Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (11)

  • 88 525
  • 791
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 0
Здравейте! Вече 9 месеца се лекувам с еутирокс и резултатите от днес са ми 1087 при граница 9 предишните ми бяха 600 при граница 34! Д спирам еутирокса или да сменям лекара  Confused Вече започвам да се изнервям от това да се чувствам отпаднала и зле дайте ми съвет

# 751
  • Мнения: 776
Здравейте! Вече 9 месеца се лекувам с еутирокс и резултатите от днес са ми 1087 при граница 9 предишните ми бяха 600 при граница 34! Д спирам еутирокса или да сменям лекара  Confused Вече започвам да се изнервям от това да се чувствам отпаднала и зле дайте ми съвет

Не разбрах за какво се отнася този резултат? Едва ли е за TSH, предполагам, че е ТАТ или МАТ?

# 752
  • Мнения: 348
Не спирай Еутирокса!Предполагам,че това са резултати на МАТ.На тях по принцип трудно им се влияе.Аз пия селен за висок МАТ.
Ти само хормон ли пиеш?И колко ти ТСХ?

# 753
  • Пловдив
  • Мнения: 1 038
ЗДравейте,писала съм преди че и аз съм диагноза като вашата,Тат и мат  са ми около 200-300,ТСХ последно ми беше 2.4.,нищо не пия ,под наблюдение е жлезата уж.последно ги изследвах януари хормоните и антителата,от известно време насам по-точно опитах се да правя диета за отслабване,и оттогава вместо да отслабнах все пълнея,подувам се отвсякъде,малко ям,нямам много движение ,в къщи с малкия,и все пълнея,ще си пусна пак тези дни ,но кое дали само ТСХ?че иначе всичките ще ми излезнат много парички!!ще отида на консултация с ендокринолог също.Възможно ли е да са се разбъркали хормоните и затова да е това скоростно пълнеене?
има вероятност и да съм бременна,но не вярвам че е от това,защото пълнеенето започна преди опита за бебе!

# 754
  • Мнения: 348
Пусни само ТСХ.Каква диета правиш?

# 755
  • Пловдив
  • Мнения: 1 038
преди две години отслабнах с зелевата супа за една седмица и после ограничен хранителен режим,в смисъл без хляб и сладки неща,и фитнес към два месеца,тогава свалих 14 кг.
преди една година ми откриха проблема с жлезата по случайност,казаха че се отключил след раждането сигурно.както и да е.ТСХ за една година без лечение ми спадна от 4.02 на 2.40,антителата също спаднаха сами наполовина през тази една година.

реших началото на януари да направя пак зелевата супа,но още при провеждането й през тази една седмица,в която я ядох не отслабнах изобщо ,на фитнес отидох само един път,след 7 дена се отпуснах да си хапвам доста работи без хляб,и нещо друго има,правих я точно по време на цикъла ми -незнам от значение ли е.Но оттогава ужас,

# 756
  • Мнения: 348
Доколкото знам трябва да внимаваме с диетите.Не всички са подходящи за нас.
А пък и зелето май не е много препоръчително.
Най-добре пусни ТСХ ще видиш дали е от него.

# 757
  • Мнения: 13 832
Каквото приказвате, да го изприказвате до довечера, че ще пускам нова тема. Не ми се иска сега да прекъсвам обсъждане на важни неща, а обикновено като тръгне новата и се забравят последните въпроси и остават без отговор Peace

Всъщност, май в Здравния няма изискване темите да не надхвърлят 50 с. newsm78

Имайте предвид, че проблеми със жлезата могат да се отключат и със неразумни, силноограничаващи диети. Затова бъдете внимателни!
При мен поне, и жлезата, и кг се объркаха след Пол Брег. Имаше и други фактори, разбира се, но подозрително много съвпадат времево нещата с опитите ми за водолечение по Брег.

Водо, плодо и всякакви разтоварващи дни - най-много по ден на седмица, а най-добре на месец, ако чак толкова сте им фенки.

# 758
  • Пловдив
  • Мнения: 1 038
наистина точно това не се бях сетила,а съм чела че зелето че е вредно за нас,ще видим  тези дни.
някъде назад някой май че беше писал-не си спомням,но има ли някой да е лекувал с хомеопатия Хашимото?

# 759
  • Мнения: 3 064
и аз да се оплача Cry с това хашимото и сега и високо кръвно (130 на 90, на 25 години съм) и резултата е, че имам екстрасистули на сърцето. Днес бях на кардиолог и това ми казаха последно. Бях и на очен - и диоптъра ми си расте ли, расте...... Вече хапчетата, които пия са 7 на брой...... писна ми от всичко!!! Понеже кардиолога ми намекна, че еутирокс + противозачътни не било много добра комбинация, вие какво мислите? Аз ги пия понеже имах киста преди 2 години и не съм ги спирала от тогава, че много добре ми повлияха на цикъла, пък и още ми е рано за бебче...
Мерси мацки за вниманието

# 760
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 867
setibeti ,130 на 90 не е високо кръвно.
На твое място аз бих се консултирала с гинеколог-ендокринолог.

# 761
  • Мнения: 13 832
Долната граница си е височка, нормално е 80. Но точно тя, доколкото разбрах, е характерна при Хашимото.

# 762
  • Мнения: 60
Здравейте,как сте в този сняг?Еуритокса спря да беснее в мен  и засега се чувствам добре(с изключение на буцата в гърлото,която и преди се е получавала,но изчезна,а сега пак се появи,уфффф,дали не мисля прекалено много за това и затова да е това усещане).А като сте заговорили за кръвно налягане,аз съм на 24 и вдигам кръвно от 4 ти клас,но тогава какви ли не изследвания ми правиха и  казваха на нашите,че е от бурния растеж LaughingСега пак го вдигам понякога и като усетя вместо хапове си ям чесън Embarassed и то си спада,дори и през бременноста оспях да го овладея така LaughingПия си фолиевата киселина,но дали може да опитаме за бебе, или да изчакам да минат двата месеца да си изследвам хормоните след като съм пила лекарството,да видя как ми действа newsm78

# 763
  • Мнения: 776
За диетата със зелева супа искам да кажа, че вреди на нашето заболяване! Моят ендокринолог ми даваше за пример райони в Русия, където се яде предимно борш, т.е. зелева супа. В тези райони , хората с Хашимото много се влошавали именно заради зелевата супа. Моля ви не правете глупости с подобни диети!!!

# 764
  • София
  • Мнения: 10 704
Пия си фолиевата киселина,но дали може да опитаме за бебе, или да изчакам да минат двата месеца да си изследвам хормоните след като съм пила лекарството,да видя как ми действа newsm78
По-добре изчакай и виж как ще е ТСХ-то....аз днес пуснах да видя моето как е,въпреки че от месец пия лтироксина,но моя лекар каза след месец да направя контрола,не след два...ако ми е ок-стискайте палци да ми е ок Praynig ще пробваме веднага за бебче,тези дни трябва да съм в овулация Blush

ако не е паднало и аз ще чакам..хич не ми се иска пореден аборт Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт