За малки и големи одежди плетем

  • 61 467
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 10
  Та молбата ми е да ми кажете общите правила за изработка на ръкав - ( от къде се започва наддаването след бието, през колко реда се наддава, как се свива са мишница и т.н )    Предварително ви благодаря!  bouquet

За ръкава зависи как си направила предницата и гърба. Ако нямаш ръкавни извивки тогава и на ръкавите няма да има нужда от свиване за ръкавната извивка. При наличие на ръкавна извивка нещата са по-сложни. В такива случаи крада от някой друг пуловер за по-лесно.
Разширяването на ръкава става лесно. По принцип аз харесвам ръкави който след ластика се разширяват малко (обикновено наддавам 10тина бримки), но може да стане и със същия брой бримки. Мериш колко см е долу и след това колко искаш да бъде широк горе. Обръщаш измереното от см в бримки, делиш го на 2 и получаваш по колко бр трябва да наддаваш от всяка страна. Тези бримки ги разпределяш равномерно по цялата дължина на ръкава.
Всичкото това може също да бъде откраднато от някой модел.  Whistling

# 706
  • Мнения: 502
http://becito.snimka.bg/hobby/rokli.470476.17284010 4удесни рокли нали аз съм по малко по семплото

 Praynig може ли описание на червеното рокле

# 707
Ще ти напиша как се плете трети ред.
Премяташ конец на дясната игла следващата бримка я прехвърляш без да я плетеш, 2бр изплиташ заедно и бримката която си прехвърлила я премяташ през иглата така, че да ти остане само една бримка накрая правиш още едно премятане на конеца и след това се изплитат 3 оп бр. Това упражнение се повтаря до края на реда  Wink
На следвашия ред бримките се изплитат както се виждат.
Пожелават ми успех.

lz1mpt , много благодаря за подробните обяснения. Определенo съм сигурна, че вече я схванах и ми се получава плетката, но за съжаление не става както на картинката- става сбито и никакво. И мисля, че вината вече не е в мен, а в куките или в преждата. Ще пробвам с някаква по-тънка, а сега ще се разрушкам за някой друг модел шалче  из вашата библиотека, за да уползотворя тази, с която се мъча в момента. И тъй като вероятността пак нещо да не схвана е твърде голяма, отново ще се консултирам с по-опитните  Rolling Eyes  Какво да направя- имам времето и желанието, а пък са ми малко дефицитни възможностите  Rolling Eyes

# 708
  • Мнения: 9 912
Който питаше за останалите кълбета... една идея... Майка ми си е направила плетено одеало тип пачуърк. От различни остатъци е изплета квадрати 15/15 см (на 2 игли), които е закрепила един за друг с нисък пълнеж на една кука. Топли страхотно и е много весело и приятно за окото. При първа възможност ще набавя снимка.

о, и аз имах такова, в далечните години, когато още нямах фотоапарат Simple Smile самото изплитане квадрат по квадрат беше голямо удоволствие, имах и котка, която ми мъркаше в скута.... в крайна сметка обаче същата котка така напълни одеялото с косми/а тогава нямах и пералня, а то беше огромно и тежко/ че го изхвърлих както си беше цяло и голямо.......

СнежиГ, това червенкото е много хубаво. Дълго да си го носиш!


  bouquet и за комплекта синьо-лилаво на Сбъдваща мечти!


зуу, и аз не съм пробвала ентерлак, нямам и мерак Simple Smile

# 709
  • Мнения: 281
 
Днес си купих списание "Избрано плетиво" бр.2 и там има описание на този модел. Ако искаш мога да снимам и да ти дам линк.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Много бих се радвала, ако го направиш!

Ето обещания линк, но снимките не са много добри, снимала съм на части, за да са по-ясни уж. http://sourire.snimka.bg/hobby/sin-pulover-s-godeta.470895

Аз започнах кръглата жилетка, има я описана и в списанието, но не знам как да оставя отвори за ръкавите. От описанието не ми стана ясно  Sad http://sourire.snimka.bg/hobby/sin-pulover-s-godeta.470895.17302272 http://sourire.snimka.bg/hobby/sin-pulover-s-godeta.470895.17302274

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 15:23 от Еко

# 710
  • Мнения: 0
     Еко много ти благодаря!!!!! Joy   Страхотна си!! Наистина много ми харесва това моделче! Не знам как точно ще се реванширам, защото аз съм няколко нива по-надолу от вашите умения, но дано ми се отдаде такава възможност.

# 711
  • София
  • Мнения: 17 595
http://media.snimka.bg/4110/014476130-big.jpg

за Еко - мята идея

ПП
Ако кажеш какво е описанието може да сме в състояние да помогнем по- добре - засега нямам списанието (не ще гледам да си го взема, де).

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 15:44 от katiABV

# 712
  • Мнения: 0
[
  Та молбата ми е да ми кажете общите правила за изработка на ръкав - ( от къде се започва наддаването след бието, през колко реда се наддава, как се свива са мишница и т.н )    Предварително ви благодаря!  bouquet

За ръкава зависи как си направила предницата и гърба. Ако нямаш ръкавни извивки тогава и на ръкавите няма да има нужда от свиване за ръкавната извивка. При наличие на ръкавна извивка нещата са по-сложни. В такива случаи крада от някой друг пуловер за по-лесно.
Разширяването на ръкава става лесно. По принцип аз харесвам ръкави който след ластика се разширяват малко (обикновено наддавам 10тина бримки), но може да стане и със същия брой бримки. Мериш колко см е долу и след това колко искаш да бъде широк горе. Обръщаш измереното от см в бримки, делиш го на 2 и получаваш по колко бр трябва да наддаваш от всяка страна. Тези бримки ги разпределяш равномерно по цялата дължина на ръкава.
Всичкото това може също да бъде откраднато от някой модел.  Whistling


     lz1mpt , Благодаря за разбираемото обяснение!!! Започвам ! Да видим какви ще ги сътворя!!!!

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 18:57 от dalida74

# 713
  • Мнения: 337
Аз съм от начинаещите, които знаят само основни плетки и някак си успях да проумея схемите на шарките. И аз повече Ви чета, отколкото да пиша, опитвам се да изплета поло на сина ми. Направих му звездички но преждата от вътрешната страна между крайщата на фигурата конците така си висят. Така ли става по принцип или нещо греша. Защото моят разбойник преди да я завърша започна да се интересува от конците.

# 714
  • София
  • Мнения: 17 595
Ами снимай и покажи снимка на тези кончета - просто не загрявам как висят...

# 715
  • Мнения: 337
Ами не точно висят, но между фигурите например през 4 бримки конеца който е от шарката ми е от вътрешната страна свободен и го вплитам на следващата фигура. Ще го щракна ама след като се събуди малкия дракон, че с толкова зор заспива че не смея да вдигам шум. Mr. Green

# 716
  • Мнения: 4
Е дами да се похваля и аз най - после с една готова рокля.
Пуфи ти не искаше да си показваш сукманя ама ей ти конкуренция по фигура. Joy Joy Joy
http://picasaweb.google.com/dimaiandi/SpYIqC#5435526220361288258
И следващата.
Плетох от БИНГО - то на Стенли на номер 5 куки и разхода е 600гр.

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 18:01 от Dima Cherkovska

# 717
  • София
  • Мнения: 17 595
Много е красиво!

# 718
  • Мнения: 3 550
Браво на Снежана, Сбъдваща мечти, Кабзи, Пуфана и Дима!

Еко, не съм чела описанието, но принципът е като стигнеш до мястото за ръкав да изоставиш мотива, а върху нужната ширина да изплетеш синджирче. После продължаваш по схемата и не забравяш да изплетеш още едно синджирче за другия ръкав. На следващия ред върху тези синджирчета се плете основния мотив. Така е плетена тази жилетка: http://media.snimka.bg/3110/012474700.jpg
Успех!

# 719
  • Мнения: 149
Дима, роклята е прекрасна, много харесвам бяло плетиво!

Общи условия

Активация на акаунт