Февруари се задава - всички на финална права! /42/

  • 19 283
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 98
 smile3506 да ви кажа след вчера вече хич не ми се ражда...като ги видях ония ми ти женици как се дерат...спокойно мога да поизчакам още малко  Blush

# 676
  • Мнения: 0
ДОБРО УТРО! Xcat МЕРСИ ЗА КАФЕНЦЕТО И СКРОМНАТА ЗАКУСКА.
Радост, Велв и Кики ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА !ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ.
ilianakirilova ГОЛЯМА СЛАДУРАНКА ТИ Е МАЛКАТА,ПУ,ПУ .
karlie  РАДВАМ СЕ ,ЧЕ ВСИЧКО Е МИНАЛО ДОБРЕ И МЕРСИ ЗА ДЪЛГИЯ И ПОДРОБЕН ПОСТ

# 677
  • Мнения: 1 067
Добро утро бъдещи и настоящи мами!Аз както се оплаках вчера за кръвното така днес вече варира 130/90 - 140/90 та сега
ще ходя до Шейново да ми предпишат хапчета Cry.
Стискам палци на mama_widow!

# 678
  • Мнения: 0
А,И ЗА МАЛКО ДА ЗАБРАВЯ-ЛЕКО РАЖДАНЕ НА МАМА УИНДОУ,А АКО ВЕЧЕ Е РОДИЛА-БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ.  Hug
НИКА МНОГО ХУБАВ СЪН СИ СЪНУВАЛА.БАБА ТИ И ДЯДО ТИ СА С ВАС И ВИ ПАЗЯТ ОТ ГОРЕ.

# 679
  • Мнения: 304
Добро утро ,сектантчета мили! Joy
Много ми стана забавно като прочетох поста на тати уидоу и се сетих как моя мъж ревнува от форума hahaha Joy.Стискам палци на мама уидоу всичко да мине по маслото!!!
Илианка,ама много сладка твоята маймунчица бееее!Направо ми се доплака от умиление! Hug
Стиснати палци на всички,които ги влече родилното днес(аз май и днес няма да съм сред тях) и успех!!!
Едно нещо не можах да си обясня-защо контракциите и болките се усилват вечер,а през деня не?!

# 680
  • Мнения: 219
Добро утро!

Докато Емо прави закуска ви изчетох  Wink.
Карли, много благодаря за изчерпателната информация, която ни даде! Ще ни е от полза!  Hug
Стискам палци на мама Уидоу!!! Браво на таткото, че изпълнява заръките и ни уведомява  Grinning.
Нямам търпение да дочакам хубавите новини! Heart Eyes Секта, ама каква!  hahaha Най-хубавата  Wink
Xcat, мерси за кафенцето и съблазнителната ябълка   bouquet
Ника, права си за повивалника.  Hug А за стриите никога не сме застраховани  ooooh!. И аз още нямам, но знам, че дори и след раждане при прибиране на корема пак могат да се появят, пфууу, гадна работа! Между другото нали ви бях казала, че последно се мажех със свинска мас. Е да, ама това само 2 пъти се случи. Веднага се появи дерматита наново  Laughing. Е, туширах го веднага с Елоком и от месец с нищичко не се мажа. То не остана с какво  Joy
Илиянче, страхотна ти е принцеската! Много хубава! Пу пу!

Цяла нощ младежа ми натъртва упорито дясното ребро, както винаги точно него  Simple Smile Използва го за лост за разтягане, ама мама му ще търпи  Whistling Mr. Green .

Отивам да гладя и се залавяме със санитарни дейности. Следобяд на кратка разходка.

Целувки и хубав неделен ден!

# 681
  • Мнения: 206
Привет, дами и господа!

Татко УИДОУ, как сте?

Някакво инфо за Плами и Мерлина?

Колкото до повивалника, първата бременност дадох 50 кинта за него и грам не съм съжалявала. Стабилен, с крачета срещу хлъзгане. Повивах, мазах след къпане, масаж правих там, абе полезна вещ ми беше. И при мен, като при Ники, беше сложен върху легълцето.

Кикики, Ники, пазарът с мъж е мисия невъзможна.  Joy Аз за това трамбовам предварително и гледам в нета, правя списък с магазини. Голяма подготовка пада.  Mr. Green

ilianakirilova, Преслава е прекрасна.  Heart Eyes

miki_4akarova, всичко ще е наред, не се притеснявай!  Hug

Бобишанче, и при мен се случва това нощем. Предполагам, че е по същата причина, поради която зъб започва да те боли в петък вечер.  Laughing

Аз не съм добре.  Embarassed Ревах в 5 часа, че мъж ми не е оправил кухнята. Сега ми е смешно.  hahaha

Има ли някой, който още не е избрал име за детето си? Само ние ли чакаме последния момент? Бояна като се роди, седя 3 дни без име, докато го наумува бащата. Е, накрая я кръстихме както аз исках, ама защо беше нужно бебето да седи безименно?!? И сега се очертава същата схема. Харесват ми няколко имена, но все има опозиция - това било тъпо, това било квартал на София, това име било на една противна съученичка...  Sick Аман.

За течностите не знам доколко Карли е права, нека кажат момичетата от ЛЛЛ. Аз не можех без студена вода, докато кърмя.

# 682
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
...01.02 по-добро ми звучи като дата от 31.01...
Хохо, знам за един начин да ти зазвучи добре и 31.1., ама няма да се обаждам. То и да си януарска февруарка не е лошо. Ни риба, ни рак, ама тръпка. В тая връзка, черпавам ви обилно, че някои малки фурии стават на 3 г. И миналата, и тая година няма да е баш празник като празника, ама ще го преживеем някак. Има си мини торта с Том и Джери, която аз ще видя през крив макарон -- изпратиха ми я на снимка с ммс. Mr. Green

А пък колко зла ставам от това лежане, няма да ви казвам. afwitch Ама не мога и две крачки да направя от мускулна слабост и контракции. Хемоглобинът ми и той е изтрещял и за 25 дена се е смъкнал от 125 на 105, което си е своеобразен рекорд!! И вените ми изпопукани... А вече как изглеждам, но комент. Влязла ми е и една доста нахална муха в главата, дали пък и бебето не е отслабнало заедно с мен, защото като ме пуснат контракциите, даже пъпът ми не е изскочил.

Карли, Карлии, душа, голям постинг, голямо чудо, то си е цяла ода във възхвала на цезаровото, да ти се ненадява човек! И аз бях като теб преди години, еуфорична и словоизлиятелна. Joy

Въпреки че винаги съм била против свободния псевдоинформиран избор за типа на раждане, 25 дневния ми престой в родилното на Шейново докрай затвърди убеждението ми, че, ако няма показания за оперативно родоразрешение, все пак е по-добре да се роди нормално, като най-малката причина е прословутото (уж) бавно възстановяване, обаче, защото то е мит!!

АБ на мен не са ми слагали, а това за допълнителната епидурална ме втрещи -- мен си ме обезболяваха венозно, няма да кажа с какво, но беше хиперефективно -- проблеми с болката не съм имала, пък и все нещо трябва да усетим, иначе кви майки сме. Twisted Evil Аз обаче имах и пълна упойчица, та не знам...  но и да не бяха ме приспали за раждането, ме бяха кандърдисали да ме поприспят за мое успокоение, след като си видя цуцураната...

Относно следродилната депресия, моля не я бъркайте със състоянието на изострена чувствителност и неконтролируема емоционалност след раждането. Депресията си е диагноза, при това сериозна, и далеч не се ограничава с омраза към персонала на болницата, която е съвсем естествена реакция.

Относно кърменето, със сигурност разраняването на зърната няма нищо общо с размера на бюста. Naughty Основната причина за проблема е неправилното засукване на бебето, най-вече вследствие на неправилната му позиция и/или неинформираността на майката. Често е важно дори някой да ти покаже на практика какво и как да правиш, а обикновено това не се случва.

Кои са необходимите вещи -- строго индивидуално е, но идеята да споделим кое на нас ни е послужило или ни е било незаменимо, е доста добра -- подкрепям. Но моят съвет е на първо време да си вземете само:

чехли, връхна дреха (халат, жилетка или друго, което да се отваря отпред), джисием, четка и паста за зъби, прибори за хранене и чаша (само ако влизате ден-два по-рано), кърпа и тоалетен сапун, 1-2 чифта еднократни гащи и санитарни материали --  гъз папир и евентуално лигнин (може и без последния).

Всичко останало ще затрудни свободното ви придвижване от едно отделение в друго и ще ви причини огромно неудобство. Това с особена сила важи за Шейново разбира се. В последствие близките ще ви снабдят с каквото ви дотрябва.  А- да - сутиени може да се носят, но извън часовете на визитация.

Може би днес ще успея да се изкъпя, че от х дни не съм -- нали бях денонощно на с-ми и се справях главно с мокри кърпи, ма не си е работа. В тази връзка, гащите за еднократна употреба действително вършат чудесна работа и не бих рекла, че запарват, но на мен пък са ми доста хлабави на д-то и не знам дали ще мога да ги употребявам с превръзка, еле па като ми се спихне корема.

Оказа се, че трябва да спирам поддържащото лекарство известно и доста дълго време преди секциото, защото имало опасност от кръвоизливи при операцията, което направо си е стряскащо, ма нейсе. Добре че се сетих да питам!! Естествено подготвени сме и за авариен изход, но нещо ми подсказва, че няма пък да стане така!!

П.П. Уф, и аз не ща да зяпам ни дрехи, ни нищо за купуване, че, срам не срам, ще разчитам само на подаяния, пЪрдон, подаръци. Все някой ще бъде милостив към бедното ни опърпано семейство. Laughing

Този постинг бая ме измъчи. Половината е писан само с дясна ръка, а заради другата половина сега ме боли лакътя на лявата, но пуста суета на суетите -- да не мине дискусията без мен. 4470

П.П.1 Мацки, окончателно се убедих и в друго -- в Шейново най-добре изберете екип или поне акушерка (онези, които ще раждат нормално). И другото не е проблем, но изборът на някого доста помага.

Последна редакция: нд, 31 яну 2010, 12:20 от Мяуче

# 683
  • Мнения: 157
Нашият татко ни заряза и днес, вчера беше на работа, днес си измисли занятие на село  Rage А времето е едно мъгливо, аха-аха да завали Wear Umbrella , хич не помага за добро настроение...

Карли, благодаря за подробния разказ  Hug Има за всекиго по нещо Simple Smile Макар да не ми е за първи път, беше толкова отдавна, та и аз се чувствам несигурна от предстоящото раждане newsm78

А по повод това, че контракциите се засилват вечер, си мисля, че просто тогава сме по-уморени и организма сам ни кара да си полегнем и да си почиваме  Mr. Green

Не съм ползвала повивалник с бебето, но пък кошарката е на три нива и най-високото е достатъчно за да не се прегърбвам, докато преобличам, мажа, мачкам, стискам, радвам на бебче Joy Joy Иначе го смятам за полезна придобивка, имайки предвид, че клечането пред спалнята превит на две, освен болки в кръста, друго няма да донесе Simple Smile

И аз имам да гладя...  1ironingтака да го мразя това занятие, ама кат няма кой друг... Той таткото по неволя си гладеше ризите преди...като почнали колегите да го бъзикат, че ходи омачкан Mr. Green Mr. Green Mr. Green ама сега си нямам извинение за липсата на време...

Мяуче, Честит Рожден Ден на малката тригодишна фурия!!! Пожелавам щастливо детство, само радост и удовлетворение! А вие да сте горди и щастливи родители Simple Smile   bouquet  bouquet  bouquet

# 684
  • Мнения: 0
Добро неделно утро бремоланки Hug
Леле колко съм се смяла с мама Уидол и мъжо и Joy,
Понякога ти не спиш ли бе мила,или сигурно през деня newsm78,аз хавлийки съм си купила на Панагюрище-2 бр,и определено ми харесват Peace
Илианче,голяма сладурана е твоята душица Hug
Карлие,благодарско за подробните обяснения,имам нужда от такива,макар че аз ще бъда с пълна упойка newsm78

Пожелавам ви страхотен ден,аз отивам на фризьор,а после сме на обяд при сестричката ма мъжо  love001

# 685
  • Мнения: 163
Мяуче, честит рожден ден на щерката! Grinning
Голяяяма и умна да порасне!

# 686
  • Мнения: 3 718
Здравейте бъдещи, настоящи и още по настоящи майки и бебета  Sunglasses

Аз напоследък нещо не мога да се организирам да ви изчета, ако пропускам някой въпрос към мен, питайте пак моля, много съм разсеяна и недоспала тия дни  Blush

За течностите, ограничаването не е добра идея, особено в момент, когато организма се нуждае най много от тях. В първите дни нуждата от вода се усеща най - силно. А препълването на гърдите в първите дни може да се преодолее с честото сукане на бебето, ако се налага изцеждане по малко, топли компреси, ако има бучки може да помогне и Лецитин ... това съвсем накратко.

Ради, тъкмо се зачудих дали раждаш и прочетох, че си се отказала  Mr. Green Сега ще проверя защо, че не успях дао изчета назад.

# 687
  • София
  • Мнения: 110
Добрютру!  Crazy То е добър ден вече… А за такива като мен, спали по 2-3 часа и станали преди 5 си е направо добър вечер, ама айде!  Flutter

Карли, мерси за поста!  Peace

Татко–уидоу, докладвай на мафията!  Twisted Evil

Мяуче, честит рожден ден на Халята, а на тебе  Hug

Някой да дойде да ми изчисти къщата, да ми наготви, да ме разходи и да ме приспи после, плииийз!  newsm03

п.с. Борис, Павли и Преслава са бонбони!  Heart Eyes Искам да ги намачкам всичките!  smile3539

Последна редакция: нд, 31 яну 2010, 11:15 от yoo-hoo

# 688
  • Мнения: 210
Рорана,Kики 82,Илиана Кирилова,Марго Тошева,Радост и Велв и всички които най-вероятно ще пропусна  Embarassed
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА, ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО,МНОГО ЩАСТЛИВИ, ДА ВИ РАДВАТ ,ДА ВИ СЛУШКАТ , А НА ВАС БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ  bouquet
 smile3525 smile3525 smile3525

Мяу, честит празник, да расте здрава, весела и послушна Халюша  Hug
Стискам палци на всички на които им предстои раждане  Praynig

Аз също не съм мислила имена, защото таткото не иска да знае  пола, а сама да си мисля няма смисъл  newsm78
А също така не съм пила никакви обезболяващи за шевовете или за каквото и да било след раждането (както и другите 3 момичета в моята стая) , просто седяхме малко на една страна Wink

# 689
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
Бебоците са супер! Пу-пу. Мен пА ме гони страшно любопитство дали ще си приличат писаните, защото напоследък точно това се случва на мои познати, когато децата са от един пол. Thinking

Илианка, ужасно се радвам, че държиш връзка от болницата. Аз какви грандиозни суми изхарчих, за да ви попрочитам чат-пат през телефона, но и снимките ако бях разгледала, вече щеше да е пълно разорение, затуй ги видях чак сега.

Татко УиНдоу е трогателен Laughing, но да се поправи веднага и да каже има ли вече продукция, както се изрази Лъвю, като ме изписваха и му поръчах една кутия бонбони (рече, аз черпя само при продукция -- бебе има ли -- няма... Mr. Green). Съответно бонбоните ги нагънахме ние. Айде, после ще има и торта може би. Ако успея да го разхлабя малко, че много стиснат, беее, тоз лъв...

Общи условия

Активация на акаунт