Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
дадох сина ми на ясла още когато разбрах, че съм бременна. Разликата с малката им е 2г. и 3 месеца

# 16
  • Мнения: 2 807
Мили Мами, благодаря за отговорите ви!  Hug

Ал Бънди, приятно бременеене ти желая, още малко ти остава и две малки слънчица ще озаряват живота ти/ви! Само весели оменти оттук насетне!  Hug

Чимихумухуму дано бебата да ти е все така здрава и устоява на вирусите, дано са по-малко, които баткото ще носи.
В по-стара тема бях описала на една мама как аз се придвижвам с двамата и една количка  Wink, голяма забава е и за двамата, а мама определено се придвижва в пъти бързо  Laughing

Мedusa и аз като теб предпочитам да се занимавам и забавлявам с двете си дечица едновременно без това изобщо да ми тежи.  Wink Heart Eyes Heart Eyes.
П.П. Скоро ще ти изпратя обещаното  Blush

anette1104 от все сърце ти желая и малкото да се забавлява така добре като кака Ния  Grinning Heart Eyes

dgi-dgi, на теб желая все такъв ред и дисциплина у дома да има  Wink  Hug

Туфка, дано Принцесата ти с голямо удоволствие посещава яслата, за да може и мама да е по-спокойна, работейки!
И нека всички болести ви отминават!  Praynig  Hug

Irka, нека все така устойчиво към вирусите да е голямото детенце - така риска за миничето ще е минимален.

cvyrche, гледните ни точки съвпадат  Wink Grinning Hug
Много да те радват дъщеричките ти!  Heart Eyes

Дидка, от цялото си сърце ти желая много радости, късмет, любов!
Всичко най-най на теб и дечицата ти!  Hug

Пепелянка, докато четях постинга ти, реших, че хич не ти подхожда ника, който си избрала  Wink Hug
Още безброй весели и незабравими моменти желая на теб и мъниците ти!  Heart Eyes

Вергилия, бяхме планували нашата Принцеса за след 5-6 месеца, но... тя ни изненада, за което безкрайно й благодарим!  Heart Eyes  Heart Eyes Heart Eyes

Никога не съм мислила, че дечицата ми ще са с толкова малка разлика  Wink
Дано третото обаче да изчака, че него сме планирали за след 5-6 години  Wink Laughing

# 17
  • Мнения: 3 491
Маминка, стопли ме, събличам след малко кожата, и няма да ме има в този вид  Hug.Успех със сладурите!

# 18
  • Мнения: 542
При нас голямата тръгна на градина,  малко преди 3г, а малкия - малко преди да се върна на работа. Разликата им е 1г и 2м.
Смятам, че независимо от градината, ако единият боледува от нещо, то и другия го изкарва - може и в по-лека степен. Естествено всяко правило си има изключения - когато каката изкара варицела, малкият не се разболя, а не съм ги разделяла.
Не знам дали изработиха този прословут имунитет, но май сега не се тръшкат от всяко покашляне или сопол. Единственото удобство при лекарствата е, че покрай болестите на голямата, така съм заредила аптеката, че реагирам светкавично на всеки симптом на малкия и като че ли по-бързо се тушират нещата.
От време на време ми се иска трето дете... Crazy

# 19
  • Мнения: 955
Маминка , благодаря ти за пожеланията. Дано бебата наистина бъде устойчива на вирусите защото й се налага. Баткото не мога да оправя вече 3 седмици. Като го излекувам отивам при джипито за бележка, че не е болен водя го на яслите и след 2-3 ми го връщат отново сополив и с кашлица. Последно ми се обадиха, че бил с диариа. А преди да го пусна на ясли не беше боледувал никога  Embarassed Вече ми е съвестно, че го пуснах на ясли, но пък от друга страна, ходейки на ясли той се връща в прекрасно настроение. Там му е забавно. А в къщи му е скучно. При това дъждовно време не мога да ги ражхождам и в къщи вече започва да му омръзва, въпреки, че е пълно с играчки. Пожелавам на всички да се радват на здрави деца.  Hug

# 20
  • Мнения: 532
Няма универсални рецепти...
... Аз съм против яслата като цяло - детето не е достатъчно самостоятелно на тази възраст и нямам предвид навиците му и способностите да се самообслужва, а психическата самостоятелност. Освен това болестите изобщо не са за пренебрегване. .
Напълно съм съгласна!
Нашите имат разлика 1г.9мес. Първото тръгна на ясла, когато се роди второто. Бяхме в болница 3 пъти за една година! С двете! Взехме детегледачка по-късно, за да мога да работя.
Третото и четвъртото имат същата разлика. Сега не мисля да давам  Ники нито на ясла, нито на градина, въпреки че няма кой да ни помага.

# 21
  • Мнения: 5 577
wright, а ти имаш четири (4)!
Да са ти здрави и весели, сладурчетата!

Ох, много обичам темите за породени деца, от архива понякога си ги чета...много мило ми става.  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 22
  • Мнения: 1 269
Моми4ета и аз да питам, как се предвижвате с де4ицата.Леля ми беше до в4ера тук та двете излизахме с 2-те коли4ки ,но сега съм сама и невиждам как ще стане.
Гледах коли4ки за породени деца но са много тежки и толкова дълги.... Rolling Eyes Харесах коли4ка на Maclaren за близнаци много лека и лесно се сгъва,но ме притеснява 4е така каката ще зака4а бебето и ще му бърка в о4ите,а тя не е много от кротките.Та моля ви споделете вие как постъпихте?
Благодаря ви предварително

# 23
  • Мнения: 532
mln
Голямото дете върви, ако нямаме възможност да излизаме с помощник.
Видях една количка с допълнителни колелца отзад, където на платформа стъпва голямото дете, но където и да попитах никъде по магазините не намерих. Това беше във Варна. Може някъде да има.

# 24
  • Мнения: 3 491
mln,  моят опит няма да ти хареса  Wink. Баткото ни беше свръхактивен, не можеше ей така кротко да пристъпва до мене, и излизахме чак като се върне вечер таткото от работа. А през зимата си беше направо домашен арест Sad. Но ... устискахме я тази една година. Една година беше, не повече!!! Grinning

# 25
  • Мнения: 1 269
Това със домашният арест не ме устроива  Laughing 4е каката е луда, а и в кущи иска само на ръце.Исках да йа дам на ясли поне сутрин да съм свободна(тука яслите са до 13.00 4аса) но хубавите са толкова дале4е и невиждам как ще седне кротко в автобуса когато ги взимат сутрин,та и този вариант отпадна.Ако излезна сама с една коли4ка тя ще се измори и ще трябва да я нося
ох незнам хи4 не ми е лесно, но горе главата щом казвате 4е е само една година  Rolling Eyes .............

# 26
  • Мнения: 955
Аз от няколко дни вече имам количка за близнаци, но сега остава открит въпроса за свалянето на количката до долу. Тя трудно влиза в асансьора, а освен това, ако кача и двете бебета в нея ще ми бъде невъзможно долу да ги сваля на ръце по онези омразни 10 стълби долу на 1-ия етаж. Така, че вариантите, които измислих са два:
- свалям празна количката и се връщам за бебетата, едното на ръка, другото за ръка   Rolling Eyes
- количката да седи сгъната в колата, слизам с бебетата и  ги слагам в колата, догато я разгъна  newsm78

# 27
  • Мнения: 2 807
Чимихумухуму, всички дечица, които познавам боледуват толкова често, колкото и твоето  Sad  - това беше опит да те успокоя.  Wink.
Става въпрос за тези, които посещават детските заведения, де.

Казват, че този период - с по-честите боледувания, продължава не повече от година, дано при вас е по-малко.  Praynig

Иначе сега има толкова много вируси, а и като зная как родителите поголовно пускат болните си дечица на ясла, то няма как да не се разболее детенце. Confused

mln копирам ти мое мнение, където бях обяснила как аз се придвижвам с двамата, дано ти е от полза:

 "Със зимно-лятната количката на Chipollino, модел Beverly съм - бебето лежи вътре, а баткото може да е в 2 позиции, в зависимост какво е решил да прави - ако иска да си "лафи" с мама е седнал на тази част, където бебе като започне да сяда се държи с ръчичките, а крачетата му са подпряни на коша, за да е по-стабилен.
       Ако е решил да пее на бебето е стъпил на коша, с глава обърнат към нея е тогава, и стои прав.
         Зависи обаче каква марка ти е количката, т.к. не на всички колички става тоя номер Wink "

Ако имаш лятна, може да стъпи долу на стъпенката, където по принцип, когато бебето порасне му се опират крачетата. Но тогава голямото може да стои само право, или поне на моята лятна е така.

Ал Бънди, когато отидох на стара тема, за да копирам това, което по-горе съм описала, видях (чак сега  Blush), че си искала да ти изпратя снимка с човечетата върху количката, за да си представиш по-добре как се придвижваме.
След няколко дни мисля да сменя лятната със зимната, защото вече застудява, ще ги снимам и ще ти пусна снимката на ЛС, за да не разводнявам допълнително темата.  Hug

# 28
  • Мнения: 1 269
Чимихумухуму+голямото детенце не зака4а ли малкото?Мен това наи много ме притеснява 4е тя квато е луда гледа все да го щипне или да го "погали "по о4и4ките  Rolling Eyes
къде е старата тема???

# 29
  • Мнения: 955
Чимихумухуму+голямото детенце не зака4а ли малкото?Мен това наи много ме притеснява 4е тя квато е луда гледа все да го щипне или да го "погали "по о4и4ките  Rolling Eyes
къде е старата тема???

Две са нещата, които ме правят истински щастлива, едното е, че баткото беше може би все още малък и не проявяваше голям интерес, когато бебата се появи. Той обратно на очакванията беше много мил още от самото начало. И тъй, като аз го мляскам на ден по хиляда пъти, той започна от самото начало да я целува. Целува я по ръчичките и по лицето, разбира се, но аз общо взето не го оставям сам с нея. Когато сме заедно или тя е в леглото с решетката, или той. Другото нещо, което ме прави щастлива е, че бебка засука и все още я кърмя. Дано това продължи, колкото може повече!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт