Машина за хляб - 25 част

  • 49 578
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 339
запис  Hug

# 31
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Джемма, моля те качи някъде клипчето че при мен също не се отвори  Praynig

# 32
  • Мнения: 5 001
Моля ви за помощ, аз нали съм начинаеща.
Машината ми е Мулинекс 5003. Изключих щепсела /така ли се пише/и включих в него разклонотел /за секунди беше спирането/ уж помнила 7 минути, обаче издаде един сигнал, дисплея показа пак същото време, но нищо не прави машината вече 5 минути, стои си същото време, какво става, моля ви кажете, че печа козунак?! newsm78
А в какъв момент си изключила машината?Тя какво правеше месеше или почиваше?

П.П. Хаджии Hug Hug Hug Hug

Втасваше втори път тестото.
Ми значи най-вероятно програмата се движи от там откъдето е била стигнала....Какво показва брояча?

# 33
  • Мнения: 407
1:07

Мастърче дали да не я връщам машинката, че тя е в гаранция?

# 34
  • Мнения: 9 776
Тия теми взеха да свършват страшно бързо Rolling Eyes.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 984
Моля ви за помощ, аз нали съм начинаеща.
Машината ми е Мулинекс 5003. Изключих щепсела /така ли се пише/и включих в него разклонотел /за секунди беше спирането/ уж помнила 7 минути, обаче издаде един сигнал, дисплея показа пак същото време, но нищо не прави машината вече 5 минути, стои си същото време, какво става, моля ви кажете, че печа козунак?! newsm78
А в какъв момент си изключила машината?Тя какво правеше месеше или почиваше?

П.П. Хаджии Hug Hug Hug Hug

Втасваше втори път тестото.

Значи то тя машината няма какво да прави тя просто втасва тестото вече. Провери си таймера и ако продължава да отчита времето значи всичко си е наред.

Ако обаче програмата е прекъснала и таймера е посочил началното време тогава:

Ще го оставиш в машината и ако още не е довтасало тестото провери температурата в контейнера и ако е нормална, просто остави козунака да довтаса. Ако температурата е спаднала, включи програмата за печене точно за 1 максимум 2 минути и я изключи веднага и го остави да си довтаса.

Като втаса козунака пусни програма 14 "Печене" за 30 минути на СВЕТЛА КОРА и наблюдавай, когато се поизпече козунака, прекъсни програмата за печене и отново я стартирай ама за 10 минути на ТЪМНА КОРА.

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Бу, мога да ти предложа няколко модела на машини от английския и немския амазон, които ще ти харесат и като цени,и като модели,но ме спира изискването ти да е с две бъркалки...Там цените вече отиват към 80-90-нагоре евро/лири и предполагам,че това вече не се води "изгодна покупка"
Благодаря, но наистина държа да е с две. Не мога да дам смислено обяснение защо (освен че предпочитам по-дълъг хляб), но искам две да са.  Crazy

В момента съм заложила модификация на хляба на Джемма - ако стане, ще е кеф голям.
Впрочем ето и от мен Джеммин хляб - всичко ръчно, защото машината ми я няма Simple Smile Разказ в картинки.

След като е престоял една нощ в хладилник, както е по рецепта, мирно втасва на радиатора.

Поглед отгоре, малко преди да го сваля, за да не прелее.

Муш! на топло.

Красив изглежда, а още по-красиво мирише...

Та-даааааааааааааа!

Красив, шуплест и вкусен.

# 37
  • Мнения: 5 001
1:07

Мастърче дали да не я връщам машинката, че тя е в гаранция?

Що да я връщаш? Ти на първата програма ли беше включила? Ако да,значи машината си кара по програма...Брояча все на 1:07 ли седи?Не се ли размърда вече?

П.П. Виж дядо Хаджия какво ти е написал...

# 38
  • Мнения: 407
А тръгна.
Ами аз включих един разклонител без кабел, тройка, но само в контакта стои, сещате ли се какъв разклонител пиша, с една дума китайски болкук.
Моя мъж се зачете в книжката и нали разбира , там пишело, че контакта трябва да е занулен, а този китаец не е, сега го сложихме на друг контакт и си тръгна машинката.

Благодаря ви много на всички, ех как се изплаших!!!!

# 39
  • Мнения: 5 001
Браво Пепче  Hug Hug Hug
Няма 'сА пУашиш! Машинката е желЕзна....Нали я имам в къщи същата...Супер е!

# 40
  • Мнения: 1 283
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=461739.msg13863416#msg13863416


Pebs  видях, че си написала за Аляска сервизите, дай моля те и за Пловдив, паднаха ми и двете бъркалки и досега обърнах темата да прочета къде мога да я поправят.  Praynig какво им стана, незнам.

# 41
  • Мнения: 1 209
Имам молба може ли някой с Мулинекс 5003 да ми напише рецепта и подробно времетраене на рецептата за багети?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Бу, мога да ти предложа няколко модела на машини от английския и немския амазон, които ще ти харесат и като цени,и като модели,но ме спира изискването ти да е с две бъркалки...Там цените вече отиват към 80-90-нагоре евро/лири и предполагам,че това вече не се води "изгодна покупка"
Благодаря, но наистина държа да е с две. Не мога да дам смислено обяснение защо (освен че предпочитам по-дълъг хляб), но искам две да са.  Crazy
...................
Бу, виж какво намерих-Клатроник харесваш ли?
http://www.amazon.de/Clatronic-BBA-2865-Brotbackautomat-1300g/dp … 422577&sr=8-6

Като я сложа в кошницата крайната и цена идва 68евро и ...няколко цента

С моя дребен немски разбрах,че има 2 бъркалки и максимума хляб е 1300гр, откъм програми е орязана-само 9, но пък какво от туй-най-често ползваните ги има
...И хляба ти е чуден  Sunglasses


П.П А тази-Северин, освен че е с две бъркалки , има обем до 1600гр хляб
http://www.amazon.de/Severin-BM-3986-Brotbackautomat-wei%C3%9F-t … 423019&sr=8-9

# 43
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Госпойце Димитрова, благодаря че ми търсиш машини Hug
Нещо такова търся, да. В английския Ибей гледам разни също, но като марки са ми не-много-известни... въпреки че това не е гаранция.

# 44
  • Мнения: 128
...
Единственото ми обяснение е, че сме си купували хлебопекарните по различно време и през тази времева разлика е направена промяната в книжката. Моята машина е от есента на миналата година, а ти си доста по- вещ в занаята. Сигурно си я купил по-рано.

Вела доколкото разбирам аз ползвам вече упътването на модел 5003, при който разликата му с модел 5000 мисля е само приспособлението за багетите. Значи моят цитат е от руска книжка с рецепти за мулинекс (някъде около 50-на страници е). Освен това почнах първо да чета упътванията на сухата мая и там пише едно пликче (3.5 ч.л.) се ползва за 1000 гр. брашно, което пък приблизително е за едно кубче жива мая (говорим за традиционните рецепти при които не е предвидено дълго време за втасване или пък не се използват дувфазни и трифазни процеси на обработка).

Може би затова и дамите от другата тема бяха категорични, че всеки трябва да разчита на собствения си опит и практика. Сега... и да сложите повече или по малко мая (+/- 5 гр.) едва ли е толкова фатално. Но по принцип съотношението суха:жива мая се движи някъде около 1:3. Ако някой има електронна везна нека да измери една чаена лъжичка суха мая колко е (според мен е около 3.5 грама).
Според моята везна е м/у 3 и 4 грама (няма милиграми)

Общи условия

Активация на акаунт