хапва само суха храна

  • 461
  • 6
  •   1
Отговори
здравеите мами, моля ако някоя от вас е изпадала в такава ситуация за помощ. сина ми е на година и 6 месеца, хапваше си доста добре от вси4ко което му приготвям и то доста добре докато преди 2 седмици ни сполетяха афти в устата. борихме се цяла седмица и вси4ко отмина. Възвърна си апетита.....но само сухи храни-разбирайте под това принцеси, хляб със салам, кроасани, кашкавал, крастажици, домати и много плодове. В  на4алото не се притеснявах толкова, а се радвах 4е има апетит, 4е беше изгубил доста от теглото си , но до днешна дата това си продължава без промяна. С отвръщение гледа ккъм купи4ката с гозби , а преди така да ги харесваше....Та ако някоя от вас се е сблъсквала с такъв проблем или мисли 4е може да ми даде съвет с радост ще приема.
Хубав ден на вси4ки желая

# 1
  • Varna
  • Мнения: 603
За съжаление не споделям опит, а просто сме в същото положение от 5-6 дни.Та и аз чакам мнения. До сега винаги е харесвала супички, сосчета и никога не е харесвала особенно хляб и сухи неща.Изведнъж (според мен ефекта е от градината) сякаш ми подмениха детето и иска само филии и всичко описано от теб.Плодове и зеленчуци не отказва.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Здравей, Д-ива!
Според мен просто трябва да му дадеш време. Възможно е да се е стресирал покрай афтите, знаем, че болката е доста неприятна. Започни да му предлагаш по 1-2 лъжички, говори му, нека се убеди, че вече няма да го боли.
Успех!

# 3
Благодаря ви за отговорите моми4ета. Явно трябва да съм по-търпелива и да предлагам по малко от другите храни.

# 4
  • софия
  • Мнения: 2 140
Не се заяждам,ама защо изобщо си започнала да му даваш такива храни?
Детето е малко да яде салами,кроасани и тн.А да не говорим,че краставиците и доматите
в момента са бъкани с нитрати. ooooh!

# 5
Здравей смехорана, мисля 4е когато детето ми е било 1 седмица в болницата на системи заради тези афти , които са адски болезнени и свали пове4е от килограм за тези дни, единственното което приемаше бяха твърди храни. Знам ,4е не е правелно , но това хапва само, не мога да го оставя да гладува само защото не приема супи4ки и тем подобни. Организма му беше отслабнал доста както и имунната система. В къщи се стараем да ядем био продукти, а колко са био това е отделен въпрос.Ако имаш идея как да му възвърна апетита на гозбите с радост ще приема.
Поздрави

# 6
  • софия
  • Мнения: 2 140
Апетита ще се възвърне бавно,когато детенцето се възстанови напълно.Съгласи се,че
това боледуване малко или много го е травмирало.Каши,йогурти,мляко с бисквити пробвай,
като не го насилваш.Давай по малко,за да му предизвикаш интерес към храната.
Стискам палци бързо да се оправите и да се възвърне апетита! fingerscrossed

Общи условия

Активация на акаунт