Фирма за дограма Варна?

  • 31 490
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Моята дограма я правиха ф-ма Аргус. Работят с белгийски и български профили.
Доволна съм. Идват на оглед. Оферта. Договор. Изпълняват срокове.
Цеха им е в ЗПЗ.
координати: GSM 0897 054 574 Георги Георгиев

# 61
  • Мнения: 30
Здравейте,
темата е малко стара, но все пак се надявам да се намери кой да ми прочете поста  Simple Smile
Избираме си дограма, до колкото успях да събера информация се насочих към  няколко оферти:
фирма Сити Комфорт, които ми предлагат Koemmerling Euro Futur Classic 70mm 5 камери Обков: Siegenia Стъклопакети: 24мм енерджи/бяло + аргон за 778  лв
фирма Лорекс Trocal 5 камери стъклопакет бяло и енерджи с обков  Mako за 870 лв
фирма Миг Маркет  Salamander STL 5камери стъклопакет бяло и енерджи 24 мм, обкова не е уточнен за 600 лв
Тук прочетох, че има недоволни от Миг Маркет, което ме разколеба, но по-интересното е че най-скъпата оферта е на Трокал, което за мен е странно. Поне по това, което изчетох си мисля, че тя трябваше да е най-евтина. Та съм в чуденка, да не би да ми предлагат някакви уж немски профили, а всъщност да не са, иначе най ми допада офертата на Сити Комфорт, мислите ли че мога да им се доверя?

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 012
След 2 години мога да кажа, че дограмата не е мръднала - виж по-старите ми постове в темата.
Не сте уточнили за какъв размер става въпрос.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 269
От всичко изброено бих заложила на Кьомерлинг, макар, че всичките са....
Добре би било да си направите стъклопакети с дебелина 32 мм, не оскъпява много, а има ефект при топлоизолацията.

# 64
  • Мнения: 30
Северина какво имаш в предвид с многоточието, аз не претендирам да разбирам от дограма, така че приемам предложения  Simple Smile
Стаята ни е южна и отпред има остъклена тераса, затова си мислим че и двоен стъклопакет ще е добре. Остъклението на терасата за момента е с винкел, но се надявам че ще успеем и него да сменим в близко бъдеще. Апартамента е много топъл и лятото е доста горещо.
А иначе квадратурата на догарамата, която ще подменяме е 6.19 кв.м.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Многоточието значи, че изброените профили са немски, но са произведени за източния пазар, което значи, че не са със съвсем същото качество както другите. Което обаче, не значи, че са пълни боклуци. Simple Smile Читави са и вършат работа.
За южно изложение и при положение, че ще се затваря с ПВЦ дограма терасата, няма нужда от специални стъкла и обикновените са достатъчни. Профилът обаче, е добре да е 5 камерен заради по - добрата статика.
Дай приблизителни размери и ще ти сметна с немски профили на KBE, да имаш още една оферта за избор.

# 66
  • Мнения: X
Те профилите хубаво са немски/австрийски....но не забравяйте, че ги сглобяват българи  Wink

# 67
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
Mноооого си права Емма.
А ако трябва да се избира между KMG и VIVAPLAST? Thinking

# 68
  • София
  • Мнения: 44
Здравейте!
Някой има ли отзиви от Комфорт пласт
http://www.komfort-plast.com/

Предлагат Trocal и KMG. На разговора ни увериха, че KMG били с високо качество, и дори ни препоръчаха да ги изберем  Rolling Eyes . Прочетох доста мнения за тези профили, но повечето са от преди доста време. Някой има ли скорошни наблюдения над развитието и качеството на KMG?

При нас проекта включва първоначално смяна дограмата на стаите, а в последствие и остъкляване на терасата пред тях. За стаите се спряхме се на 6 камерна дограма с 24 мм стъкло "всички сезони" или както там го наричат. Не знам дали да търся по-високо качество на дограмата и стъклопакета за стаите, след като ще остъклявам и тераса?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Не знам дали да търся по-високо качество на дограмата и стъклопакета за стаите, след като ще остъклявам и тераса?
Правилно си се ориентирал, че не е необходимо вътрешната дограма да е по- специална при положение, че ще има второ остъкление.  Peace  Шесткамерен профил е дори прекалена застраховка.
Относно профилите на KMG, не мога да кажа нищо конкретно на база личен опит, но дистрибуторите, с които работя не ги харесват особено. Предпочитат или Вива пласт или Профилинк.

# 70
  • София
  • Мнения: 44
 newsm10 благодаря!

# 71
  • София
  • Мнения: 30 209
И аз нямам личен опит от KMG, но бих предпочела друг профил. Когато ние избирахме, хора, които разбират, ни посъветваха "всичко без KMG".

# 72
  • Мнения: 0
Аз избрах www.factorplast.comСмених си един прозорец и съм много доволен от тях.Пробвайте и вие.

# 73
  • Мнения: 2
....
Предлагат Trocal и KMG. На разговора ни увериха, че KMG били с високо качество, и дори ни препоръчаха да ги изберем  Rolling Eyes . Прочетох доста мнения за тези профили, но повечето са от преди доста време. Някой има ли скорошни наблюдения над развитието и качеството на KMG?

При нас проекта включва първоначално смяна дограмата на стаите, а в последствие и остъкляване на терасата пред тях. За стаите се спряхме се на 6 камерна дограма с 24 мм стъкло "всички сезони" или както там го наричат. Не знам дали да търся по-високо качество на дограмата и стъклопакета за стаите, след като ще остъклявам и тераса?

Като качество препоръчвам Трокал, естествено.
Дограмата може и да 5- камерна, в този случай.

# 74
  • Мнения: 45
Прочетох цялата тема,предстои ни остъкляване на тераса  и тепърва започваме проучване.Поради финансова причина ще заложим на българска дограма.Дотук ми стана ясно че профилинк са най-добрите,а кмг са в дъното,обаче как са другите марки ако някой даде информация,ще се зарадвам.Разбира се информация за добри фирми също ми е нужна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт