неспокойно бебе

  • 9 090
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 141
И моето бебе е така още от както се е родила  , много леко спи, мята се, пъшка насън, отначало бяха колики, сега не знам какво е вече. Според мен зависи и от нервната система на бебето. И аз се надявам да е само период, макар че като ви чета , ще продължи дълго като започнат да избиват и зъбките.Аз просто свикнах , не обръщам внимание и дори се научих да спя на този "шум".

# 16
  • Мнения: 3 929
Според мен започват да растат зъбките, което е свързане с безпокойство у бебето. Особено тава лапане на ръчичките... Не знам дали увеличаване приема на Вигантол би подобрило състоянието. Бих те посъветвала да си гушкаш бебето повече време, то само показва, че има нужда от това, няма да го разглезиш, не се притеснявай. Ако го кърмиш, продължавай да го кърмиш - това много успокоява. Бебето има нужда от близостта ти, която му дава и сигурност и може би и затова не иска да спи в креватчето си.
Другото, което си мисля, е, че вероятно прави скок в растежа, което също много се отразява на поведението на бебето.

# 17
  • Мнения: 31 192
Много бебета стават така с различно поведение през някакъв период от време. Може да е от зъби, може да е от нещо друго. Бъди търпелива, гушкай го, давай му любов и ще отмине и после пак ще се появи. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 309
Ох, болна тема ми е това!Тъкмо минаха коликите и започнаха зъбите....коликите ни бяха зверски, меко казано, постоянно плачеше, даже не плач- пищене...така 5-6 месеца без полза от каквито и да било капки, мазила и т.н.! TiredВеднага след това започнаха зъбите, почти същите симптоми, които описваш!Според мен педиатърката ти много прибързано ти е казала да увеличиш капките вит.Д, те не са безобидни! PeaceСтряскането е един от безбройните симптоми на рахита, детето може да се стряска и само защото е неспокойно, изнервено, уплашено и т.н.Според мен причината за промяната при вас е зъбите!Децата се променят постоянно, в един момент са добрички и спокойни, в следващия не спят по цели нощи!Няма страшно, ще отмине!На моето бебе като че ли й помогна едно хомеопатично лекарство Дентокинд, никакви други мазила и гелчета не ни помагат!Дано отмине по-бързо този период! Hug

# 19
  • Мнения: 281
И ние бяхме така,докато на Алекс му избиха първите два зъба.
Като избиха положението се нормализира,спи си доста по спокойно,но....няма да е задълго Crazy Hug,и горните  зъбчета бързат да се показват   Mr. Green

# 20
  • Мнения: 46 518
Увеличаването на капките без изследване е опасно!

Останалото е нормално поведение на бебе, сънят до 3 г. при повечето деца е неспокоен. За тях всяко нещо е ново и тази огромна информация, получена през деня е нормално да я преживяват и обработват нощем.

Отделно, може да има хиляди причини, които да облекчат нещата. Може да му е топло/студено, може да е гладен, може да му е прекалено светло/тъмно, да има нужда да те усети и т.н.

# 21
  • Мнения: 3
Здрвейте мами, искам да помоля за съвет, защото сме доста притеснени. Нашето слънчице от раждането си е доста неспокойно, имахме проблем със стомахчето, колики, повръщаше обикновенните адаптирани млека и се принудихме да и даваме фризовом. Сега е вече на 7 месеца и положението вместо да се оправи, май се влошава. Не знам точно причините, но от първите месеци, та досега не е било нощ да не се събуди минимум 5-6 пъти и то се буди внезапно със плач, а не постепенно. Според педиатъра ни първо бяха коликите, опитахме какви ли не капки - нулев ефект, после ни избиха долните 2 зъбчета още в четвъртия месец, сега набъбват и горните да избиват, а нощното пробуждане си продължава и дори става по-често. Даваме по 4 капки вигантол сутрин, по предписания на педиатъра, но дали са достатъчни и дали това неспокойно състояние се дължи на някаква форма на рахит? Мисля си и дали все още няма някакво стомашно неразположение, още повече, че като я захранихме започна един постоянен запек, даваме и разхлабващи плодове, като круша, киви, сини сливи, но не помагат и започнахме по лекарска препоръка и с лактулоза. Дали не трябва де и направим едни по-задълбочени изследвания, от Пловдив сме, препоръчайте ни някой добър специалист. Предварително благодаря на отзовалите се!

# 22
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Може да растат зъби.И Ели имаше такъв период, но беше по голяма.Отшумя за около 2 месеца.

# 23
  • Мнения: 3
Да, възможно е, но мисля, че не е само това. Страх ме е да няма нещо по стомашно чревния тракт, дали има някъде да правят пълни изследвания там с проби от изпражненията или нещо подобно. Правихме изследвания за кръв и урина и всичко си беше в граници. Ако пък е нещо като рахит, не би ли трябвало да се засече именно в тия изследвания на кръв и урина? Или се правят други някакви изследвания?

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 606
За стомашно-чревния тракт може да питаш педи.Не знам от кой град си, но в по-големите правят такива изследвания.Относно рахита, трябва педиатъра да ти каже ако има симптоми, пипат фонтанелата и зад ушите, но ти не пипаи там.А кръвните изследвания могат да покажат дали има рахит, но мисля че тези са само за хемоглобин.

# 25
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Здравейте и от мен!
Моето бебе е на 3 м. и 17 дни и от една седмица сънят му е кошмарен.
По цяла нощ скимти, пъшка, охка, изревава, пищи.
Не мога да се унеса в сън, по-дълъг от 15 минути.

Появи му се и хрема от един ден.
Чудя се, възможно ли е да са зъбите.

Иначе няма темпераура и си е весел през деня.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Здравей Gulia.
Да може да е от зъбките, ние също имаме хрема без температура.Може да погледнеш венците как са.А твоята педи какво казва?

Общи условия

Активация на акаунт