Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте Simple Smile

Не открих актуална тема по въпроса, затова си позволих да пусна тази.
Мой близък, иска да тегли потребителски кредит около 7 000 лв.
Проблемът е, че не го осигуряват на реалната заплата, а на около 550 лв. ...  Confused
Имате ли наблюдения дали е възможно с такъв официален доход да получи кредита и евентуално в коя банка условията са по-добри и въобще отпускат ли кредити в момента.....
Ако сте теглили вие или ваши познати скоро, ако може да споделите повече подробности Simple Smile
Ясно е, че трябва да се обикаля, но е добре да има предварителни насоки ....

Благодаря предварително на всички  Hug

# 1
  • Мнения: 54
Попитайте в ОББ, ДСК  Peace, Пощенска и Райфайзен. Всичко зависи от условията на конкретната банка. По принцип макар и по ограничено кредитирането продължава. Твърде възможно е от банката да поискат да се превежда заплата по сметка при тях и/ или поръчителство. Попитайте и за таксите, които ще удържат при разрешаване на кредита или ако кандидатствате и Ви го откажат. Не пишеш нищо познатият дали е семеен и дали има други задължения, но вероятно с този осигурителен доход ще може да ползва такъв кредит.
Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 89
Благодаря ти Kremi G   Hug

ОББ съвсем първосигнално ми хрумнаха и на мен, но за ДСК не съм се замисляла ... Другите две също ще погледнем, за съжаление заплатата му се дава на ръка, така че условието за превод на парите при тях е неизпълнимо.... Не е семеен все още и няма други задължения на този етап Simple Smile.
Въобще ми е много забавно, когато започнат някои работодатели да обясняват при наемането колко е излишно и как няма никакъв смисъл да те осигуряват на цялата сума и как ако излезеш в отпуск ( не дай Боже болничен) или искаш да теглиш кредит, трябва да си се спасяваш сам ... Tired . Но не е луд, който яде баницата, тъй че човек пак сам си е виновен ...

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Навсякъде ще му искат или да си получава заплатата в сметка на банката и/или да намери поръчители, или ипотека.

# 4
  • Мнения: 86
Съпруга ми изтегли кредит ноември месец от Алфа Банк.Не искат превод на заплата.След като приспаднат вноската искат да остават 200лв.Не искат документи от фирмата в която работи защото си проверяват и  признават само това на което го осигуряват.При осигуровки на 550лв. ще му отпуснат 7000лв.Също така не му искаха и поръчител.Нека да пробва там.

# 5
  • София
  • Мнения: 53
Виж и в ЦКБ. Имаме оттам доста голям потр.кредит без поръчители. само с превод на заплата.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При доход 550лв., не мисля, че някоя банка ще му отпусне кредит за 7 хиляди.

# 7
  • Мнения: 89
Благодаря ви за включванията момичета Simple Smile

Ами това е положението с глупавите осигуровки, ако трябва ще се търси поръчител ....

gogi4 звучиш окуражително, даже имаме близък човек в тази банка, който може да съдейства с по-вътрешно инфо   Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 169
Аз имам кредит от ОББ, получавам си там заплатата и ми дадоха много добри условия. Нека пробва там, с този доход обаче вероятно ще му дадат доста дълъг срок за изплащане, иначе и моя кредит е толкова, но ме осигуряват на повече пари.

# 9
  • Мнения: 797
При доход 550лв., не мисля, че някоя банка ще му отпусне кредит за 7 хиляди.
че и без поръчител/и/ хич не ми се вярва.

# 10
  • Мнения: 86
При доход 550лв., не мисля, че някоя банка ще му отпусне кредит за 7 хиляди.
че и без поръчител/и/ хич не ми се вярва.

Колкото и да не ти се вярва изтеглихме 20 000лв. без поръчител и без превод на заплата и то само преди 2 месеца.Ако не знаех как седят нещата там нямаше да пиша и да натоварвам човека с 30лв. такса за разглеждане.

# 11
  • Мнения: 168
ДСК преди две години  даде потребителски от 5000Е/евро/ на човек с доказани доходи от 333лв. и с една година до пенсия/в момента пенсионер/. Обаче с един поръчител.

Общи условия

Активация на акаунт