Домашно прясно мляко в София

  • 29 972
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • пак там
  • Мнения: 2 885
До  хотела "Рай" или "Рай 90" беше, зад Плиска на Ул. Ак. Никола Обрешков № 6 А



От дясната страна на снимката всеки вторник и петък откъм 9.30 един с бус продава мляко.
Веднъж купувах, хубаво е.
1,5 лв. е цената

Благодаря за инфото, ще трябва да се организирам и да го посетя в някой от тези дни Simple Smile

Ако успееш да се свържеш с човека, моля те, вземи му телефона и ми го прати на лични. И аз от доста време търся.

Между другото, на Слатинския пазар имаше един човек, който продаваше домашно мляко, но не ми хареса фактът, че идваше сутрин и си тръгваше вечер, млякото стоеше на плочките пред супера, а беше лятото... Не смея дори да предположа какво се случва с млякото привечер... Sick

# 31
  • Мнения: 145
И аз искам! Тази леля Зорка, бая зор ще види с нас!  Peace
Дали ще и стигнат кравите?  Grinning

Нали, и аз това се чудя Joy

# 32
  • Мнения: 145
До  хотела "Рай" или "Рай 90" беше, зад Плиска на Ул. Ак. Никола Обрешков № 6 А



От дясната страна на снимката всеки вторник и петък откъм 9.30 един с бус продава мляко.
Веднъж купувах, хубаво е.
1,5 лв. е цената

Благодаря за инфото, ще трябва да се организирам и да го посетя в някой от тези дни Simple Smile

Ако успееш да се свържеш с човека, моля те, вземи му телефона и ми го прати на лични. И аз от доста време търся.

Между другото, на Слатинския пазар имаше един човек, който продаваше домашно мляко, но не ми хареса фактът, че идваше сутрин и си тръгваше вечер, млякото стоеше на плочките пред супера, а беше лятото... Не смея дори да предположа какво се случва с млякото привечер... Sick

ОК, само да успея да се вмъкна в този час Peace

А това със стоенето на млякото на слънце цял ден е доста съмнително. Домашното мляко трябва да се свари възможно най - бързо след като е издоено, така че едва ли в този случай можем да говорим за качество! Аз също не бих купила такова мляко  Naughty

# 33
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Тъй де  Mr. Green Ние, когато можем, си вземаме от дядо ми във Вакарел или от селото на мъжа ми в Пловдив. Но и в двата случая не винаги успява да стигне до София читаво (в колата държим доста топло заради детето).

# 34
  • София
  • Мнения: 10 858
Напоследък доста хора купуват домашно забелязвам. Аз от 3 години взимам и вече свършва все по-бързо, понякога в 8 ч. вече е свършило.
При нас го сипват направо от едни такива бидони за мляко, железни. Шишетата си нося аз.

# 35
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
А пък при нас в Люлин 2 един човек го разнася по домовете...Всяка сряда идва с една огромна туба - знае си клиентите и ходи по етажите да им отсипва , кой колкото иска...Когато млякото не трябва да се пие , предупреждава , че няма да минава от еди-когаси до еди-когаси...Наистина хваща един пръст каймак отгоре  Peace...В другите дни ходи на други места, но не знам точно къде...

# 36
  • София
  • Мнения: 1 173
Извинявайте че не можех да ви отговоря,ма имах проблем и не можех да вляза във форума изобщо.Даваше ми невалидна сесия и не ми показваше изобщо нови съобщения.Ами леля Зорка има доста крави,а и там има доста хора които продават мляко.Аз не успях да стигна и да си купя,но ми донесоха от друго място.Е не е същото ама сега като свърши ще се дигна с мъжа до там за да си взема за по дълго време.

# 37
  • Мнения: 29
Аз напоследък купувам от бабите на Графа, от там си взимам и сиренце, но напоследък няма... Все казват, че сега козичките или кравите били бременни  Laughing
Та бях принудена да си квася, става много добре. Иначе определено не го пием, доста ни е мазничко - вкъщи се пие само от тези, обработени по UHT технология, в кутия.

# 38
  • Мнения: 4 406
Днес ходих да си вземе зад Плиска до х-л Рай, но беше свършило в 10.00, ако ходите, ходете там в 9,30

# 39
  • Мнения: 572
Връщам темата, но.. някой знае някъде другаде в Младост да продават прясно мляко сега (по топло време) освен на последната спирка на 306?

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Връщам темата, но.. някой знае някъде другаде в Младост да продават прясно мляко сега (по топло време) освен на последната спирка на 306?
На пазара на Младост1, точно на входа едно семейство от Самоков продават. Аз съм купувала от тях и млякото е много добро. Може би трябва да се отиде сутринта или до към 11 часа, че млякото свършва и си тръгват.

# 41
  • Мнения: 1
Здравейте всички! Аз съм от Дружба 2 и немога да намеря място където да си взема домашно прясно мляко. Моля ако някой има информация за този район да сподели  Simple Smile обещавам да пиша и аз ако излезе нещо  chef

# 42
  • Мнения: 353
купувал ли е мляко някой от този в Лозенец, продава  кашкавал, сирене и картофи, обикновено стоеше на ъгъла пред магазин Дар от боговете, след това се премести пред едно блокче, ако някой е вземал нека сподели впечатления, предварително благодаря  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 570
В Дървеница идва всеки четвъртък към 8 ч. един мъж до бл.28. Много бързо му свършва млякото. На мен ми запазва, защото знае, че съм редовна. Wink От 1 година и половина взимам от него и проблем не съм имала. Освен, че квася за децата и масло правим. В началото и аз се притеснявах, но нали все пак млякото се вари. Ако е развалено, докато е на котлона ще се пресече и е ясно, че не става за консумация. Относно микробите и бактериите, те би трябвало при варенето да измират. Mr. Green

# 44
  • Мнения: 65
Здравейте, може ли някой да ми каже къде в Люлин 6 мога да си взема прясно мляко домашно,НеПоКоРнА знам , че е стар поста ти , но можеш ли да ми кажеш дали този човек още минава и как мога примерно да го намеря Hug

Общи условия

Активация на акаунт