Има ли мами от Холандия?

  • 11 774
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 072
Здравейте, тъкмо се регистрирах и реших да пратя едно съобщение.
Аз стщо живея в Холандия с мъжа ми (българин) и сина ни (почти на 2 годинки). Скоро (по сметки 20.01.2005) очакваме второ дете.
Живеем в ‘s – Hertogenbosch (Den Bosch), това е между Utrecht и Eindhoven, в Noord Brabant.
Ще се радвам да обменяме опит и изобщо да си говорим.
Поздрави, Сара

# 61
  • Мнения: 2 006
Цитат на: SaraJK
Здравейте, тъкмо се регистрирах и реших да пратя едно съобщение.
Аз стщо живея в Холандия с мъжа ми (българин) и сина ни (почти на 2 годинки). Скоро (по сметки 20.01.2005) очакваме второ дете.
Живеем в ‘s – Hertogenbosch (Den Bosch), това е между Utrecht и Eindhoven, в Noord Brabant.
Ще се радвам да обменяме опит и изобщо да си говорим.
Поздрави, Сара
Ехо,добре дошла bye

# 62
  • Мнения: 645
A.A.M.Belev много е сладка малката
да е жива и здрава !

# 63
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Biju1
A.A.M.Belev много е сладка малката
да е жива и здрава !
Мерси мили4ка Grinning Късмет и на теб Grinning

# 64
  • Мнения: 2 006
Цитат на: palmira
много е сладка тази A.A.M.Belev:-)
Палмира и на теб ,мерсаж Grinning  Grinning  Grinning (от нейно име де)

# 65
  • Мнения: 2 006
Цитат на: miravmbd
Malее каква   карсавица.Пу пу
Embarassed Много мило ми стана,благодаря на вси4ки Grinning

# 66
  • Мнения: 2 006
Цитат на: miravmbd
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: miravmbd
Malее каква   карсавица.Пу пу
Embarassed Много мило ми стана,благодаря на вси4ки Grinning

Ne se изчервяваи де,истина е.АМи на кого прилича? Wink
Знаеш ли че от теб се ориентирам (от твоята леничка),колко е голям Алекс, Grinning САмо дето приспадам един ден. Simple Smile
Радвам се ,4е съм ти полезна Wink на татито-сини о4ета и кестенява коса,мама е 4ерна Grinning

# 67
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: miravmbd
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: miravmbd
Malее каква   карсавица.Пу пу
Embarassed Много мило ми стана,благодаря на вси4ки Grinning

Ne se изчервяваи де,истина е.АМи на кого прилича? Wink
Знаеш ли че от теб се ориентирам (от твоята леничка),колко е голям Алекс, Grinning САмо дето приспадам един ден. Simple Smile
Радвам се ,4е съм ти полезна Wink на татито-сини о4ета и кестенява коса,мама е 4ерна Grinning

Zdraveite.
Mnogo e hubavo che go ima tozi site i chrez nego mozem da obshtuvame i da se svarzvame. Az rodih moiat bebo v BG zashtoto me beshe strah v Holland. Predstoi mi sledvashtiat mesec da pristigna v Holland. Tatkoto ni e ot tam. Ste ziveem v Apeldoorn i v Zwolle:-) Mnogo ste se radvam da si pishem, a moze bi i da se sreshnem niakoi den... Spodelete vashiat opit ot zivota tam! Ste mi bade mnogo interesno da chuia vashite mnenia.
Ciao i pozdravi na vsichki:-)

# 68
Zdraveite, pak sam az. Interesuva me kolko vreme chakahte za poluchavane na MVV? Nie zapochnahme procedurata avgust i ni kazaha 3 meseca, dali??? Molia vi, ako niakoi ima informacia da mi otgovori... Merci

# 69
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Здравей, аз чаках малко, защото много бързо ми се придвижиха нещата с документите, както и всичко бяхаме разучили какво и как- отне ни 2 месеца. Сега е по-дълго, защото има нови наредби и са по-стриктни.... Ще има и нов закон от 1 ноември /може би, твоето решение ще е със задна дата/- трябва минимум доход от 1350 евро на месец /с 250 повече от стария закон/, осигурена работа за 12 месеца напред и 21 години за половинката....

   Доколкото знам в Zwolle са бързи, така че се надявам скоро и ти да получиш разрешение /един съвет от мен ако скоро ти изтича паспорта до 2-3 години, подмени си го- след 1 година ще трябва да получиш нов документ за престой, който миналата година беше 280 евро и е валиден до изтичане на паспорта ти- така че, колкото по-дълго, толкова по-добре/....Само ако си давала сега копие на сегашен паспорт не става.

# 70
Blagodaria ti mnogo Kalinka. Nie otgovariame na vsichki iziskvania prosto e vapros na vreme i za tova me interesuvashe kolko shte otneme... Nadiavam se da se vkluchat v opredelenia ot tiah srok ot 3 meseca. A sega naisina zakona e dosta po strog...
Mersi oste vednazh... Ti kade ziveesh?

# 71
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Здрасти Irrini,

   И аз се надявам за вас да спаят срока, така че ще може бебока да преживее своя първи Sinterklaas.

   Аз живея на север- във Friesland- много холандци казват, че е накрая на света, но не е така. Много е красиво, имаме си море, пристанще в центъра на града....Както и от тук тръгват лодките за 2 от островите.....

   А ти точно къде ще живееш??
Поздрави от ветровита, но слънчева Холандия...
 п.с. Знае ли съпругът ти за евтините телефони за разговори с България? - 7ц/мин.

# 72
Здравей и благодаря за отговора ти. И аз искрено се надявам да спазят срока тези бюрократи. Всъщност аз така или иначе ще изчакам бебка- Claire да стане поне на два месеца, за да я кача на самолета, а това ще стане на 10.11.04
Мерси и за съвета ти да си извадя нов паспорт. Слава богу без да съм знаела за тази подробност си извадих нов тази година и сме изпратили копие от него.
Аз ще живея първоначално в Apeldoorn, защото мъжа ми живее там, но след няколко месеца ще се местим в Zwolle.
Има ли някоя бг мама да живее наоколо???
А твойто бебче Калинка колко е голямо? Как са детските доктори там? Ти работиш ли или гледаш бебо?
Чао за сега. Много се радвам, че си пишем.
Другите мами май не са много активни? Rolling Eyes

# 73
Да благодаря, знае за евтините разговори Grinning

# 74
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Значи  мноооого си говорите Wink

   Нямам понятие за детските лекари, така че другите мами да се включат.....

   Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт