Дайте рецепта с остатъци от сокоизстисквачка!

  • 4 984
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте,

знае ли някой рецепта, в която се използват сухите остатъци от сокоизстисквачката, след като направиш сок от моркови или ябълки примерно. Някъде бях гледала нещо подобно за крекери или някакви сладкиши, запеканки, не мога да се сетя точно... Защото директно сухото вещество си е малко безвкусно Simple Smile

# 1
  • Мнения: 652
Аз използвах ябълковите остатъци за нещо като щруделови банички. С моркови също като се смесят, а добавят ли се и подправки - ще стане чудесно.
Подслажда се пюрето, канела, ванилия, може и малко галета, масълце - увива се във фини кори и се пече. Отгоре с малко масло може.
Според фантазията.

# 2
  • Мнения: 602
В кекс. Може да ги съхраниш във фризера. Когато правиш кекс сложи 1/2 -1 чаша. Моркови , ябълки няма значение

# 3
Много ви благодаря за идеите! А може ли да ми дадете малко по-конкретна рецепта, че съм доста боса в готвенето и не смея много да импровизирам. За първата идея - това е нещо като тиквеник ли? А за втората, слагам остатъците директно в тестото за кекс или по някакъв начин се прави пълнеж? Още веднъж простете лаишките ми въпроси  Embarassed

# 4
  • Мнения: 27 524
Хм, остатъците, които остават от моята сокоизстисквачка (ей, докато я напиша тая дума сто пъти сгреших  Crazy) са толкова невероятно сухи, че приличат на талашит. Не мисля, че нещо би станало с тях  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 652
Блонди,
поздравления за качествената сокоизтисквачка!
Да, webmaya, като тиквеник. Конкретна рецепта нямам, но нищо няма да загубиш (или поне не много) ако опиташ - на око.

# 6
  • Мнения: 353
аз ги правех с кисело мляко и така си ги хапвахме, но бързо ни омръзна

# 7
  • Мнения: 613
Кекс
3 яйца
1 ч.ч захар
1 ч.ч. олио
2 чаши моркови /ябълки
2 чаши брашно
бакпулвер
канела
орехи
Печеш в умерена фурна.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
Блонди, няма начин да не те попитаме каква марка и модел ти е сокоизтисквачката   bouquet
Моята е такъв буклук, че изобщо не я ползвам. От остатъците можеш да изкараш още толкова сок.

# 9
  • Мнения: 5 001
И аз като Блонди....Зачудих се за какво ги използвате тия талашитени остатъци...Ма явно различните сокоизстисквачки оставят различно мокри отпадъци..

А моята е стара "Малина" на вече не знам колко години...Сигурно е колкот' мене Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
 rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Тая Малина не я знам  Thinking

# 11
  • Мнения: 5 001
Ми Виве...не открих инфо за Малина-та(както и очаквах де...) Тя е полезно изкопаемо вече Laughing...Освен довечера кат' се прибера да я снимам....Не за друго,ми да видиш как изглежда....Тя вече не се произвежда,но много съм доволна от нея....Всякакви плодове и зеленчуци изстисква....

# 12
  • Мнения: 2 348
Ми аз ги хвърлям, не съм се замислила че може да се ползват за нещо  newsm57.Аз по-точно правя сок в сокоизстисквачката на робота, отделно такъва уред нямам.

# 13
  • Мнения: 655
кекс с моркови или ябълки Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 045
Мойта машина ги изкарва супер сухи и никога не съм се замисляла да ги ползвам newsm78Иначе всеки ден правя фреш в голями количества и остатъците -в кофата

Общи условия

Активация на акаунт