*** Клуб "Здравен работник" ***

  • 107 635
  • 542
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 43
Здравейте, бих искал да си направя справка с пишещите тук. Завършил зъботехник съм, имам около 6 месеца реален работен опит по специалността, опитът ми е с най - новите дигитални технологии + като керамист. Работя адекватно и съм в един от трите големи града в България.
Въпросът ми е какво би било нормалното заплащане, което мога да очаквам да получавам след преминаването на изпитателния срок, което ми предстои скоро. Също така, дали в повечето лаборатории се формира твърдо и процент или само твърдо. Не ме разбирайте погрешно, и сега получавам що годе ок заплащане като се има предвид че нямам още много опит, но съм ефективен и самостоятелен, интересува ме в какви граници мога да се пазаря към момента.
ПС : Но било много полезно за мен да получа по-подробна информация как стоят нещата и за държави като Ирландия и Великобритания.

# 541
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Здравейте . Реших тази година да кандидатствам в Медицинският Колеж със специалност Медицински лаборант или рентгенов.
 Повече сякаш ме влече към първото ,но зависи все пак и за какво ще ме приемат ,защото оценката ми от ДзИ е 4 за жалост .
Та ще се радвам ,ако ми споделите мнение според вас кое от двете е по търсено , по високо платено и като цяло кое се предпочита .
За град Варна става дума ,ще съм благодарна и ако има работещи да споделят и какви заплати за какво работни време получават. 
И последно преди евентуално някой да се нападне ,че още не съм завършила ,а гледам заплатата, ще кажа че съм на 33  имам и дете ,така че ми е важно заплащането

# 542
  • Мнения: 17 407
Откажете се, ако ви влече финансов блян някакъв. Това са неблагодарни професии, с достатъчно рискове, особено втората. Много ви е рано да мислите за заплащането, но пък вие си знаете, защо държите и очаквате високо заплащане в този бранш точно.
Сигурно ви известно, че МУ - Варна има инициатива Отворени врати, сама ще се ориентирате.

Общи условия

Активация на акаунт