Гледат ли бебетата ви в очите?

  • 8 955
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
Гледа ме,къде ще ходи Joy
Като е гладен особено,така ме гледа,че аха и да ми проговори...

 Joy Joy Joy

Малката(1г и 2м) често ме следи с  поглед и то отдавна,т.е "да" на въпроса ти Peace

# 16
  • Мнения: 3 483
Привет мами,
Гледат ли ви вашите бебета в очите, след 6м. ме интересува конкретно? колко дълго си задържат погледа във вашия и обръщат ли се винаги на името си и от кога?



Бебето има възможност да гледа в очите на майка си или друг, минути след раждането, ако човекът е достатъчно близо. Ако не гледа в очите на 6 месеца, трябва да се следи за характерни прояви на разстройства на развитието (аутизъм), като например нареждане на играчки в редица или една върху друга, като характерно и повтарящо се поведение.

Това не е постулат, нали? Rolling Eyes Голямата ми правеше това с часове като малка, сега по-скоро аз съм аутист, защото не мога да взема думата от нея Tired

не може да има диагноза по един симптом или особеност
имах предвид, че ако детето не гледа в очите и не реагира на името си и освен това подрежда предмети или се фиксира на едно действие и го повтаря до безкрай, трябва да се види от детски психиатър да се прецени има ли нещо или не

ето едно детенце, което не иска да комуникира, което е с аутизъм:

http://www.youtube.com/watch?v=nQxDG4LD1Eo

ето детенце, което се е фиксирало на едно действие-обикаляне в кръг за един час:

http://www.youtube.com/watch?v=0eHz6fmkS28

и едно видео с показани симптоми на утизъм и изброени от дясно в полето:

http://www.youtube.com/watch?v=mc1H0aVqn20
Не се заяждах. Уф, слава богу ,различно е Tired

# 17
  • Мнения: 668
Не се заяждах. Уф, слава богу ,различно е Tired



не съм си помислила, че се заяждаш  bouquet

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Да ,гледаше ме.

Малкото ми е на 4-ри месеца и вече също ме гледа постоянно.Дори от поглед не ме изпуска.

# 19
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Отдавна съвсем съзнателно ме гледа в очите. Беше още много малък,когато започна да иска да ме гледа в очите докато се кърмим Heart Eyes А сега не ме изпуска от поглед - да не взема да избягам  Joy

# 20
  • Мнения: 5 001
За големия не помня, а малкото доскоро не се обръщаше на името си, може би от не повече от 10 дни го прави всеки път като го повикам. За погледа, гледа ме в очите от много време, но не съм се замисляла и следила по колко време.

# 21
  • Мнения: 4 615
Гледаше ме винаги, когато и докато й говорех. Името си знаеше от малка. Не помня възраст, но беше малка. Може би 4 м.

# 22
  • Мнения: 1 053
Да,гледа ме.От 6 месец  newsm78 май по4на да се обръща като я викна по име.

# 23
  • Razgrad
  • Мнения: 282
моето момиче от около 6 месец започна да се обръща като я викна  по име и ме гледа в очите

# 24
  • софия
  • Мнения: 2 140
Гледа ме да,на името си се обръща в повечето случаи,но не винаги.

# 25
  • Мнения: 826
Гледа ме - да! Гледа ме от първият си ден, особено когато я кърмя.
 Чувството е невероятно - сякаш съм целият и свят.

На име се обръща от време на време, не винаги. Но и ние я объркваме с толкова много галени имена. Предполагам още не е сигурна, кое е истинското и име. Laughing

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Да и двете ми деца ме гледаха в очите много от мънички,а съзнателно на името си се обръщаха към 7-8 месец може би.

# 27
  • Мнения: 989
Да, гледа ме. А на името си почна да се обръща към 5 месец.

# 28
  • Мнения: 125
Гледа ме в очите,отскоро ме гледа така все едно рабира и какво му говоря, особенно като го поучавам Laughing Името си не знам дали знае-вероятно,защото като го извикам по име се върти и ме търси с поглед..но той има и 10 прякора..и на всички се обръща Mr. Green..важното е,че знае,че се говори на него и реагира:)

# 29
  • Мнения: 165
Гледа и се усмихва и ми пее и на името си се обръща. Много ме радва.

Общи условия

Активация на акаунт