За правата на децата ни!-тема 4

  • 52 184
  • 747
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 838
Igi,благодаря за новата темичка!  bouquet

# 2
  • Мнения: 265
Ще следя темата.Много ми е помагала.   bouquet

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 217
Благодаря за новата тема, Иги!   bouquet

# 4
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Благодаря за новата тема  Иги много помага в някои моменти когато човек не знае какво да прави  Hug Peace

# 5
  • Мнения: 2 242
Темата е полезна, да. Сега пак трябва да се върна и в предните. ТЕЛКа ни изтичал на 01.02 а още не сме подали документи за подновяване. То и какъв смисъл има... 0, 10 (както обикновено) или 44% все тая. #2gunfire

# 6
  • Мнения: 521
Френд,подавай документите...
Вземи и от детската градината психологическо-логопедична характеристика-кажи,че е за ТЕЛК. 
Вземи от всеки специалист,който е работил с Владко характеристики или статуси-подчертавай,че е за ТЕЛК.Ако трябва,обясни малко по-подробно ситуацията ...
Невролог,Логопед,психиатър,очен,Ендокринолог-където и при когото  сте ходили.За когото се сетиш,нищо,че не ги изискват.Даже и да се повтарят специалистите-събери бумаги.
Всичко,което е свързано с Владко и има печат ще свърши работа.
Отивай и подавай !

# 7
  • Мнения: 2 242
Да, ще подадем разбира се. Макар, че до училищна възраст почти съм сигурен, че ще ни водят здрави Simple Smile Знаеш как е.
anane, да не би да са ви вдигнали % ?

# 8
  • Мнения: 521
Да!ДА!   
 Ами то моето чудо на комисията си показа всички екстри...Срам голям брах. 
Събрах всякакви документи, от един куп специалисти.
Детската градина се представи подобаващо.

Отидохме без никакви очаквания.Рая сложи последния пирон.Пълна излагация.Тя почти винаги се държи проблемно на прегледи.Много проблемно.Плащала съм три прегледа при невролог ,докато успее да и види очите,камо ли нещо друго да погледне... Въпросните поведенчески проблеми.   
Личната изпада в лек стрес,когато ни види пред кабинета.

Дадоха 90% с чужда помощ.За 2 години.

Момичето ми расте, ама и проблемите растат.
Френд,ти сега да не ни отрежеш кандидатснаховите мераци?!А!
 Забравих:
Предният ТЕЛК въобще не бях го подпечатвала за регистрация в РКМЕ,защото нямаше сми.Та като подадох документите се оказа,че все едно никога не е имала ТЕЛК.Демек сега е освидетелствана за сефте.Та така...

# 9
  • Мнения: 7 382
                              Хоп при вас,че борбата с безхаберието е трудна без помощта ви!  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 242
anane, много пъти сме говорили, че %ТЕЛК не прави децата ни по-здрави или болни от това, което са. Просто в единия случай помощта покрива част от допълнителните разходи, които правим, а в другия не. Така че май трябва да те поздравя. Wink
А и знаеш - първата любов никога не се забравя. Ръжда не хваща. Тъй че не си даваме Рая.  Heart Eyes

# 11
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Иги   bouquet

Friend, дано този път дадат поне 50% на Владко. Може паричките да не са кои знае колко и да не идват редовно , но са все пак нещо.
Ще покрият поне една част от разходите му. Wink
Не ме разбирай грешно с 10%,50%или 100%ТЕЛКК те са си нашите прекрасни деца и ние ще си ги обичаме такива каквито са но с по-големия % има и финансово подпомагане.

# 12
  • Мнения: 176
   И от мен   bouquet
Имам един въпрос,ако някой може да ми помогне, Hug.Накратко,в соц.оценка имаме право на добавка за обучение.Досега не сме я получавали,та сега за да я получавам ми искат удостоверение,в което да пише,че детето посещава специалист и за какъв период.Въпросът ми е някой знае ли какво трябва да ми напишат в това удост.За 1год.може ли например да се пише или за повече,какво се плаща примерно трябва ли да се споменава или не.

# 13
  • Мнения: 1 234
Дадоха 90% с чужда помощ.За 2 години.
...
Предният ТЕЛК въобще не бях го подпечатвала за регистрация в РКМЕ,защото нямаше сми.Та като подадох документите се оказа,че все едно никога не е имала ТЕЛК.Демек сега е освидетелствана за сефте.Та така...
В тази връзка погледни датата на инвалидизация каква е в новия ТЕЛК, току виж имаш право и със задна дата  Wink Много се надявам да е датата на раждане, оттам нататък ще помагам  Peace

# 14
  • Мнения: 2 242
Оооо, martin4e, да разбирам ли че си разбила бетонната стена с глава? Wink

мамаРаче, мнооого добре те разбирам. Hug Аз общо взето съм писал почти същото на anane.

Общи условия

Активация на акаунт