Развод по взаимно съгласие

  • 10 561
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 700
Става УиУи.

# 16
  • Italia
  • Мнения: 1 059

Това нововъведение ли е? Ние бяхме идентичен случай с Благовеста, но пак ни викаха два пъти (през седмица), за да потвърдим, че искаме да се разведем...

# 17
  • Мнения: 1 931
Освен адвоката и ние трябваше да сме там. Да потвърдим решението си, въпреки, че бяхме разписали споразумението. Освен ако направите пълномощно на името на адвоката. Не знам.

# 18
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
А присъствахте ли в съда, Благовестка. На мен това ми е ной-голямата мъка. Иска ми се някак да го подпишем при адвоката и с едно пълномощно той да мине в съда, ама май не става.

Ние се разведохме без да сме стьпвали в сьда.Адвоката вси4ко ни водеШе,и ние както пове4ето бяхме с обЩт адвокат
Викаха майка ми като свидетел и ниЩо пове4е.

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Отидохме в съда един единствен път, повече не са ни викали. Препис от решението си взехме от адвоката.  Peace

# 20
  • Мнения: 700

Това нововъведение ли е? Ние бяхме идентичен случай с Благовеста, но пак ни викаха два пъти (през седмица), за да потвърдим, че искаме да се разведем...

Не знам дали е нововъведение. Моя развод мина през Видинския съд, въпреки, че сме от София. 2 ходения при адвоката, една солидна сума и това е. Дори можеше да не ходим заедно, понеже нямахме разногласия по споразумението.

# 21
  • Мнения: 4
абе кви сте смешни давате пари на адвокат за дело по взаимно съгласие особено за да придвижи делото адвоката а бланките си ги има в нета безплатно само малко мислене и готово и готина съдийка и готово, спестявате поне 300лв. който още не се е рзвел а му трябват балнки да ми пише на xeroxxerox@abv.bg.

# 22
  • Italia
  • Мнения: 1 059
абе кви сте смешни давате пари на адвокат за дело по взаимно съгласие особено за да придвижи делото адвоката а бланките си ги има в нета безплатно само малко мислене и готово и готина съдийка и готово, спестявате поне 300лв. който още не се е рзвел а му трябват балнки да ми пише на xeroxxerox@abv.bg.
Ами, сърбят ни парите по джобовете, хич не ни е до смях Wink

# 23
  • Мнения: 3
лъже ли ме че иска развод и че го е пуснала във деловодството

във испания бяхме 3 години нямахме никакви пробилеми със жена ми и тя поиска да се върнем във българия през 2008 че ще се оправиме някак си,върнахме се със 10000 лева,само аз работех защото имаме син който като бяхме във мадрид беше на година и половина и жена ми забременя от мен във мадрид със второ дете и за това се прибрахме във българия и тя роди дъщеричка,живяхме при нейните родители две години и половина от началото не търсех работа година и половина и чак тогава започнах да търся но така и не открих и сега съм пак в испания пристигнах на 20 юли 2010,започнахме да се караме че не работа жена ми ми каза веднъж да отида и да си помисля във апартамента на родителите ми там бях 4 седмици после се сдобрихме и после се завърнах отново при нея в къщата на нейните родители започнах да си търся отново работа но без успех не говорехме много не споделяхме понякога се карахме но не сериозно не съм и посягал нито изневерявал и тя също и така един ден и казах развод ли искаш ако е така да отиваме ходихме до съда и там ни казаха да си ловиме адвокати тя на 8 юни отиде за първи път при адвокат който е на нейния брат на жена му на сестра и бившия и мъж,от 8 юни ходи все при адвокат и до ден днешен няма нищо пуснато във деловодството на съда,опита се със номера по взаимно съгласие но аз не се съгласих под предтекста да не се плюеме във съда и че нямала пари,съдът излиза във лятна ваканция от 15 юли до 15 септември но деловодството работи на няколко пъти ми казва че когато реши тогава ще го пусне един ден и казах че искам да разговарям с нейния адвокат но ми отказа казах на нея че ще подпиша споразумението което тя иска но пак отказа на другиа ден ми казва че има желание да ми изпълни това което съм и казал аз ,по натам била платила таксите и двете но до ден днешен няма нищо пуснато в деловодтвото още били във ваканция и щяло да излезе чак октомври,незнам дали може да е платила таксите и понеже адвоката и е познат да ме лъже всеки път и все различно ми казва,пуснала го после щяла да го пусне когато тя реши,пoчти два месеца минаха а във съда няма нищо още пуснато във деловодството,може ли да са се рабрали с нейния адвокат да го пуснат след съдебната ваканция при платени държавни такси поне така ми каза жена ми че ги е платика или ме играе за да работа понеже съм бил безрижен баща,в молбата била писала че нямала чувството че имала мъж до себе си,за всичко тя се интересувала и не вярвала че мога да се поправя,не съм и помагал в отглеждането на децата,казах и че ще замина за мадрид и така пристигна на 20 юли и ще и помагам финансово но тя не вярва че ще и изпращам пари за децата все ми повтаря че ще се разведем,може би изчаква да види дали ще покажа загриженост към децата ни като и изпращам пари,аз и казах че щом толкова иска развод ще и дам 500 евро които не искам да ми ги връща за да вида дали наистина го иска но ми отказа парите нщямала да тегли от банката била си взела на заем за делото до ден днешен няма нищо все още пуснато в деловодството,понеже били във ваканция в съда и незнаела кога ще бъде насрочено делото,всеки път ми казва различни версии и ме кара да си мисля че може би е цирк всичко за да ми връща и да се усетя аз как се е чувствала тя когатяо съм и казвал че искам развод и после съм се отмятал,на няколко пъти съм искал да говориме откровенно за развода аз не го искам а тя ми казва че ще стане и го била искала да се разведем,нямала си любовник и причината не в товa... все отлага другата седмица,когато брат ми си дойде от мадрид,той пристигна,другата седмица щяла да го пусне минават седмици и нищо досега все причини изкарва до момента

Пояснение от aвтора:
имам в предвид дали може да не е пуснато още във деловодството поради съдебната лятна ваканция при положение че деловодството работи без прекасване през лятото а аз в момента сам в чужбина след като тя ми каза че е платила таксите,може ли да са платени и да са и при адвоката и и да дадат ход на делото през септември,съществува ли вероятност да е платила държавната такса в банката и квитанцията да е само при нейния адвокат защото съдът е във ваканция до 15 септрмври или веднага при платена държавна такса адвоката и е задължен да отиде с таксата във деловодството минаха почти 2 месеца и до момента още нищо няма

# 24
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
По4ти не успях да рабера какво си написал Embarassed.
Ние когато се развеждахме ,сьЩо имаШе подобни неЩа,таксите бяха платени,пьк после по4ивка имаШе...после незнам си какво Thinking.Ако сравнявам с наШият развод може и да е вьзможно вси4ко което си писал да е истина,пиШи в темата за вьпроси кьм адвокати,там Ще ти отговорят най_добре Peace.

# 25
  • Мнения: 3
здравейте ,искам да ви попитам таксите при адвоката ви ли са били платени или в деловодството и дали са ви казали че по време на лятната ваканция не се разглеждат бракоразводни дела ,защото деловодството работи а жена ми ме информира че когато нейния адвокат реши той тогава ще го пусне в деловодството всеки пат ми казва различни версии,до кога са във вканция съдът от 15 юли до 15 септеврли ли са....


имам в предвид дали може да не е пуснато още във деловодството поради съдебната лятна ваканция при положение че деловодството работи без прекасване през лятото а аз в момента сам в чужбина след като тя ми каза че е платила таксите,може ли да са платени и да са и при адвоката и и да дадат ход на делото през септември,съществува ли вероятност да е платила държавната такса в банката и квитанцията да е само при нейния адвокат защото съдът е във ваканция до 15 септрмври или веднага при платена държавна такса адвоката и е задължен да отиде с таксата във деловодството минаха почти 2 месеца и до момента още нищо няма

# 26
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Отговорих ви на ли4но сьобщение

Общи условия

Активация на акаунт