Бих търсила причините на друго място, или просто бих си помислила, че е съвпадение.
И аз така бих помослила .Децата обикновено са адаптивни,важно им е майката да е там.Или бих се замислила за вариант преумора,прибиране когато е време за сън.
Не можем изобщо да я сложим в леглото още по-зле става.Евентуално,ако от реване се измори и заспи,след половин час се събужда и пак се започва.Аз я гледам 24/7 и никога не съм я чувала да реве по този начин..Свикна явно тук,сега въпроса е как ще свикне там Joy

# 9
  • Мнения: 15 356
Пробвайте да легнете с нея .

# 10
  • Мнения: X
Пробвайте да легнете с нея .
Пробвах и така,и с възглавница я люлях на краката си.Не стои.Тя попринцип обича да стои на ръце,с часове я носим и това не я успокоява.Нищо.Явно и се доспива и колкото повече не спи,толкова повече реве от преумора,но не иска да ляга детето никъде ..Не мога да си обясня,ако толкова е свикнала при нашите,защо когато отидохме при тях тогава не е ревала,защото пък е свикнала вкъщи.Преди това си спеше и на кушетката в нас.Възможно ли е толкова много да и е удобна тази,която е при родителите ми,че да не иска на нейната си.А тя е една най-обикновена от старите дървена.Даже за матрак майка и сложи дунапрен,но си спи детето кат пън там 🤣

# 11
  • Мнения: 10 597
Проблемът е преди да си легне на леглото, или след като си легне?

От всичко описано, аз останах с впечатлението, че има колики. Може би у вас нещо ѝ предизвиква тези колики? Температурата на леглото, влагата във въздуха, нещо...?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 402
Аз също не мисля, че е заради смяна на обстановката. То тогава трябва навсякъде където го водите детето да изпада в истерии. По-скоро е свикнала с баба си и дядо си. Може би й угаждат повече, занимават се с нея повече, повече я разнасят/гушкат/разсмиват и се чувства по-спокойна.

Друго за което се сещам е регресията в 4м и евентуална преумора на детето от недостатъчно сън.

# 13
  • Мнения: 15 356
Много сме ходили с детето тук и там ,за по месец даже.Първия път беше на три месеца ,изнерви я дългия път накрая .Втория беше на шест,грешката ни беше ,че я извадих от колата и друг човек я взе ,а ние взехме саковете .Но след това се успокояваше и свиква навсякъде.
Не вярвам да е от мястото за сън.Винаги ли спазвате интервалите за будуване?

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 254
Кърмите ли? Ако не, еднакво ли мляко и от едно и също шише ли пие там и у вас? Обикновено драмите при бебетата са около млякото, колики, рефлукс, глад.
Да не би да прегладнява и преуморява от пътуването?
Аз не бих връщала бебето обратно при нашите при всяка истерия. Бебето трябва да се успокои, преди да заспи. Бих разсеяла с нещо, каквото харесва, от каквото се впечатлява.
Другоъо, за което се сещам- не пътувайте следобяд или вечер.
Бебетата по това време са доста кисели и са склонни да правят драми от най- малкото. Просто се пренапрягат от многото натрупани впечатления през деня.
Пътувайте сутрин, когато бебето е свежо.

Последна редакция: нд, 12 дек 2021, 15:43 от VickyTaylor

Общи условия

Активация на акаунт