СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 830
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 17 597
Въпрос  newsm78 Кандидатствали сме на две места, сега ако натисна "Добави градина", добаванета градина не би ли трябвало да ми излезе като трето желание (т.е. да получа само една точка за трето желание)  Thinking и всяка следваща градина, която добавям не се ли подрежда съответно на четвърто, пето, шесто и т.н. място?  newsm78
При мен кандидатурите си заживяха свой собствен живот и самоинициативно си се подреждат както им падне  Crazy Айде утрото е по-мъдро от вечерта - сутринта пак.  Mr. Green


Внимавай - подреждат се отгоре, а не отдолу!
Много гаден номер от страна на програмистите.
Резултатът е, че като си подредила вече примерно 30ната, които наистина са ти що годе удобни, но после решиш да добавиш още - от отчаяние - те се подреждат отпред, не най- долу. И понеже местенето е цяла фантазия - това също не си обяснявам - не са ли им платили достатъчно, та не са включили възможност да се местят с drag-and-drop, а трябва след всяко да си теглиш екрана нагоре- надолу ако са повече... абе, гадост... и накрая Бухово се озовава някъде в средата, а най- желаните - макар и далеч от първите 5 места поради липса на шанс и никакъв прием - отдолу...  Rolling Eyes Laughing


Препоръчвам на новите да слагат първо най- малко желаните градини (хронологически първо - не като първо желание, а просто първо тях да подредят), после да минат към средата и накрая да добавят най- желаните квартали, за да не им се наложи да употребят един ден за подреждане на градини.

# 76
  • София
  • Мнения: 17 597
Имам следния проблем - подреждам кандидатурите, но въпреки, че от правилникът разбирам, че: "Добавени кандидатури винаги се подреждат най-отдолу в списъка. Може да коригирате подредбата, използвайки стрелките." на мен новите добавени кандидатури ми излизат където си поискат, на второ, трето или пето място, например, а не както трябва най-отдолу и всичко ми се размества.... Защо е така? Ужасно много време би отнело всяка нова добавена да я търся и да си я мърдам до най-долу със стрелките! Пробвах много пъти, но не виждам на какъв принцип и защо така ги размества, а не ги добавя просто най-отдолу? Помощщщщщ  newsm78 newsm78 newsm78


Да, така е, права си.
Появяват се най- отдолу на списъка... понякога - по- скоро рядко.
Представлява бъг в програмата. Поредният.
от личен опит - новите кандидатури се появяват най- вече някъде отгоре, близо до първите.

Ако имаш желание, напиши им за този бъг, както и за сериозното затруднение, което много родители изпитват в резултат от проявите му... може и да го оправят.

# 77
  • Мнения: 136
Препоръчвам на новите да слагат първо най- малко желаните градини (хронологически първо - не като първо желание, а просто първо тях да подредят), после да минат към средата и накрая да добавят най- желаните квартали, за да не им се наложи да употребят един ден за подреждане на градини.
Виж,тази идея е супер,ама като няма кой да се сети Embarassed ....що не я писа вчера,смао 2 часа ми отне да оправя новите на щерката(2007) и всички на сина(2009) Mr. Green

# 78
  • София
  • Мнения: 17 597
При мен въпреки различията в точките няма проблем.Ако искам примерно 4-та да отиде на мястото на 2-ра си действам със стрелката нагоре.Ако са много кандидатурите си ги запишете в реда в който ги искате на лист и действайте. Peace


Не е проблем ако се опитваш на 4 - 6 места... но е СЕРИОЗЕН проблем, ако са 60 - 80.

# 79
  • София
  • Мнения: 178
Аз не разбрах - с това предварително кандидатстване съм си добавила желаните градини и ...си чакам, или за в бъдеще трябва някаква нова регистрация или актуализация?

# 80
  • Мнения: 264
Момичета и аз си направих кандидатурите. Моля ви за съвет. Има ли смисъл да пиша градини, които изобщи не са ми удобни? Оставам с впечатлението, че шансът навсякъде (с изключение на Бухово и Нови Искър е еднакво нисък). Ние живеем в Слатина. Посочила съм градини в Слатина, Студентски, Дружба 1, Изгрев, Оборище, Подуяне. Струва ми се абсурдно да кандидатсвам примерно в Обеля. Или не е така? За първи път се боря със системата и се чувствам неподготвена...

# 81
  • София
  • Мнения: 17 597
Препоръчвам на новите да слагат първо най- малко желаните градини (хронологически първо - не като първо желание, а просто първо тях да подредят), после да минат към средата и накрая да добавят най- желаните квартали, за да не им се наложи да употребят един ден за подреждане на градини.
[/color]
Виж,тази идея е супер,ама като няма кой да се сети Embarassed ....що не я писа вчера,смао 2 часа ми отне да оправя новите на щерката(2007) и всички на сина(2009) Mr. Green


Щото сега видях, че и други са се сблъсквали с моя проблем...  Mr. Green Вчера просто не бях пред компа. Сори.

# 82
  • София
  • Мнения: 211
написах, написах. отговор: Моля, разместете кандидатурите в реда, в който желаете, от стрелките.   #Cussing out
аз обаче съм упорита и пак им писах: Известен ми е фактът, че мога да размествам кандидатурите със стрелките, но "Добавени кандидатури винаги се подреждат най-отдолу в списъка.". А, моите не се подреждат там. Защо е така? Проблемът в софтуера ли е или някъде аз бъркам? Ако кандидатствам в 10 ОДЗта лесно ще пренареждам със стрелките, но ако искам да кандидатствам в 50 ОДЗ-та, вече става абсурд, защото всяко ново, което добавя ми го слага, където си поиска и аз трябва часове наред да преподреждам. Моля, да спазите собственото си ръководство и да направите така, че всяка следваща добавена, да ми излиза най-отдолу. Чакам вашия отговор на това явно несъответстие. Благодаря!  
това беше преди малко и сега чакам отговор!!!

# 83
  • София
  • Мнения: 17 597
Момичета и аз си направих кандидатурите. Моля ви за съвет. Има ли смисъл да пиша градини, които изобщи не са ми удобни? Оставам с впечатлението, че шансът навсякъде (с изключение на Бухово и Нови Искър е еднакво нисък). Ние живеем в Слатина. Посочила съм градини в Слатина, Студентски, Дружба 1, Изгрев, Оборище, Подуяне. Струва ми се абсурдно да кандидатсвам примерно в Обеля. Или не е така? За първи път се боря със системата и се чувствам неподготвена...


Не пиши градини, в които при никакви обстоятелства не би могла да водиш детето си.
Но ако работиш в Люлин отклонението до Обеля би било... кошмарно, но все пак приемливо. Ако работи някой от вас в посока Студентски, Дружба - можеш да включиш Младост и Панчерево. Ако сте към Красно Село може да пробваш и Драгалевци... ама тук може и да греша, че малко ми куца географията.

# 84
  • Мнения: 1 217
Аз не разбрах - с това предварително кандидатстване съм си добавила желаните градини и ...си чакам, или за в бъдеще трябва някаква нова регистрация или актуализация?
И аз това се чудя, дали се запазват предварителните кандидатури и детето автоматично се записва при стартиране на официалното кандидатстване. Според една позната с по-голямо детенце се запазвали, но аз не бих рискувала, ще дебна новините:D

# 85
  • София
  • Мнения: 17 597
Имам следния проблем - подреждам кандидатурите, но въпреки, че от правилникът разбирам, че: "Добавени кандидатури винаги се подреждат най-отдолу в списъка. Може да коригирате подредбата, използвайки стрелките." на мен новите добавени кандидатури ми излизат където си поискат, на второ, трето или пето място, например, а не както трябва най-отдолу и всичко ми се размества.... Защо е така? Ужасно много време би отнело всяка нова добавена да я търся и да си я мърдам до най-долу със стрелките! Пробвах много пъти, но не виждам на какъв принцип и защо така ги размества, а не ги добавя просто най-отдолу? Помощщщщщ  newsm78 newsm78 newsm78
И при мен е така...предполагам че ги "нацвъцква" по ред на точките които събираш,примерно 8.1 най - горе 7.2 под нея,и ако в някоя градина си с 7.3 примерно за 2-ро желание ще я "бутне" тампреди 7.2,знам ли и аз ... ooooh!


Не, няма такова правило.
Може би използват празни места по стека и не преномерират... това ми хрумва на недопито кафе и поизточена кръвчица... или ползват FIFO, но се опитват да правят някаква сортировка... ама някъде нещо не са добре тествали и я някой цикъл им куца, я някоя заявка към базата, я някой друг бръмбар им е влязъл.

# 86
  • Мнения: 4 393
Момичета и аз си направих кандидатурите. Моля ви за съвет. Има ли смисъл да пиша градини, които изобщи не са ми удобни? Оставам с впечатлението, че шансът навсякъде (с изключение на Бухово и Нови Искър е еднакво нисък). Ние живеем в Слатина. Посочила съм градини в Слатина, Студентски, Дружба 1, Изгрев, Оборище, Подуяне. Струва ми се абсурдно да кандидатсвам примерно в Обеля. Или не е така? За първи път се боря със системата и се чувствам неподготвена...


Няма смисъл да кандидатстваш в градини, в които знаеш, че дори и да приемат детето, няма да го запишеше, така само се правят патаклами по опашките и се заблуждават останалите родители.

# 87
  • София
  • Мнения: 17 597
А - не - не може така!!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Известен ми е фактът, че мога да размествам кандидатурите със стрелките, но от правилникът разбирам, че "Добавени кандидатури винаги се подреждат най-отдолу в списъка.". А, моите не се подреждат там. Защо е така? Проблемът в софтуера ли е или някъде аз бъркам? Как е при вас? Ако кандидатствам в 10 ОДЗта лесно ще пренареждам със стрелките, но ако искам да кандидатствам в 50 или повече ОДЗ-та, вече става абсурд, защото всяко ново, което добавя ми го слага, където си поиска и аз трябва часове наред да преподреждам.... става огромна играчка така.....
След третото желание няма никакво значение как са подредени кандидатурите, важното е да си следиш първите три да са наред. Peace


Не, това не е точно така.
Ако по някакви причини детето бъде прието по това далечно желание, всички кандидатури след него - независимо дали са били по- желани - отпадат.
В тази връзка, добре е и "долните" да бъдат подредени - за всеки случай...

# 88
  • София
  • Мнения: 8 947
При мен въпреки различията в точките няма проблем.Ако искам примерно 4-та да отиде на мястото на 2-ра си действам със стрелката нагоре.Ако са много кандидатурите си ги запишете в реда в който ги искате на лист и действайте. Peace


Не е проблем ако се опитваш на 4 - 6 места... но е СЕРИОЗЕН проблем, ако са 60 - 80.

Нали класиранията в крайна сметка стават по точки. След третото желание точките в общият случаи са 5. А в колко градини приемат с 5 точки? Така че едва ли ще се случи да те приемат на две или три места с 5 точки, та да има значение подредбата. Пък и кандидатстването в повече от 10 градини за мен лично си е безмислено упражнение. А за споменатите от теб цифри направо глупост.

# 89
  • Мнения: 4 393
Кой кандидатсва в 60-80 градини, какви са тия ентусиасти, нормално е да се чудиш после как да ги подредиш...едва ли се сещаш изобщо кои са тия градини.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт