Развод по взаимно съгласие

  • 10 555
  • 26
  •   1
Отговори
Имам конкретни въпроси и ще се радвам ако някой ми помогне. 1. Каква е таксата, която трябва да се плати в съда при подаването на документите? 2. В деловодството на съда ли се подават или някъде другаде? и 3. Освен Заявление и Споразумение подават ли се други документи, например документ за доходите ни, акт за раждане, акт за гр.брак и т.н.? Питам всичко това защото съм решила да движа всичко сама и да не ползвам адвокат, като със съпруга ми сме се разбрали, както се казва, като бели хора. БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 1
  • Мнения: 2 011
Най-удачно е адвокат да  свърши цялата работа ! Нямам друго мнение  !   Peace

# 2
Абсурд е да си наемем адвокат, по финансови причини разбира се. Затова ще се мъча сама.

# 3
  • Мнения: 800
Здравей! Ние бяхме само с един адвокат общ за двамата.Предварително си бяхме изготвили споразумението.До колкото се сещам като че ли аз платих около 40-50 лв.за цялото дело.

# 4
  • Мнения: 1 128
Ние се разведохме по взаимно съгласие, но с адвокат, така че не мога да помогна със съвет. И ние ползвахме един адвокат за двамата и си поделихме адвокатската такса.

# 5
  • Мнения: 2 011
Ние се разведохме по взаимно съгласие, но с адвокат, така че не мога да помогна със съвет. И ние ползвахме един адвокат за двамата и си поделихме адвокатската такса.
Да , това е масова практика когато  двойката се е разбрала по между си ! Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
И ние бяхме с един адвокат. БНД плати всичко, щото той държеше да се развежда. Помня, че със заявлението и споразумението дадохме и документа за граждански брак и копие от акт за раждане на детенце. За друго не се сещам, а и таксите сигурно са се променили вече. Нашият развод беше през 2007 г.

# 7
  • Мнения: 24
Здравей!
Имам актуална информация  Simple Smile В деловодството на районния съд се подават молба  и споразумение, оригинала на акта за граждански брак, копие на акта за раждане на детенце, попълват се и декларации за имотно състояние- може да ги попълниш там на място. Плаща се такса в размер на 27,00лв.
Успех  Hug

# 8
  • Мнения: 36
И ние се разведохме по взаимно съгласие (не че бях съгласна, но реших да не правя сцени) с един адвокат. Той изготвя споразумението. Има си тънкости разни. Платихме (мъжа ми по-скоро) таксата на адвоката - около 300 лв, и после такси някакви за съда когато излезе решението, но те са малки. Самото споразумение и документите към съда ги придвижи адвоката.
Мисля че не е добра идея да минеш без адвокат. Може да пропуснеш нещо в споразумението и след това да съжаляваш.

# 9
  • Мнения: 923
Най - добре си наеми адвокат. Сама не можеш да си напишеш споразумението, всяка ситуация е различна. Можеш да ми се обидиш, но ти го казвам за твое добро.

# 10
  • Мнения: 2 655
Имам конкретни въпроси и ще се радвам ако някой ми помогне. 1. Каква е таксата, която трябва да се плати в съда при подаването на документите? 2. В деловодството на съда ли се подават или някъде другаде? и 3. Освен Заявление и Споразумение подават ли се други документи, например документ за доходите ни, акт за раждане, акт за гр.брак и т.н.? Питам всичко това защото съм решила да движа всичко сама и да не ползвам адвокат, като със съпруга ми сме се разбрали, както се казва, като бели хора. БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
ОТГОВОР:1. Таксата е 25 лева+преводна такса 1.50 лв. във Варна;
2. Подава се молба до РС по местоживеене(не заявление-производството е охртанително), където се посочват данните и се излага споразумение по новият СК там има различия със стария; Представят се доказателства-удостоверения за раждане, удостоверения за скл. гр. брак; док. за доходите, НА(ако имате жилище) и др.
И аз мисля, че спестявате някой лев от адвокат, но ще си загубите толкова много време в лутане и  питане, че няма смисъл.
3. Минималният хонорар е 300 лева, СЪВЕТА МИ е: вземете ги назаем и намерете човек да свърши работата.
4. Накрая ще имам окончателна д. такса и трябва да я платите веднага, защото съда издава ИЛ и изпраща на АДВ, мисля, че вече на НАП да събират неплатените Ви такси, а там текът лихви огромни. А препис от РЕШЕНИЕТО няма да получите, просто трябва да следите, кога ще излезе.

# 11
  • Мнения: 262
Пела можеш ли да ми препоръчаш бракоразводен адвокат от Варна, който да е на този хонорар от 300 лв. (може на лични да не пълним темата). а също така и адвокат за консултация по същия въпрос.
Благодаря!

# 12
  • Мнения: 4
който иска да пише на xeroxxerox@abv.bg за бланки

# 13
  • Мнения: 1 931
Ние се разведохме по новият семеен кодекс. Таксата в нашият съд - Петрич е 45лв.
 Но всичко адвоката ни придвижи. В споразумението бе описано всичко, колко ще е издръжката, аз си връщам името, децата при кой ще са и съответно кога той има право да ги взима и вижда. Ние нямахме никакво имущество придобито по време на брака. Копието от граждански брак, както и от актовете за раждане на децата. За доходи в нашият случай не бяха нужни.

# 14
  • Мнения: 910
А присъствахте ли в съда, Благовестка. На мен това ми е ной-голямата мъка. Иска ми се някак да го подпишем при адвоката и с едно пълномощно той да мине в съда, ама май не става.

Общи условия

Активация на акаунт