Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (11)

  • 88 522
  • 791
  •   1
Отговори
# 765
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 867
ако мога един скромен съвет относно бебеправенето да дам  Blush
Правете любов! Бебето си знае кога да се появи Wink

# 766
  • Мнения: 13 832
Да, и аз все си го мисля това, като ви чета терзанията. Не се вторачвайте толкова в може-не може, разрешено- неразрешено, ще стане ли този месец -няма ли, овулации, подходящи дни, хормони и какво ли не. Само се потискате и затова нищо не се получава. Винаги давам пример със случаите, когато след осиновяване или дори взимане на решение за това, жената забременява "най-неочаквано". толкова са много!
Живейте си живота и се обичайте Peace

# 767
  • София
  • Мнения: 10 704
Прасунчо,птица...мога ли да попитам на колко години сте?- не искам на всяка цена отговор Simple Smile

на мен това ми е до болка известно...за търпението...за правенето на любов и т.н прочие съвети и разсъждения....да няма мисли за овулации и т.н,

да,може би ако бях на 20-25-30-може и така,но извинете ме, не само ще си следя овулации ами всичко което трябва и да ви кажа това никак не ме натоварва, даже за лош късмет донякъде забременявам доста бързо...за 2009-та 3 пъти забременявах,разбира се незнаех че има проблем.

ние така и така си живеем живота и се обичаме! Simple Smile

освен това, минаха 3месеца ,почти 4 от последния ми аборт и лекаря каза ако смъкна ТСХ-то да започваме веднага,просто по случайност тази седмица съм вече след МЦ и евентуално предстояща овулация и време за изследване на ТСХ,та не виждам какво натоварващо би имало да направим опит-два 3 месеца след поредния ми аборт,разбира се ако хормона е ок.

и пак да си кажа,всички съвети за правене на любов и прочие-благодаря, спазваме ги + следене на овулация Simple Smile

само спокойствие и любов понякога не при всички действат,зависи от много неща...немога да разчитам да незнам кога е овулацията и да се надявам на чудо,защото се убедих че чудеса от този род за мен не важат.

# 768
  • София
  • Мнения: 6 810
Нямаме ли нова тема? newsm78
Аз вчера бях при Тодорова. Прегледа ме, каза че жлезата ми има леки повърхностни изменения от автоимунен характер. Косопада вероятно е от наслагване на автоимунни причини и хормонални - тя заподозря инсулинова резистентност и DHAS, за което нямам изследване. предписа ми Лимфомиозот 3 пъти по 20, асперин протект и Глюкофаж 500 3 пъти по половин хапче. Така 3 месеца, после пак ще се видим. И за миене на косата 2 хапчета аспирин стрити в шампоана и да седя 10минути така. Аспирина го подчертавам, защото май Ерота беше казала аналгин и аз що Хексалгин съм изтрепала за миене. Joy Но грешката е вярна. И сега ще ходя да си купя лекарствата и ще видим, ефект след 30-40 дни каза да чакам. Grinning

# 769
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 867
magnet_for_happiness , следи, отбелязвай, твоя си работа.
Аз действам на друг принцип.

п.п. на 30 години съм  bowuu

# 770
  • София
  • Мнения: 10 704
magnet_for_happiness , следи, отбелязвай, твоя си работа.
Аз действам на друг принцип.

п.п. на 30 години съм  bowuu


Simple Smile Няма лошо Simple Smile

аз като бях на 32 действах без подобни неща Simple Smile но времето напредна Wink

както и да е,няма да опитваме,ТСХ ми е 3.47 Sad

# 771
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз не разбрах, няма да имаме нова тема, така ли  newsm78 Не че има кой знае какво значение де  Heart Eyes
Това за аспирина в шампоана и аз го знам. И със сигурност е аспирин. Но имайте предвид, че от него по-бързо се отмива боята от косата (за тези, които се боядисваме  Wink)

Клеми, браво че си успяла да идеш при Тодорова  Hug Как мина тържеството на детето?

# 772
  • София
  • Мнения: 6 810
Тържеството е утре, за когато ми беше и часът! Hug
Аз не се боядисвам, ще докладвам при първи резултати.

И каза, че витамините за коса е хубаво да се пият есен и зима, но те не спират косопад, а само подхранват косата. Peace Така че аз ги спирам за сега, просто ми писна по 50лв всеки месец, а и без резултат...Купила съм си една бирена мая, ще я пия нея. И на връщане от кабинета попаднах на ветиринарен магазин, купих си тривитаминол. ОБАЧЕ - забравих да питам дали мога да си правя маската и сега не знам ...някой говорил ли е с д-р.Тодорова специално за тривитаминола?

# 773
  • Мнения: 776
magnet_for_happines, пожелавам ти успех в бебеправенето, ще стискам палци и дано стане бързичко!  Praynig  Отдавна съм се убедила, че при всеки човек е различно, така че ти си преценяваш кое е най-удачно в твоя вариант! Важно е единствено спокойствието - това е моето мнение.  bouquet

Klemy, д-р Тодорова каза ли точно какъв аспирин да ползваш? Много ме заинтригува, мисля и аз да го пробвам това с аспирина. При мен сега започва сезонния косопад, така че ако помага този аспирин, ще съм много щастлива. Party

# 774
  • София
  • Мнения: 6 810
Писана, за пиене а изписала Аспирин протект, за миене не каза какъв... newsm78

# 775
  • Мнения: 776
Мерси Klemy, ще видя какво ще намеря в аптеката.  bouquet Може би ще си взема на Байер, ако не е много скъп.

# 776
  • София
  • Мнения: 17 407
magnet_for_happines, доктор ли ви казва да не опитвате при такова ТСХ (което си е в норма)?  Shocked Много ме изненада. Обосновава ли се защо?

# 777
  • Мнения: 781
Бърди , при забременяване и по-време на бременност ТСХ трябва да е около 2 дори под него . Особено ако ТСХ е било причина за несполучлива бременност , както е било при magnet_for_happines . Затова лекарите държат ТСХ не само да е в норма, а и да се поддържа в най-благоприятната граница (ако мога така да се изразя  newsm78)

# 778
  • София
  • Мнения: 17 407
Да, чела съм го това за ТСХ 2, но досега никъде не съм прочела защо, затова питах  Peace

# 779
  • Мнения: 60
Здравейте от мен за днес HugПо темата за бебеправенето, категорично се оставям по течението,когато дойде,каквото е казано да става.Пия си хормоните,старая се да не мисля много за болеста и така. Единствено  ме притеснява това усещане за топка в гърлото  и сухота,незная как да го тълкувам SadКолкото повече чета и се задълбочавам ,по-зле става,защото пише такива неща ,че ми става лошо.Четох за някакъв дядо в Гълъбово който лекувал с някакви разрези на небцето,някой чувал ли е нещо такова.Някакъв лекар в София използвал същия метод с разлика в цената на извършените процедури newsm78

Общи условия

Активация на акаунт