Домашно прясно мляко в София

  • 30 029
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Някой може ли да ми каже дали в района на Слатина, Гео Милев, Редута или околните квартали може да се намери домашно прясно мляко. Преди доста време рано сутрин съм виждала някоя баба или дядо да продават из тази част на София. Въпросът ми е, ако има, къде точно, по кое време и дали е добро?

Благодаря Ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 044
Нямам представа къде се продава,но не те ли е страх да взимаш от непознати? newsm78Нито знаеш в какви условия го пълнят,нито произхода на бутилките,нито пък какво е млякото Rolling EyesНикога не бих взела от улицата

# 2
  • софия
  • Мнения: 2 140
Цитат
не те ли е страх да взимаш от непознати? newsm78Нито знаеш в какви условия го пълнят,нито произхода на бутилките,нито пък какво е млякото
Това и мен ме е спирало винаги,когато реша да си купя мляко от спирката.
Иначе в Младост2 на предпоследната спирка на 306,всяка сутрин един мъж докарва мляко.
Но пак казвам,никога не съ купувала,защото ме страх.

# 3
  • Мнения: 13 188
От този в Младост съм купувала. Не е лошо. Препоръчаха ми го познати. То и от магазина не знаеш какво купуваш- наблъскани с какво ли не храни. Зимата не ме е страх да купувам, пък и нали го варя.  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
На пазара на Дружба 1 до сергиите със зеленчуци стои всяка сутрин мъж и продава.

# 5
  • Мнения: 145
Нямам представа къде се продава,но не те ли е страх да взимаш от непознати? newsm78Нито знаеш в какви условия го пълнят,нито произхода на бутилките,нито пък какво е млякото Rolling EyesНикога не бих взела от улицата

Ами честно казано - да, има известна доза страх, но точно затова питам, ако някой взима проверено и с добро качество мляко. На мен много ми липсва домашното прясно мляко и домашното кисело съответно и искам да си намеря местенце откъдето да купувам прясно мляко и после да си квася кисело вкъщи Simple Smile

# 6
  • Мнения: 145
От този в Младост съм купувала. Не е лошо. Препоръчаха ми го познати. То и от магазина не знаеш какво купуваш- наблъскани с какво ли не храни. Зимата не ме е страх да купувам, пък и нали го варя.  Wink

Напълно съм съгласна за купеното papi6!
Можеш ли да ми посочеш горе - долу по кое време сутрин е там този мъж и в събота дали също продава.

# 7
  • Мнения: 145
На пазара на Дружба 1 до сергиите със зеленчуци стои всяка сутрин мъж и продава.

nana77, купувала ли си някога мляко от този мъж или твои познати да имат впечатления за качеството?

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
На пазара на Дружба 1 до сергиите със зеленчуци стои всяка сутрин мъж и продава.

nana77, купувала ли си някога мляко от този мъж или твои познати да имат впечатления за качеството?

Не, не съм купувала. Майката на моята кума има кравеферма и продава млякото в Горубляне и купувам само от нея.

# 9
  • Мнения: 4 406
До  хотела "Рай" или "Рай 90" беше, зад Плиска на Ул. Ак. Никола Обрешков № 6 А



От дясната страна на снимката всеки вторник и петък откъм 9.30 един с бус продава мляко.
Веднъж купувах, хубаво е.
1,5 лв. е цената

# 10
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
и аз искам да купувам домашно прясно мляко и сама да си го подквасвам, но много ме е страх да вземам така от улицата, и не е много правилно за купените млека от магазините - те минават обработка за убиване на бактерии най-малкото, нещо, което няма как да стане ако някой чичко си дои кравата и носи мляко в пластмасови шишета, ползвани за незнайно какво, а било то и бидони, които никой не може да каже как са почиствани, вярно е, че в купеното има сигурно и сухо мляко и консерванти, но има контрол по отношение на съхранение и изваряване за бактериите
лошото е, че като се опитвах да се информирам най-вече вуйната на мъжа ми, която живее на село и взема мляко от нейна роднина, ми обясни, че на животните периодично в месеца трябва да бъдат давани лекарства от типа на антибиотици, за да не са болни и да продължават да дават мляко регулярно, в този период не трябва да се пие млякото им, защото антибиотика отива направо в него, нейната роднина не й дава в тези дни, но знаели за хора в селото, които не се съобразяват и носят в града и тогава - ето от това например също ме е страх, особено ако ще го давам на дъщеря ми

# 11
  • София
  • Мнения: 1 762
Пред нашия блок / в Люлин 1/ от години идва едно семейство с лека кола. Много чисти хора. Бутилките също- измити, млякото няма никакъв мирис на животно или друго. Имат си стара клиентела, която си ги чака в уречен час. Свършва за минути. Пробвали сме го. Майка ми скоро пак беше взела и каза, че е много хубаво, пък тя е голяма манджийка.
За съжаление аз не го купувам, защото синът ми вече е голям и не мога да го излъжа с домашно мляко. Пие само боклуците от магазина  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 145
На пазара на Дружба 1 до сергиите със зеленчуци стои всяка сутрин мъж и продава.

nana77, купувала ли си някога мляко от този мъж или твои познати да имат впечатления за качеството?

Не, не съм купувала. Майката на моята кума има кравеферма и продава млякото в Горубляне и купувам само от нея.

Аз съм си мислела точно, ако не си намеря в района, да ходя и да си купувам от някой в Горубляне, защото знам, че там хората си гледат крави, не е чак толкова далече все пак.

# 13
  • Мнения: 145
До  хотела "Рай" или "Рай 90" беше, зад Плиска на Ул. Ак. Никола Обрешков № 6 А



От дясната страна на снимката всеки вторник и петък откъм 9.30 един с бус продава мляко.
Веднъж купувах, хубаво е.
1,5 лв. е цената

Благодаря за инфото, ще трябва да се организирам и да го посетя в някой от тези дни Simple Smile

# 14
  • Мнения: 145
Пред нашия блок / в Люлин 1/ от години идва едно семейство с лека кола. Много чисти хора. Бутилките също- измити, млякото няма никакъв мирис на животно или друго. Имат си стара клиентела, която си ги чака в уречен час. Свършва за минути. Пробвали сме го. Майка ми скоро пак беше взела и каза, че е много хубаво, пък тя е голяма манджийка.
За съжаление аз не го купувам, защото синът ми вече е голям и не мога да го излъжа с домашно мляко. Пие само боклуците от магазина  Crossing Arms

Жалко, че Люлин ми е малко далече Confused

# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
И мен ме беше страх допреди да започна да купувам, но като се престрашиш веднъж, виждаш че не е тлкова страшно. Все пак гледах и продавача - да е чист и спретнат. Вече си имам определено място, от което купувам вече 3 години и никога не е имало проблем.
Радвам се, че забравихме млеката от магазина.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз купувам мляко от Мрамор,вече се води квартал на София а и транспорта е много редовен.Сварявам си го и замръзявам,защото иначе често трябва да ходя до там.А така отивам и на куп взимам по голямо количество.Досега провал с това мляко нямам,даже като го сваря и изстине хубаво отгоре излиза един пръст каймак.Купувала съм и от други места на само това мляко не е кръщавано с вода. PeaceКато ми свърши мялкото купувам от магазина,ако няма кой да иде да купи от там.С това мляко си отгледах малката и не съм има ядове,а тя и сега си пие "Кафето" с мама  Joy нейното кафе е чаша мляко с какао.

# 17
  • Мнения: 145
Аз купувам мляко от Мрамор,вече се води квартал на София а и транспорта е много редовен.Сварявам си го и замръзявам,защото иначе често трябва да ходя до там.А така отивам и на куп взимам по голямо количество.Досега провал с това мляко нямам,даже като го сваря и изстине хубаво отгоре излиза един пръст каймак.Купувала съм и от други места на само това мляко не е кръщавано с вода. PeaceКато ми свърши мялкото купувам от магазина,ако няма кой да иде да купи от там.С това мляко си отгледах малката и не съм има ядове,а тя и сега си пие "Кафето" с мама  Joy нейното кафе е чаша мляко с какао.

Дай малко повече инфо за конкретното място, моля те. Може би ще се завлека някоя събота напр. дотам Simple Smile Щом казваш, че има много каймак, значи наистина е качествено и неразредено!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 176
Ами до там се стига с рейс,който хващам от последната спирка на метрото-спирка Обеля.Рейсовете са няколко и са на 5 минути,като номера са 30,31 слизаш на жентъра на селото.Спирката е малко по напред трябва да се върнеш малко назад.То е пряка във вид на чатал и хващаш по 2 рата пряка.Караш си по пътя мисля че се води като улица Иван Вазов.Малко сложно май ти обянсявам,ма които и да питаш за леля Зорка с млякото всеки ще ти покаже къщата.Аз може би тези дни ще ходя че цял месец не съм стъпвала до там а и мляко нямам.Обикновенно ходя към 13.30,тогава ги дои точно по някога чакам по 10-15 минути,но не ми е проблем.Млякото е по 1.00 лв.Сега може и да го е дигнала не знам за цената,но определено си заслужава.Забравих да поясня,тя няма съдове всеки си носи сам,това го прави с цел да не кажат посе че тя е виновна ако се пресече млякото.Досега ми се е случвало само веднъж и предполагам че аз не съм си измила тубата както трябва.

# 19
  • Мнения: 145
Ами до там се стига с рейс,който хващам от последната спирка на метрото-спирка Обеля.Рейсовете са няколко и са на 5 минути,като номера са 30,31 слизаш на жентъра на селото.Спирката е малко по напред трябва да се върнеш малко назад.То е пряка във вид на чатал и хващаш по 2 рата пряка.Караш си по пътя мисля че се води като улица Иван Вазов.Малко сложно май ти обянсявам,ма които и да питаш за леля Зорка с млякото всеки ще ти покаже къщата.Аз може би тези дни ще ходя че цял месец не съм стъпвала до там а и мляко нямам.Обикновенно ходя към 13.30,тогава ги дои точно по някога чакам по 10-15 минути,но не ми е проблем.Млякото е по 1.00 лв.Сега може и да го е дигнала не знам за цената,но определено си заслужава.Забравих да поясня,тя няма съдове всеки си носи сам,това го прави с цел да не кажат посе че тя е виновна ако се пресече млякото.Досега ми се е случвало само веднъж и предполагам че аз не съм си измила тубата както трябва.

Диана, много ти благодаря за подробното инфо  Hug! Ще взема да се вдигна със сигурност някоя събота до Мрамор Simple Smile

# 20
  • Мнения: 734
А някой да знае да продават мляко в някой от районите Дървеница, Мусагеница, Изгрев, Витоша ...

# 21
  • Мнения: 4 406
А някой да знае да продават мляко в някой от районите Дървеница, Мусагеница, Изгрев, Витоша ...

В Мусагеница на пазара, пред магазин "Европа" продавали, но сутрин по-рано,  да кажем към 8.00.
Ще питам за по-подробно, че аз отидох веднъж към 9.20 и нямаше

# 22
  • Мнения: 13 188
От този в Младост съм купувала. Не е лошо. Препоръчаха ми го познати. То и от магазина не знаеш какво купуваш- наблъскани с какво ли не храни. Зимата не ме е страх да купувам, пък и нали го варя.  Wink

Напълно съм съгласна за купеното papi6!
Можеш ли да ми посочеш горе - долу по кое време сутрин е там този мъж и в събота дали също продава.



Продава и в събота, а през седмицата е около 9 ч.

# 23
  • Мнения: 734
Благодаря ви!
А добре ли е като качество (в смисъл - чистота и липса на (много) вода в него)?

# 24
  • София
  • Мнения: 888
И аз купувам домашно мляко - става въпрос за Дианабад, пред Т-маркет всеки ден без неделя.Правя си и  кисело мляко. Невероятно вкусно е. Всяка събота взимам по пет литра прясно мляко и до другата седмица не остава нищо. Замислила съм се да си направя и масло Grinning

# 25
  • Мнения: 734
Ембрион, а в колко часа сутрин (в събота) е човекът там?

# 26
  • София
  • Мнения: 888
Ембрион, а в колко часа сутрин (в събота) е човекът там?
от 8.50. Аз ходя към 9.10 и винаги е там. Ако идеш по-късно може да е свършило млякото. Има големи опашки. По мои сметки човека продава над 50 литра всеки ден. За около час млякото е разпродадено.

# 27
  • Мнения: 145
Благодаря на всички, които се включиха с инфо за места, където продават домашно прясно мляко  Hug
Информацията ще ми бъде полезна и ще се възползвам от нея!

# 28
  • Мнения: 413
Аз си взимам пред блока ни (бл.70) Сухата река.
Млади хора го продават докарват го от село Петърч,всяка сутрин към 8 ,на няколко пъти вече взимам и съм доволна.
Ботилките са чисти,не е разредено(поне не се усеща),не мирише .Прекарвам го винаги през тензух, ( че вкъщи всички сме много взискателни )но досега не съм открила прашинка даже.Надявам се да не го развалят Peace

# 29
  • Мнения: 567
И аз искам! Тази леля Зорка, бая зор ще види с нас!  Peace
Дали ще и стигнат кравите?  Grinning

# 30
  • пак там
  • Мнения: 2 885
До  хотела "Рай" или "Рай 90" беше, зад Плиска на Ул. Ак. Никола Обрешков № 6 А



От дясната страна на снимката всеки вторник и петък откъм 9.30 един с бус продава мляко.
Веднъж купувах, хубаво е.
1,5 лв. е цената

Благодаря за инфото, ще трябва да се организирам и да го посетя в някой от тези дни Simple Smile

Ако успееш да се свържеш с човека, моля те, вземи му телефона и ми го прати на лични. И аз от доста време търся.

Между другото, на Слатинския пазар имаше един човек, който продаваше домашно мляко, но не ми хареса фактът, че идваше сутрин и си тръгваше вечер, млякото стоеше на плочките пред супера, а беше лятото... Не смея дори да предположа какво се случва с млякото привечер... Sick

# 31
  • Мнения: 145
И аз искам! Тази леля Зорка, бая зор ще види с нас!  Peace
Дали ще и стигнат кравите?  Grinning

Нали, и аз това се чудя Joy

# 32
  • Мнения: 145
До  хотела "Рай" или "Рай 90" беше, зад Плиска на Ул. Ак. Никола Обрешков № 6 А



От дясната страна на снимката всеки вторник и петък откъм 9.30 един с бус продава мляко.
Веднъж купувах, хубаво е.
1,5 лв. е цената

Благодаря за инфото, ще трябва да се организирам и да го посетя в някой от тези дни Simple Smile

Ако успееш да се свържеш с човека, моля те, вземи му телефона и ми го прати на лични. И аз от доста време търся.

Между другото, на Слатинския пазар имаше един човек, който продаваше домашно мляко, но не ми хареса фактът, че идваше сутрин и си тръгваше вечер, млякото стоеше на плочките пред супера, а беше лятото... Не смея дори да предположа какво се случва с млякото привечер... Sick

ОК, само да успея да се вмъкна в този час Peace

А това със стоенето на млякото на слънце цял ден е доста съмнително. Домашното мляко трябва да се свари възможно най - бързо след като е издоено, така че едва ли в този случай можем да говорим за качество! Аз също не бих купила такова мляко  Naughty

# 33
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Тъй де  Mr. Green Ние, когато можем, си вземаме от дядо ми във Вакарел или от селото на мъжа ми в Пловдив. Но и в двата случая не винаги успява да стигне до София читаво (в колата държим доста топло заради детето).

# 34
  • София
  • Мнения: 10 858
Напоследък доста хора купуват домашно забелязвам. Аз от 3 години взимам и вече свършва все по-бързо, понякога в 8 ч. вече е свършило.
При нас го сипват направо от едни такива бидони за мляко, железни. Шишетата си нося аз.

# 35
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
А пък при нас в Люлин 2 един човек го разнася по домовете...Всяка сряда идва с една огромна туба - знае си клиентите и ходи по етажите да им отсипва , кой колкото иска...Когато млякото не трябва да се пие , предупреждава , че няма да минава от еди-когаси до еди-когаси...Наистина хваща един пръст каймак отгоре  Peace...В другите дни ходи на други места, но не знам точно къде...

# 36
  • София
  • Мнения: 1 176
Извинявайте че не можех да ви отговоря,ма имах проблем и не можех да вляза във форума изобщо.Даваше ми невалидна сесия и не ми показваше изобщо нови съобщения.Ами леля Зорка има доста крави,а и там има доста хора които продават мляко.Аз не успях да стигна и да си купя,но ми донесоха от друго място.Е не е същото ама сега като свърши ще се дигна с мъжа до там за да си взема за по дълго време.

# 37
  • Мнения: 29
Аз напоследък купувам от бабите на Графа, от там си взимам и сиренце, но напоследък няма... Все казват, че сега козичките или кравите били бременни  Laughing
Та бях принудена да си квася, става много добре. Иначе определено не го пием, доста ни е мазничко - вкъщи се пие само от тези, обработени по UHT технология, в кутия.

# 38
  • Мнения: 4 406
Днес ходих да си вземе зад Плиска до х-л Рай, но беше свършило в 10.00, ако ходите, ходете там в 9,30

# 39
  • Мнения: 572
Връщам темата, но.. някой знае някъде другаде в Младост да продават прясно мляко сега (по топло време) освен на последната спирка на 306?

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Връщам темата, но.. някой знае някъде другаде в Младост да продават прясно мляко сега (по топло време) освен на последната спирка на 306?
На пазара на Младост1, точно на входа едно семейство от Самоков продават. Аз съм купувала от тях и млякото е много добро. Може би трябва да се отиде сутринта или до към 11 часа, че млякото свършва и си тръгват.

# 41
  • Мнения: 1
Здравейте всички! Аз съм от Дружба 2 и немога да намеря място където да си взема домашно прясно мляко. Моля ако някой има информация за този район да сподели  Simple Smile обещавам да пиша и аз ако излезе нещо  chef

# 42
  • Мнения: 353
купувал ли е мляко някой от този в Лозенец, продава  кашкавал, сирене и картофи, обикновено стоеше на ъгъла пред магазин Дар от боговете, след това се премести пред едно блокче, ако някой е вземал нека сподели впечатления, предварително благодаря  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 570
В Дървеница идва всеки четвъртък към 8 ч. един мъж до бл.28. Много бързо му свършва млякото. На мен ми запазва, защото знае, че съм редовна. Wink От 1 година и половина взимам от него и проблем не съм имала. Освен, че квася за децата и масло правим. В началото и аз се притеснявах, но нали все пак млякото се вари. Ако е развалено, докато е на котлона ще се пресече и е ясно, че не става за консумация. Относно микробите и бактериите, те би трябвало при варенето да измират. Mr. Green

# 44
  • Мнения: 65
Здравейте, може ли някой да ми каже къде в Люлин 6 мога да си взема прясно мляко домашно,НеПоКоРнА знам , че е стар поста ти , но можеш ли да ми кажеш дали този човек още минава и как мога примерно да го намеря Hug

# 45
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Здравейте всички! Аз съм от Дружба 2 и немога да намеря място където да си взема домашно прясно мляко. Моля ако някой има информация за този район да сподели  Simple Smile обещавам да пиша и аз ако излезе нещо  chef

Мога да ти дам инфо за Дружба 1, знам 2 места - едното е срещу входа на 4-то ОУ, а другото е на пазара срещу детската градина, пред магазин Хенди. И на двете места трябва да се отиде рано, около 8 без 15 до 8 и 30 някъде.

# 46
  • Мнения: 50
Здравейте всички! Аз съм от Дружба 2 и немога да намеря място където да си взема домашно прясно мляко. Моля ако някой има информация за този район да сподели  Simple Smile обещавам да пиша и аз ако излезе нещо  chef

Здравей, има специална тема за домашното мляко в Дружба 2 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=569080.msg18757013#msg18757013

Прочети последния коментар, там съм обяснила къде намерих млекце  Hug.

# 47
  • Мнения: 0
Момичета, а някакви идеи за малко в по-централната част на столицата ?

# 48
  • Мнения: 0
Аз купувам мляко от Мрамор,вече се води квартал на София а и транспорта е много редовен.Сварявам си го и замръзявам,защото иначе често трябва да ходя до там.А така отивам и на куп взимам по голямо количество.Досега провал с това мляко нямам,даже като го сваря и изстине хубаво отгоре излиза един пръст каймак.Купувала съм и от други места на само това мляко не е кръщавано с вода. PeaceКато ми свърши мялкото купувам от магазина,ако няма кой да иде да купи от там.С това мляко си отгледах малката и не съм има ядове,а тя и сега си пие "Кафето" с мама  Joy нейното кафе е чаша мляко с какао.
 

 Случайно се натъкнах на темата, и реших да споделя мнение повъпроса за снабдяването с мляко от източници около София.
Не си мислете че млякото което купувате от селата в покрайнините на София е особенно чисто, по скоро го избягвайте ако не сте лично запознати с условията при които се отглеждат кравите.
 Особенно рисковано е  да го давате на деца под 5 год възраст.  Simple Smile
 Млякото от с. Мрамор го избягвайте задължително!!!

# 49
  • София
  • Мнения: 2 060
Аз купувам мляко от Мрамор,вече се води квартал на София а и транспорта е много редовен.Сварявам си го и замръзявам,защото иначе често трябва да ходя до там.А така отивам и на куп взимам по голямо количество.Досега провал с това мляко нямам,даже като го сваря и изстине хубаво отгоре излиза един пръст каймак.Купувала съм и от други места на само това мляко не е кръщавано с вода. PeaceКато ми свърши мялкото купувам от магазина,ако няма кой да иде да купи от там.С това мляко си отгледах малката и не съм има ядове,а тя и сега си пие "Кафето" с мама  Joy нейното кафе е чаша мляко с какао.
 

 Случайно се натъкнах на темата, и реших да споделя мнение повъпроса за снабдяването с мляко от източници около София.
Не си мислете че млякото което купувате от селата в покрайнините на София е особенно чисто, по скоро го избягвайте ако не сте лично запознати с условията при които се отглеждат кравите.
 Особенно рисковано е  да го давате на деца под 5 год възраст.  Simple Smile
 Млякото от с. Мрамор го избягвайте задължително!!!

Защо, какво има в Мрамор?
Мен ме притеснява също възможността да хранят кравите с разни смески и фуражи, в които кой знае какво има. Както и приема на лекарства от кравите - кой може да гарантира до колко е чисто.
Иначе е прекрасно да се хапва прясно мляко, особено невареното е изключително полезно...ама ако живееш на село и си гледаш сам добитъка  Confused Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 0
Цитат
Защо, какво има в Мрамор?
Мен ме притеснява също възможността да хранят кравите с разни смески и фуражи, в които кой знае какво има. Както и приема на лекарства от кравите - кой може да гарантира до колко е чисто.
Иначе е прекрасно да се хапва прясно мляко, особено невареното е изключително полезно...ама ако живееш на село и си гледаш сам добитъка  Confused Rolling Eyes

През с.Мрамор минава р.Блато идваща от гр.Костинброд, от Костинброд до Мрамор има изградени 3 и повече колектори. От 2 от тях се изливат химикалите на фирма Санитекс за преработка на хартия /незаконно разбира се / но със знанието на РИОСВ-София, които не правят нищо по въпроса. За да не съм голословен, ето малко инфо по въпроса https://www.facebook.com/rblato ,http://www.btv.bg/az-reporterut/novini/story/530651470-Poredno_z … y_Kostinbrod.html

Пишат хората, ама кой ли ги слуша, но да не се отклоняваме от въпроса.
 Всичките тези химикали стигат до с.Мрамор където главно се поят кравите на намиращите се там кравеферми и по-дребни стопани. От там млякото се разпределя по Софийските преработващи предприятия и дребни купувачи като майките в този форум.
 И тъй като това съм го виждал с очите си, рекох да внеса малко инфо за недотам запознатите.

Затова, съвета ми е - повече мислете като пазарувате. Simple Smile

на първия линк има кампания против Санитекс, да не се купува продукцията им. Аз вече престанах. Че ми омръзна от печалбари.

# 51
  • София
  • Мнения: 9 859
Миналата година в продължение на месеци мъжът ми ходеше всяка събота до млекомата, който се намира някъде около Централна гара. Който търси инфо- в нета има достатъчно. Млякото е много хубаво и казват, проверявано и следено редовно от Агенцията по храните....дано е така!

# 52
  • Мнения: 320
и аз си търсих домашно мляко и попаднах на едно момче, то го разкарва  по домовете. Взех си и страшно много ми хареса  Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 84
 Взимах мляко от един човек във Филиповци, но нещо започна  да не ми харесва и сега си взимам от една баба в кв. Суходол, зад магазин Фреш. За сега съм взимала 2 пъти и мисля че е по-хубаво.

# 54
  • София
  • Мнения: 9 111
Здравейте.
Ако някой може да помогне с инфо за истинско мляко в района на Лозенец около РУМ-а, ще съм му благодарна  Wink.
Купувахме от един човек, който кара през ден, но ми су струва, че се изхитри много - качи цената на 1.75, според мен е по-разредено напоследък и има странен дъх млякото - не е развалено, но мирише все едно е полу-развалено (а преди не беше така). Поръчвахме и от това Натурално прясно мляко, доставено до дома, но и то ми се струва редичко нещо.
Сега се чудя от къде да намирам  newsm78.

# 55
  • София
  • Мнения: 9 859
Няма ли млекомат в района?

# 56
  • София
  • Мнения: 9 111
Поне аз не знам за такъв. Има ли някъде информация за тези млемокати  newsm78, къде из София са разположение?

# 57
  • Мнения: 39
Аз си взимам от едни познати и съм имала удоволствието лично да се запозная и с кравата. Благодарение на тях, цялото семейство се наслаждаваме на безкрайно вкусни домашно направени продукти (след като видях, какво е истинско мляко веднага се образовах в правенето на сирене и всякакви други неща- много се гордея със себе си)...което преди половин година беше невъзможно- такъв вкус до сега не съм опитвала от магазина...Колкото до хигиената - всяка неделя-като мъжока ходи да вземе млекцето-оставяме тубичка за следващата седмица и така си въртя две туби от 5 или 10 литра, зависи, какво сме изконсумирали. Млекоизточника се намира в Красно село,та, ако някой се интересува - пишете на лични- ще се радвам да помогна:)

# 58
  • София
  • Мнения: 160
някой да каже място където продават истинско мляко в района на Драгалевци,Симеоново,Бояна.

# 59
  • Мнения: 0
Здравейте, аз живея в Гео Милев и като изчетох темата, видях, че тук домашно мляко се предлага единствено до хотел "Рай`90". Но понеже информацията е от преди 2 г., искам да попитам там сутрин още ли може да е купи такова мляко, както и дали при сваряване става дебел жълт каймак отгоре? Някъде в района дали има някой, който продава такова мляко или поне да има млекомат? Интересува ме цена 1,50 лв./л.

# 60
  • Мнения: 3 830
Притеснявам се да купувам домашно прясно мляко, но открих една марка на малка мандра, чието мляко е толкова хубаво, че вече не купувам никакво друго мляко. Нито прясно, нито кисело.
Не се намира в много магазини в Сф, защото имало малък срок на годност и веригите  не го искали... Много глупаво според мен, защото това прясно мляко си личи, че е истинско и по каймака и по цвета и по вкуса, а какво кисело става от него... гъсто като сметана. Марката е Огоста.

# 61
  • Мнения: 567
В кои магазини го зареждат?

# 62
  • Мнения: 3 830
В кои магазини го зареждат?


Попитах ги в страницата им във Фейсбук и ми отговориха, че зареждат БМБ, Перфект, Хит, Буров, 345, но вероятно имат и други. Не знам защо никъде не са написали кои вериги зареждат...

Поинтересувах се за марката и продуктите и ми излезнаха резултати, че са печелили награди за айран, който правели без вода и е био; сладолед без растителни мазнини, както и останалите им продукти са без; кисело мляко по БДС.

# 63
  • Мнения: 567
Благодаря, Estellia, ще потърся такъв магазин около нас. Аз живея в Борово - не може да няма в района. Мисля, че съм виждала някъде 345, но пазарувам в други магазини наблизо до нас.
Ейй, мързелът не мори, а мъчи!  Embarassed
Един човек караше домашно мляко с микробусче на 2 преки от нас и аз 2 години не можах да се наканя да отида да си взема. Е, сега човекът вече не идва!

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 21 633
spasdidi, ако не някъде по-близо, МагазинЪ 345 има на кръстовището на бул. Цар  Борис III и бул. Овча купел, до автогара Овча купел.   Ето и останалите магазини.

# 65
  • София
  • Мнения: 301
Може да потърсите във Фейсбук "Натурално прясно мляко доставено до дома" - доставят прясно мляко до дома по 1.50 лв. за литър, в нови двулитрови пластмасови бутилки.
Ферма Елата също доставят до дома, но имат определени условия за минимална сума на поръчката, амбалаж и др. Млякото им струва 3.40 лв. за литър.

Знаете ли други доставчици на домашно прясно мляко до дома?

# 66
  • Мнения: 567
spasdidi, ако не някъде по-близо, МагазинЪ 345 има на кръстовището на бул. Цар  Борис III и бул. Овча купел, до автогара Овча купел.   Ето и останалите магазини.

Златна си! Сетих се къде е - ще ходя да купувам!
Моренка, благодаря!  Hug И тук мА намери - да помогнеш на индианеца!  Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 301
В 345 зад хотел Плиска няма прясно мляко на Огоста, има само кисело и кашкавал.

# 68
  • Мнения: 1 674
Може да потърсите във Фейсбук "Натурално прясно мляко доставено до дома" - доставят прясно мляко до дома по 1.50 лв. за литър, в нови двулитрови пластмасови бутилки.


Взимам от Натуралното мляко, наистина е хубаво и няма мирис. За съжаление винаги изпитвам съмнение относно чистотата на фермата и храненето на кравите, антибиотици, фураж и прочие.
 
Както и че другите продукти, които продават въпросните хора, никак не стават - нито месните, нито яйцата. Wink

Затова купувам от Била био мляко Ja Naturlich, цената е 2.90 на литър, но имат понякога намаления. Пием по.рядко мляко и без това е спорно дали е полезно, но поне е от сертифициран район в Австрия.
 Peace
Сега обаче мисля да пробвам млякото на Огоста. Намерих удобен магазин 345 на ул. Пирин и ще пиша дали там е налично. Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 301
Взимам от Натуралното мляко, наистина е хубаво и няма мирис. За съжаление винаги изпитвам съмнение относно чистотата на фермата и храненето на кравите, антибиотици, фураж и прочие.
 
И аз така...

Взех няколко пъти и от Елата, въпреки високата цена. Млякото им е страхотно! Но сега направиха минимална сума на поръчка 20 лв., а аз освен мляко, друго не искам от тях и не знам дали ще поръчвам пак.
Предпочитам да си купувам домашно прясно мляко, което да си варя сама и квася кисело. Събирам си каймака и си правя масло и извара - пълен цикъл...  Joy
Днес ходих до 345 с идеята да купя Огоста, да го сваря и да видя ще има ли каймак за моите цели, но за съжаление нямаше в нашия магазин.

Последна редакция: ср, 26 фев 2014, 13:36 от Елени

# 70
  • Мнения: 110
Отварям една позабравена темичка, аз намерих едно много хубаво мляко на Пършевица в стъклена бутилка, но по магазините не знам защо не го намирам. Когато правя поръчки го добавям и него - https://www.supermag.bg/mleka/%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0% … 0%B1%D0%B8-2.html но ако някой го е виждам в някой магазин, ще се радвам да споделите.

# 71
  • Мнения: 1 674
Отварям една позабравена темичка, аз намерих едно много хубаво мляко на Пършевица в стъклена бутилка, но по магазините не знам защо не го намирам. Когато правя поръчки го добавям и него - https://www.supermag.bg/mleka/%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0% … 0%B1%D0%B8-2.html но ако някой го е виждам в някой магазин, ще се радвам да споделите.
Не съм срещала такова мляко.
Но ми направи впечатление цената.
За какво искат подобна цена, имайки предвид че пършевица е конвенционално мляко.  Wink На подобна цена си взимам био сертифицирано прясно мляко и знам, че е чисто наистина. Peace

# 72
  • Мнения: 320
Аз съм го намирала,но в магазини във Враца.Наистина е хубаво и е с много малка трайност.Харесвам продуктите на Пършевица.Ходила съм до фермата,където се произвеждат,тя е високо във Врачанския балкан.Мисля,че това мляко го има във Фантастико

# 73
  • Мнения: 110
Отварям една позабравена темичка, аз намерих едно много хубаво мляко на Пършевица в стъклена бутилка, но по магазините не знам защо не го намирам. Когато правя поръчки го добавям и него - https://www.supermag.bg/mleka/%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0% … 0%B1%D0%B8-2.html но ако някой го е виждам в някой магазин, ще се радвам да споделите.
Не съм срещала такова мляко.
Но ми направи впечатление цената.
За какво искат подобна цена, имайки предвид че пършевица е конвенционално мляко.  Wink На подобна цена си взимам био сертифицирано прясно мляко и знам, че е чисто наистина. Peace

Аз не държа на сертификатите, имам познати отглеждащи зеленчуци и те са ми споделяли, че за да има нещо сертификат не е нужно само да отговаряш на изискванията , а и да дадеш страшно много пари, за това и цените на био продуктите са по-високи, за производството им реално не отиват повече средстава, но за това да имат необходимите документи е много по-скъпо и от там се вдигат цените.

# 74
  • Мнения: 110
Аз съм го намирала,но в магазини във Враца.Наистина е хубаво и е с много малка трайност.Харесвам продуктите на Пършевица.Ходила съм до фермата,където се произвеждат,тя е високо във Врачанския балкан.Мисля,че това мляко го има във Фантастико

Да, така е, но според мен това е признак на качество. Направо не знам как може в София да не съм го виждала абсолютно никъде. Във Фантастикото до нас го няма за съжаление преди малко проверих. Благодаря все пак! Simple Smile

# 75
  • Мнения: 1 674
Отварям една позабравена темичка, аз намерих едно много хубаво мляко на Пършевица в стъклена бутилка, но по магазините не знам защо не го намирам. Когато правя поръчки го добавям и него - https://www.supermag.bg/mleka/%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0% … 0%B1%D0%B8-2.html но ако някой го е виждам в някой магазин, ще се радвам да споделите.
Не съм срещала такова мляко.
Но ми направи впечатление цената.
За какво искат подобна цена, имайки предвид че пършевица е конвенционално мляко.  Wink На подобна цена си взимам био сертифицирано прясно мляко и знам, че е чисто наистина. Peace

Аз не държа на сертификатите, имам познати отглеждащи зеленчуци и те са ми споделяли, че за да има нещо сертификат не е нужно само да отговаряш на изискванията , а и да дадеш страшно много пари, за това и цените на био продуктите са по-високи, за производството им реално не отиват повече средстава, но за това да имат необходимите документи е много по-скъпо и от там се вдигат цените.
Купувам австрийско био мляко, за  него писах, че ми излиза на подобни пари, а когато е на промоция и доста по-евтино. Peace
Колкото за био продукцията в България - може и да има нещо вярно в това, което са ти казали, но ми се струва доста крайно, че едва ли не само с едно плащане и хоп- имаме сертификат. По ми прилича, че на някого гроздето му е кисело. Wink
А и като купувате българско конвенционално мляко, то тогава със сигурност давате на близките си и хормони и антибиотици. И да, дори когато го взимате от съседа на село пак е същото. Един път седмично се дават антибиотици на кравите дори от дребния стопанин и през този ден би трябвало той да изхвърля млякото. Е, дали това става?
А комшията до нас, дори дава антибиотици на прасетата, които гледа за лично ползване. Просто ей така, че тогава ставали по-едри...
Затова пък аз нямам никаква вяра в дребния бг производител. Пълно е с мошеници, които гледат да си продадат боклуците на гладните за чиста храна, но наивни граждани. Peace

Последна редакция: пт, 30 сеп 2016, 12:55 от Палечк@

# 76
  • Мнения: 320
Думата ,,био''си стана модна.

# 77
  • Мнения: 110
Отварям една позабравена темичка, аз намерих едно много хубаво мляко на Пършевица в стъклена бутилка, но по магазините не знам защо не го намирам. Когато правя поръчки го добавям и него - https://www.supermag.bg/mleka/%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0% … 0%B1%D0%B8-2.html но ако някой го е виждам в някой магазин, ще се радвам да споделите.
Не съм срещала такова мляко.
Но ми направи впечатление цената.
За какво искат подобна цена, имайки предвид че пършевица е конвенционално мляко.  Wink На подобна цена си взимам био сертифицирано прясно мляко и знам, че е чисто наистина. Peace

Аз не държа на сертификатите, имам познати отглеждащи зеленчуци и те са ми споделяли, че за да има нещо сертификат не е нужно само да отговаряш на изискванията , а и да дадеш страшно много пари, за това и цените на био продуктите са по-високи, за производството им реално не отиват повече средстава, но за това да имат необходимите документи е много по-скъпо и от там се вдигат цените.
Купувам австрийско био мляко, за  него писах, че ми излиза на подобни пари, а когато е на промоция и доста по-евтино. Peace
Колкото за био продукцията в България - може и да има нещо вярно в това, което са ти казали, но ми се струва доста крайно, че едва ли не само с едно плащане и хоп- имаме сертификат. По ми прилича, че на някого гроздето му е кисело. Wink
А и като купувате българско конвенционално мляко, то тогава със сигурност давате на близките си и хормони и антибиотици. И да, дори когато го взимате от съседа на село пак е същото. Един път седмично се дават антибиотици на кравите дори от дребния стопанин и през този ден би трябвало той да изхвърля млякото. Е, дали това става?
А комшията до нас, дори дава антибиотици на прасетата, които гледа за лично ползване. Просто ей така, че тогава ставали по-едри...
Затова пък аз нямам никаква вяра в дребния бг производител. Пълно е с мошеници, които гледат да си продадат боклуците на гладните за чиста храна, но наивни граждани. Peace


Чисто от любопитство, без никакво заяждане или нещо такова, предполагам, че сте права, но ми стана интересно, защото не съм запозната по темата за отглеждане на био крави. На тях не им ли се дават лекарства? И ако те са здрави без, тогава защо дават на другите? Може би трябва да потърся информация в google, защото наистина ме накарахте да се замисля.

# 78
  • Мнения: 1 674
Ще ви отговоря в рамките на моята информираност, като подчертавам, че нямам пряк личен поглед върху спазването на правилата в био фермите.
Скрит текст:
Принципът на отглеждането им е да е максимално доближен до естествения в природата.
Когато са болни, се прилагат фито и хомеопатични лекарства с приоритет, както и удобрени от ЕС лекарствени средства, които не влияят върху млеконадоя.
Ако се налага, и като крайна мярка подчертавам, им се дават медикаменти, които влизат в състава на млякото и тогава е абсолютно задължително спазването на карантитен период, за да се изчисти организма от токсичните вещества.

При конвенционалното отглеждане смисълът е да се получи максимален млеконадой. Затова се дават хормони на растежа,  не се спазва хигиена на отглеждането и задължителна паша. Оттам кравите боледуват по-често и сериозно, дават се антибиотици мн често /включително и превантивно/ и естествено не винаги да кажем, се спазва карантинния период.

От горенаписаното става ясно защо цената на продукта мляко при био отглеждането е по-висок от конвенционалното.
Не рекламирам нито едното нито другото.
Но за мен е изказвания от сорта на "Всичко с етикет БИО е фалшиво и ненужно", ми говорят за едно доста ограничено  съзнание. Peace
 

Последна редакция: пн, 03 окт 2016, 11:32 от Палечк@

# 79
  • Мнения: 110
Ще ви отговоря в рамките на моята информираност, като подчертавам, че нямам пряк личен поглед върху спазването на правилата в био фермите.
Скрит текст:
Принципът на отглеждането им е да е максимално доближен до естествения в природата.
Когато са болни, се прилагат фито и хомеопатични лекарства с приоритет, както и удобрени от ЕС лекарствени средства, които не влияят върху млеконадоя.
Ако се налага, и като крайна мярка подчертавам, им се дават медикаменти, които влизат в състава на млякото и тогава е абсолютно задължително спазването на карантитен период, за да се изчисти организма от токсичните вещества.

При конвенционалното отглеждане смисълът е да се получи максимален млеконадой. Затова се дават хормони на растежа,  не се спазва хигиена на отглеждането и задължителна паша. Оттам кравите боледуват по-често и сериозно, дават се антибиотици мн често /включително и превантивно/ и естествено не винаги да кажем, се спазва карантинния период.

От горенаписаното става ясно защо цената на продукта мляко при био отглеждането е по-висок от конвенционалното.
Не рекламирам нито едното нито другото.
Но за мен е изказвания от сорта на "Всичко с етикет БИО е фалшиво и ненужно", ми говорят за едно доста ограничено  съзнание. Peace
 

Благодаря, беше интересно да го прочета и определено предизвика любопитството ми, защото не се бях замисляла до сега. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 320
И тея Био крави,каква Био трева пасат?Явно поливана с Био дъжд.Няма лошо,ако всичко беше вярно!

# 81
  • Мнения: 1 700

Палечк@ и btrend, ще съм ви благодарна ако кажете откъде купувате мляко? Много трудна задача се оказа да купувам хубаво прясно мляко в София?

# 82
  • Мнения: 110

Палечк@ и btrend, ще съм ви благодарна ако кажете откъде купувате мляко? Много трудна задача се оказа да купувам хубаво прясно мляко в София?


От време на време го намирам във Фантастико, не знам защо се случва да го няма, или като поръчвам от супермаг. В стъклена бутилка е с широко гърло, обикновено е на по-ниските рафтове. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 1 674

Палечк@ и btrend, ще съм ви благодарна ако кажете откъде купувате мляко? Много трудна задача се оказа да купувам хубаво прясно мляко в София?


От време на време го намирам във Фантастико, не знам защо се случва да го няма, или като поръчвам от супермаг. В стъклена бутилка е с широко гърло, обикновено е на по-ниските рафтове. Simple Smile
Купувам от Била - австрийско Ja Naturlich.
И от лидл - Мilbona bio.

# 84
  • Мнения: 1 700
Благодаря много. А квасите ли го?

# 85
  • Мнения: 110
Благодаря много. А квасите ли го?

аз не съм пробвала, признавам си. Wink

# 86
  • Мнения: 76
   Открих случайно темата. От поне 18 години, където и да идем, купуваме и ядем домашно мляко. На пазар “Ситняково” идваше години наред с бус бай Георги от Челопечене, млякото е прекрасно, но той почина буквално там, на пазара, преди година. Сега синът му построи мандра и до няколко месеца ще пусне пакетирано, чака машините. Докато чакаме, за кисело открих магазин на Ракево, Врачанско, домашното им мляко е 4 процента в кръгли кутии като от сладолед, с дръжка, наистина е като квасеното в къщи.

# 87
  • Мнения: 110
   Открих случайно темата. От поне 18 години, където и да идем, купуваме и ядем домашно мляко. На пазар “Ситняково” идваше години наред с бус бай Георги от Челопечене, млякото е прекрасно, но той почина буквално там, на пазара, преди година. Сега синът му построи мандра и до няколко месеца ще пусне пакетирано, чака машините. Докато чакаме, за кисело открих магазин на Ракево, Врачанско, домашното им мляко е 4 процента в кръгли кутии като от сладолед, с дръжка, наистина е като квасеното в къщи.

някакви по точни координати може ли? Хубаво е, че ще правят мандра, че такова видео гледах наскоро за млякото продавано на улицата и беше направо страшно.

# 88
  • Мнения: 13 188
То и в завод да е, същата работа.

# 89
  • Мнения: 110
То и в завод да е, същата работа.

О изобщо не съм съгласна. Ето повече информация - https://www.facebook.com/science.and.critical.thinking/photos/a. … ype=3&theater

# 90
  • Мнения: 76
   Координати на магазини на мандрата в Ракево - на пазар Красно село и на “Хан Крум” между “Патриарх Евтимий” и “Скобелев”. А за Челопечене не знам адрес, но там всички знаят бай Георги и сина му Недялко с тяхната ферма.

# 91
  • Мнения: 110
  Координати на магазини на мандрата в Ракево - на пазар Красно село и на “Хан Крум” между “Патриарх Евтимий” и “Скобелев”. А за Челопечене не знам адрес, но там всички знаят бай Георги и сина му Недялко с тяхната ферма.

Много благодаря!

# 92
  • София
  • Мнения: 211
Възможност за доставка на 100 % натурално краве мляко директно от фермата ни в Брезник. Доставки до София - регулярни и безплатни Simple Smile Моля, направете поръчките си тук или на тел. 0893306675 или 0894696216! Цена на 1 Л - 1,20 лв. Бутилките са ни от 2 и 3 литра.
http://comunicatorbg.com/agriva.html

# 93
  • Мнения: 8
Някой  знае ли за Млекомата до Централна гара дали работи?
Благодаря!

# 94
  • Мнения: 8
Някой  знае ли за Млекомата до Централна гара дали работи?
Благодаря!
Миналата година в продължение на месеци мъжът ми ходеше всяка събота до млекомата, който се намира някъде около Централна гара. Който търси инфо- в нета има достатъчно. Млякото е много хубаво и казват, проверявано и следено редовно от Агенцията по храните....дано е така!

Общи условия

Активация на акаунт