кърмене и прием на клеева тинктура

  • 7 343
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Здравейте, мами,
какво мислите за пиенето на клеева тинктура и кърменето. Наскоро открих, че клеевата тинктура много ми помага при появата на симптоми за разболяване (хрема, гърло) и затова пиех. Дори последния месец преди да родя, когато беше голямата истерия около т.нар. свински грип, пиех, за да се опазя от тия грипове. Питах педиатъра дали е противопоказно по време на кърмене, но тя не можа да ми отговори. Миналата седмица си купих нова опаковка (беше по-различна от предишната) и на нея пишеше, че не се препоръчва за бременни жени и майки кърмачки. Предполагам е заради етанола, който съдържа.
Някоя от вас дали е получавала лекарско мнение защо е противопоказна и толкова ли е вредно приемането и по време на кърмене.
Благодаря ви за мненията предварително.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 281
Мисля, че няма проблем, аз скоро също взимах, че най-големият беше грипав, а за етанола - количествата според мен са незначителни.Освен да има някакво съображение за евентуална алергична реакция при бебето? newsm78
Виж това:
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=1053

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 11:12 от no_va

# 2
  • София
  • Мнения: 388
Аз приемам клеева тинктура от два-три месеца редовно и давам и на малката,която все още е кърмаче. След като и давам ,не смятам,че това,което премине през кърмата може с нещо да и навреди.

# 3
  • Мнения: 764
Благодаря ви за отговорите.
Не се бях замислила, че може да алергизира. Но според мненията във форума от линка няма проблем.
На моята бебка не са й се появявали обриви след като съм взимала, така че явно не е алергична към клеевата тинктура. А за етанола и аз мисля, че е в малки количества. Освен това, като се сложат по малко капки в повечко вода, то съвсем се размива.

# 4
  • Мнения: 695
Здравей, Baya,
Според някои източници клеевата тинктура не се препоръчва по време на бременност и кърмене, Според някои: няма проблем да се приема. Сайтът e-lactancia.org определя прополиса като сравнително безопасен, ниво на безопасност 1 (0 е "безопасно"). Етанолът трябва да се избягва по време на кърмене, но в няколко капки клеева тинктура има съвсем малко количество. По-скоро трябва да се внимава заради вероятна алергична реакция.

 

# 5
  • Мнения: 248
Аз си я приготвям сама и на опаковката нищо не пише  Mr. Green
Етанолът, който приемаш е нищожен. Става дума за капки, нали?!
Прополисът според мен е по-спорната съставка, ако изобщо можем да го коментираме като такава, предвид отново нищожните количества.
Когато малча беше съвсем малка я наблюдавах , когато се "третирах" с тинктурата, но сега вече даже и не я наблюдавам. Пия, капя в носа и др. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 715
Аз предполагам, че е заради прополиса. До преди седмица ядях овесени ядки с мед и мляко, но ги спрях, защото бебето се обрина. Не знам дали е от меда или от овесените ядки, но смятам да се въздържам от мед и медни продукти.

# 7
  • Мнения: 695
Аз предполагам, че е заради прополиса. До преди седмица ядях овесени ядки с мед и мляко, но ги спрях, защото бебето се обрина. Не знам дали е от меда или от овесените ядки, но смятам да се въздържам от мед и медни продукти.
Всъщност е възможно и да е от млякото Simple Smile Кравето мляко е един от най-силните алергени за бебетата и някои майки забелязват алергични реакции когато консумират краве мляко, особено прясно. Но разбира се при вас може да не става въпрос за такава реакция.

# 8
  • Мнения: 764
Аз също си хапвам овесени ядки, но не съм забелязала досега да има обриви - иначе педито ми каза да не ям продукти от краве мляко, заради евентуална алергична реакция. То се оказа, че има сумати ограничения докато се кърми - със сина ми не помня да съм се съобразявала с яденето и не сме имали проблеми.
Сега като че ли повече внимавам, но не се оказва толкова лесна работа да се лишиш от всичко вредно за бебока... Blush

# 9
  • Мнения: 695
Аз също си хапвам овесени ядки, но не съм забелязала досега да има обриви - иначе педито ми каза да не ям продукти от краве мляко, заради евентуална алергична реакция. То се оказа, че има сумати ограничения докато се кърми - със сина ми не помня да съм се съобразявала с яденето и не сме имали проблеми.
Сега като че ли повече внимавам, но не се оказва толкова лесна работа да се лишиш от всичко вредно за бебока... Blush
Съвсем наскоро друга мама сподели подобно нещо във форума. Всъщност това, което ти е казала педиатърката, е един от много полулярните митове за кърменето. Опитът ти със сина ти го опровергава, както и много изследвания. Самоцитирам се от тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=467661.0

Ако в семейството ви няма хора с алергии спокойно можеш да се храниш с всичко, което ти се яде. Ако случайно забележиш някаква реакция у бебето, едва тогава би могла да ограничиш определена храна. Превантивно би могла ако решиш да избягваш прясното мляко (но не и киселото, то много по-рядко може да причини проблем). Но и това е вид презастраховане, ако бебето не е предразположено към алергии.

Има ли в семейството ти хора с алергии? Досега бебчето ти имало ли е някакви алергични прояви или нещо друго, което да те кара да се ограничаваш в това, което ядеш? Ако имаш конкретни въпроси за определени храни, питай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт