Домашно прясно мляко в София

  • 30 034
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Някой може ли да ми каже дали в района на Слатина, Гео Милев, Редута или околните квартали може да се намери домашно прясно мляко. Преди доста време рано сутрин съм виждала някоя баба или дядо да продават из тази част на София. Въпросът ми е, ако има, къде точно, по кое време и дали е добро?

Благодаря Ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 044
Нямам представа къде се продава,но не те ли е страх да взимаш от непознати? newsm78Нито знаеш в какви условия го пълнят,нито произхода на бутилките,нито пък какво е млякото Rolling EyesНикога не бих взела от улицата

# 2
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
не те ли е страх да взимаш от непознати? newsm78Нито знаеш в какви условия го пълнят,нито произхода на бутилките,нито пък какво е млякото
Това и мен ме е спирало винаги,когато реша да си купя мляко от спирката.
Иначе в Младост2 на предпоследната спирка на 306,всяка сутрин един мъж докарва мляко.
Но пак казвам,никога не съ купувала,защото ме страх.

# 3
  • Мнения: 13 188
От този в Младост съм купувала. Не е лошо. Препоръчаха ми го познати. То и от магазина не знаеш какво купуваш- наблъскани с какво ли не храни. Зимата не ме е страх да купувам, пък и нали го варя.  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
На пазара на Дружба 1 до сергиите със зеленчуци стои всяка сутрин мъж и продава.

# 5
  • Мнения: 145
Нямам представа къде се продава,но не те ли е страх да взимаш от непознати? newsm78Нито знаеш в какви условия го пълнят,нито произхода на бутилките,нито пък какво е млякото Rolling EyesНикога не бих взела от улицата

Ами честно казано - да, има известна доза страх, но точно затова питам, ако някой взима проверено и с добро качество мляко. На мен много ми липсва домашното прясно мляко и домашното кисело съответно и искам да си намеря местенце откъдето да купувам прясно мляко и после да си квася кисело вкъщи Simple Smile

# 6
  • Мнения: 145
От този в Младост съм купувала. Не е лошо. Препоръчаха ми го познати. То и от магазина не знаеш какво купуваш- наблъскани с какво ли не храни. Зимата не ме е страх да купувам, пък и нали го варя.  Wink

Напълно съм съгласна за купеното papi6!
Можеш ли да ми посочеш горе - долу по кое време сутрин е там този мъж и в събота дали също продава.

# 7
  • Мнения: 145
На пазара на Дружба 1 до сергиите със зеленчуци стои всяка сутрин мъж и продава.

nana77, купувала ли си някога мляко от този мъж или твои познати да имат впечатления за качеството?

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
На пазара на Дружба 1 до сергиите със зеленчуци стои всяка сутрин мъж и продава.

nana77, купувала ли си някога мляко от този мъж или твои познати да имат впечатления за качеството?

Не, не съм купувала. Майката на моята кума има кравеферма и продава млякото в Горубляне и купувам само от нея.

# 9
  • Мнения: 4 406
До  хотела "Рай" или "Рай 90" беше, зад Плиска на Ул. Ак. Никола Обрешков № 6 А



От дясната страна на снимката всеки вторник и петък откъм 9.30 един с бус продава мляко.
Веднъж купувах, хубаво е.
1,5 лв. е цената

# 10
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
и аз искам да купувам домашно прясно мляко и сама да си го подквасвам, но много ме е страх да вземам така от улицата, и не е много правилно за купените млека от магазините - те минават обработка за убиване на бактерии най-малкото, нещо, което няма как да стане ако някой чичко си дои кравата и носи мляко в пластмасови шишета, ползвани за незнайно какво, а било то и бидони, които никой не може да каже как са почиствани, вярно е, че в купеното има сигурно и сухо мляко и консерванти, но има контрол по отношение на съхранение и изваряване за бактериите
лошото е, че като се опитвах да се информирам най-вече вуйната на мъжа ми, която живее на село и взема мляко от нейна роднина, ми обясни, че на животните периодично в месеца трябва да бъдат давани лекарства от типа на антибиотици, за да не са болни и да продължават да дават мляко регулярно, в този период не трябва да се пие млякото им, защото антибиотика отива направо в него, нейната роднина не й дава в тези дни, но знаели за хора в селото, които не се съобразяват и носят в града и тогава - ето от това например също ме е страх, особено ако ще го давам на дъщеря ми

# 11
  • София
  • Мнения: 1 762
Пред нашия блок / в Люлин 1/ от години идва едно семейство с лека кола. Много чисти хора. Бутилките също- измити, млякото няма никакъв мирис на животно или друго. Имат си стара клиентела, която си ги чака в уречен час. Свършва за минути. Пробвали сме го. Майка ми скоро пак беше взела и каза, че е много хубаво, пък тя е голяма манджийка.
За съжаление аз не го купувам, защото синът ми вече е голям и не мога да го излъжа с домашно мляко. Пие само боклуците от магазина  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 145
На пазара на Дружба 1 до сергиите със зеленчуци стои всяка сутрин мъж и продава.

nana77, купувала ли си някога мляко от този мъж или твои познати да имат впечатления за качеството?

Не, не съм купувала. Майката на моята кума има кравеферма и продава млякото в Горубляне и купувам само от нея.

Аз съм си мислела точно, ако не си намеря в района, да ходя и да си купувам от някой в Горубляне, защото знам, че там хората си гледат крави, не е чак толкова далече все пак.

# 13
  • Мнения: 145
До  хотела "Рай" или "Рай 90" беше, зад Плиска на Ул. Ак. Никола Обрешков № 6 А



От дясната страна на снимката всеки вторник и петък откъм 9.30 един с бус продава мляко.
Веднъж купувах, хубаво е.
1,5 лв. е цената

Благодаря за инфото, ще трябва да се организирам и да го посетя в някой от тези дни Simple Smile

# 14
  • Мнения: 145
Пред нашия блок / в Люлин 1/ от години идва едно семейство с лека кола. Много чисти хора. Бутилките също- измити, млякото няма никакъв мирис на животно или друго. Имат си стара клиентела, която си ги чака в уречен час. Свършва за минути. Пробвали сме го. Майка ми скоро пак беше взела и каза, че е много хубаво, пък тя е голяма манджийка.
За съжаление аз не го купувам, защото синът ми вече е голям и не мога да го излъжа с домашно мляко. Пие само боклуците от магазина  Crossing Arms

Жалко, че Люлин ми е малко далече Confused

Общи условия

Активация на акаунт