Дневен сън

  • 867
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Момичета вече ще откача.
Бебето ми след 10 дена прави 8 месеца..
От няколко дни съня през деня е 3 дремки по 30мин. И е до към 14 14.30 .. после не иска и не иска да спи ,търка очи и не иска .. принуждавам се да издърпам банята към 19часа ,защото има дни с истерии ,защото не е спала ..
Събужда се в 6 слагам я на 2.15 20 .. виждам че расте един пъ горните резци... почвам да се шашкам,че това дете не спи през деня ,супер малко ми се струват часовете .. вечер спи и с ебуди по 1 2 пъти за ядене ,но веднага заспива .. дайте съвет какво правя грешно

# 1
  • Мнения: 794
Спи 3 пъти до 14 часа? Frowning
Това е много за 8 месечно. На тази възраст дъщеря ми премина на 2 дремки от по час, час и половина. Сутрин ставаше в 7, първа дрямка в 9:30-10, втора дрямка към 14:30 до 15:30-16 часа. Вечер лягаше към 20:15.
Толкова на често дремки е мъчение и за Вас, и за детето. Не му се спи и затова са само по 30 минути.

# 2
  • Мнения: 179
Спи 3 пъти до 14 часа? Frowning
Това е много за 8 месечно. На тази възраст дъщеря ми премина на 2 дремки от по час, час и половина. Сутрин ставаше в 7, първа дрямка в 9:30-10, втора дрямка към 14:30 до 15:30-16 часа. Вечер лягаше към 20:15.
Толкова на често дремки е мъчение и за Вас, и за детето. Не му се спи и затова са само по 30 минути.
Всичко това е от седмица ,направо се побърквам .. не знам от зъбите ли е преди това нямахме проблеми

# 3
  • Мнения: 658
Моето бебе също е на почти 8 месеца, също има 3 дремки през деня, но са разпределени през нарастващи интервали от 2 до 2:45, понякога закъсвявам с банята, заради баткото и последният интервал може и 3 часа да стане. Не цепя секундата, просто ориентировъчно.
Напълно нормално е да има все още три дремки, но ми се струва че трябва да се опиташ да увеличиш интервалите между тях.    Така постепенно може и да се премине към две дремки, ако бебето е готово за този преход. Реално дневния сън на тази възраст трябва да е около 3 часа.
Аз също имах проблем с продължителността на дремките, будеше се винаги на 30 мин., беше му крайно недостатъчно и ставаше ужас до вечерта. Принудих се да го доприспивам с гушкане или лежане на леглото до мен. Така започна да си поспива по 1 -1.5 час, в редки случаи до 2 часа.
Ако спи в количка пробвай с разходка навън, когато му дойде времето за сън сутрин и след това увеличавай интервалите на будуване.

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 21:35 от CamiLia

# 4
  • Мнения: 179
Моето бебе също е на почти 8 месеца, също има 3 дремки през деня, но са разпределени през нарастващи интервали от 2 до 2:45, понякога закъсвявам с банята, заради баткото и последният интервал може и 3 часа да стане. Не цепя секундата, просто ориентировъчно.
Напълно нормално е да има все още три дремки, но ми се струва че трябва да се опиташ да увеличиш интервалите между тях.    Така постепенно може и да се премине към две дремки, ако бебето е готово за този преход. Реално дневния сън на тази възраст трябва да е около 3 часа.
Аз също имах проблем с продължителността на дремките, будеше се винаги на 30 мин., беше му крайно недостатъчно и ставаше ужас до вечерта. Принудих се да го доприспивам с гушкане или лежане на леглото до мен. Така започна да си поспива по 1 -1.5 час, в редки случай до 2 часа.
Ако спи в количка пробвай с разходка навън, когато му дойде времето за сън сутрин и след това увеличавай интервалите на будуване.
Не спи в количката... днес спа и следобед пак 30мин ... отдавам го наистина може би и на зъби,защото се буди с рев ... ще следя и наистина ще пробвам са увелича будуването малко

# 5
  • Мнения: 15 356
Как заспива?

# 6
  • Мнения: 179
Сама заспива в кошарата

# 7
  • Мнения: 15 356
Ако я оставяте в кошарата и заспива без никаква помощ това е супер. Ако има добри условия за сън- затъмнено, хладно, тихо и тн аз бих потърсила причина в -режима, растежен скок има на тази възраст, дискомфорт. Не удължавайте интервалите, понеже сега има доста натрупана умора и ще натрупа още.

# 8
  • Мнения: 179
Ако я оставяте в кошарата и заспива без никаква помощ това е супер. Ако има добри условия за сън- затъмнено, хладно, тихо и тн аз бих потърсила причина в -режима, растежен скок има на тази възраст, дискомфорт. Не удължавайте интервалите, понеже сега има доста натрупана умора и ще натрупа още.
Днес е доста по-добре .. сега тъкмо е с третата дрямка .. видях,че зъбчето е пробило.. дано е това

# 9
  • Мнения: 310
Здравейте, моето в неделя ще направи 8 месеца. Сутрин става е 8:30. Първа дрямка 11:00- 11:30, втора дрямка 14:00-16:00 и трета 19:00- 19:30. Заспива 22:30. (+/- 30минути). Има 4 зъбчета и 2 в процес. Нещо страшно е, то реве по цял ден, все не му е добре, каквото и да прави, както и да го оставя. Отказа да яде кашите след обяд и пак се върнахме към кърменето. Водих го на лекар, уж здравословно нищо му няма. Вашето през деня спокойно ли е? Може ли да си пишем от време на време, да споделяме опит?  Че вече съм страшно притеснена, до колко е нормално държанието му.

# 10
  • Мнения: 15 356
Ако я оставяте в кошарата и заспива без никаква помощ това е супер. Ако има добри условия за сън- затъмнено, хладно, тихо и тн аз бих потърсила причина в -режима, растежен скок има на тази възраст, дискомфорт. Не удължавайте интервалите, понеже сега има доста натрупана умора и ще натрупа още.
Днес е доста по-добре .. сега тъкмо е с третата дрямка .. видях,че зъбчето е пробило.. дано е това
При зъбоникнене смущаващият период е докато зъбът пробие, налице са извънреди нощни събуждания, детето е криво и в будното време. Дано е това и успех!

# 11
  • Мнения: 6
Здравейте, дами да тук не е момента но и моята не спи ние сме на 5 месеца и не спи ставаме в 7:30 и дрямката ни е в 10:30 някаде после към 14:30 и от тогава чак заспива в 19:30 спи около час и не иска после да заспи... Играем си упражнения правим, излизаме навънка и не заспива и не заспива

Общи условия

Активация на акаунт