Домашно прясно мляко в София

  • 30 030
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Здравейте всички! Аз съм от Дружба 2 и немога да намеря място където да си взема домашно прясно мляко. Моля ако някой има информация за този район да сподели  Simple Smile обещавам да пиша и аз ако излезе нещо  chef

Мога да ти дам инфо за Дружба 1, знам 2 места - едното е срещу входа на 4-то ОУ, а другото е на пазара срещу детската градина, пред магазин Хенди. И на двете места трябва да се отиде рано, около 8 без 15 до 8 и 30 някъде.

# 46
  • Мнения: 50
Здравейте всички! Аз съм от Дружба 2 и немога да намеря място където да си взема домашно прясно мляко. Моля ако някой има информация за този район да сподели  Simple Smile обещавам да пиша и аз ако излезе нещо  chef

Здравей, има специална тема за домашното мляко в Дружба 2 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=569080.msg18757013#msg18757013

Прочети последния коментар, там съм обяснила къде намерих млекце  Hug.

# 47
  • Мнения: 0
Момичета, а някакви идеи за малко в по-централната част на столицата ?

# 48
  • Мнения: 0
Аз купувам мляко от Мрамор,вече се води квартал на София а и транспорта е много редовен.Сварявам си го и замръзявам,защото иначе често трябва да ходя до там.А така отивам и на куп взимам по голямо количество.Досега провал с това мляко нямам,даже като го сваря и изстине хубаво отгоре излиза един пръст каймак.Купувала съм и от други места на само това мляко не е кръщавано с вода. PeaceКато ми свърши мялкото купувам от магазина,ако няма кой да иде да купи от там.С това мляко си отгледах малката и не съм има ядове,а тя и сега си пие "Кафето" с мама  Joy нейното кафе е чаша мляко с какао.
 

 Случайно се натъкнах на темата, и реших да споделя мнение повъпроса за снабдяването с мляко от източници около София.
Не си мислете че млякото което купувате от селата в покрайнините на София е особенно чисто, по скоро го избягвайте ако не сте лично запознати с условията при които се отглеждат кравите.
 Особенно рисковано е  да го давате на деца под 5 год възраст.  Simple Smile
 Млякото от с. Мрамор го избягвайте задължително!!!

# 49
  • София
  • Мнения: 2 060
Аз купувам мляко от Мрамор,вече се води квартал на София а и транспорта е много редовен.Сварявам си го и замръзявам,защото иначе често трябва да ходя до там.А така отивам и на куп взимам по голямо количество.Досега провал с това мляко нямам,даже като го сваря и изстине хубаво отгоре излиза един пръст каймак.Купувала съм и от други места на само това мляко не е кръщавано с вода. PeaceКато ми свърши мялкото купувам от магазина,ако няма кой да иде да купи от там.С това мляко си отгледах малката и не съм има ядове,а тя и сега си пие "Кафето" с мама  Joy нейното кафе е чаша мляко с какао.
 

 Случайно се натъкнах на темата, и реших да споделя мнение повъпроса за снабдяването с мляко от източници около София.
Не си мислете че млякото което купувате от селата в покрайнините на София е особенно чисто, по скоро го избягвайте ако не сте лично запознати с условията при които се отглеждат кравите.
 Особенно рисковано е  да го давате на деца под 5 год възраст.  Simple Smile
 Млякото от с. Мрамор го избягвайте задължително!!!

Защо, какво има в Мрамор?
Мен ме притеснява също възможността да хранят кравите с разни смески и фуражи, в които кой знае какво има. Както и приема на лекарства от кравите - кой може да гарантира до колко е чисто.
Иначе е прекрасно да се хапва прясно мляко, особено невареното е изключително полезно...ама ако живееш на село и си гледаш сам добитъка  Confused Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 0
Цитат
Защо, какво има в Мрамор?
Мен ме притеснява също възможността да хранят кравите с разни смески и фуражи, в които кой знае какво има. Както и приема на лекарства от кравите - кой може да гарантира до колко е чисто.
Иначе е прекрасно да се хапва прясно мляко, особено невареното е изключително полезно...ама ако живееш на село и си гледаш сам добитъка  Confused Rolling Eyes

През с.Мрамор минава р.Блато идваща от гр.Костинброд, от Костинброд до Мрамор има изградени 3 и повече колектори. От 2 от тях се изливат химикалите на фирма Санитекс за преработка на хартия /незаконно разбира се / но със знанието на РИОСВ-София, които не правят нищо по въпроса. За да не съм голословен, ето малко инфо по въпроса https://www.facebook.com/rblato ,http://www.btv.bg/az-reporterut/novini/story/530651470-Poredno_z … y_Kostinbrod.html

Пишат хората, ама кой ли ги слуша, но да не се отклоняваме от въпроса.
 Всичките тези химикали стигат до с.Мрамор където главно се поят кравите на намиращите се там кравеферми и по-дребни стопани. От там млякото се разпределя по Софийските преработващи предприятия и дребни купувачи като майките в този форум.
 И тъй като това съм го виждал с очите си, рекох да внеса малко инфо за недотам запознатите.

Затова, съвета ми е - повече мислете като пазарувате. Simple Smile

на първия линк има кампания против Санитекс, да не се купува продукцията им. Аз вече престанах. Че ми омръзна от печалбари.

# 51
  • София
  • Мнения: 9 859
Миналата година в продължение на месеци мъжът ми ходеше всяка събота до млекомата, който се намира някъде около Централна гара. Който търси инфо- в нета има достатъчно. Млякото е много хубаво и казват, проверявано и следено редовно от Агенцията по храните....дано е така!

# 52
  • Мнения: 320
и аз си търсих домашно мляко и попаднах на едно момче, то го разкарва  по домовете. Взех си и страшно много ми хареса  Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 84
 Взимах мляко от един човек във Филиповци, но нещо започна  да не ми харесва и сега си взимам от една баба в кв. Суходол, зад магазин Фреш. За сега съм взимала 2 пъти и мисля че е по-хубаво.

# 54
  • София
  • Мнения: 9 111
Здравейте.
Ако някой може да помогне с инфо за истинско мляко в района на Лозенец около РУМ-а, ще съм му благодарна  Wink.
Купувахме от един човек, който кара през ден, но ми су струва, че се изхитри много - качи цената на 1.75, според мен е по-разредено напоследък и има странен дъх млякото - не е развалено, но мирише все едно е полу-развалено (а преди не беше така). Поръчвахме и от това Натурално прясно мляко, доставено до дома, но и то ми се струва редичко нещо.
Сега се чудя от къде да намирам  newsm78.

# 55
  • София
  • Мнения: 9 859
Няма ли млекомат в района?

# 56
  • София
  • Мнения: 9 111
Поне аз не знам за такъв. Има ли някъде информация за тези млемокати  newsm78, къде из София са разположение?

# 57
  • Мнения: 39
Аз си взимам от едни познати и съм имала удоволствието лично да се запозная и с кравата. Благодарение на тях, цялото семейство се наслаждаваме на безкрайно вкусни домашно направени продукти (след като видях, какво е истинско мляко веднага се образовах в правенето на сирене и всякакви други неща- много се гордея със себе си)...което преди половин година беше невъзможно- такъв вкус до сега не съм опитвала от магазина...Колкото до хигиената - всяка неделя-като мъжока ходи да вземе млекцето-оставяме тубичка за следващата седмица и така си въртя две туби от 5 или 10 литра, зависи, какво сме изконсумирали. Млекоизточника се намира в Красно село,та, ако някой се интересува - пишете на лични- ще се радвам да помогна:)

# 58
  • София
  • Мнения: 160
някой да каже място където продават истинско мляко в района на Драгалевци,Симеоново,Бояна.

# 59
  • Мнения: 0
Здравейте, аз живея в Гео Милев и като изчетох темата, видях, че тук домашно мляко се предлага единствено до хотел "Рай`90". Но понеже информацията е от преди 2 г., искам да попитам там сутрин още ли може да е купи такова мляко, както и дали при сваряване става дебел жълт каймак отгоре? Някъде в района дали има някой, който продава такова мляко или поне да има млекомат? Интересува ме цена 1,50 лв./л.

Общи условия

Активация на акаунт