ЛИСТОПАД (Yaprak dökümü) - ТЕМА 5

  • 41 459
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 163
Добро утро  Simple Smile
записвам се да ви следя.

# 16
  • Мнения: 47 983
и аз
Майката е ужасна, направо такава клюкарка, нищо не пипва, използва дъщеря си най- нахално, не защитава и не говори с децата си, мисля че бащата нищо че е темерут, ако майката си беше на мястото, много нещастия щяха да се спестят на семейството

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз пък разсъждавах за поведението на Оуз спрямо жените. Имам чувството , че ужасно се страхува да не би някоя да спре да го харесва.  От там и влечението му към Неджля.
И Шефкет ме дразни по същата причина. Седеф вече има ухажори - той страда. Laughing

# 18
  • Мнения: 6 001
кога изписахте 4 тема,аз нещо изоставам

# 19
  • Мнения: 6 669
  Heart EyesАли Ръза,впечатлена съм от задълбочените ти и интелигентни коментари Браво! Sunglasses
Аз също смятам ,че моралните ценности на Али Ръза не са в унисон със заобикалящата действителност-оттам идва и противоречието.Но какво друго му остава-той иска да предпази децата си от изкушенията и пропадналия морал на големия град.И все пак мисля ,че човек трябва да е по-пластичен и по-широко скроен,ето защо на моменти той ми изглежда малко назадничав.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 876
Аз пък смятам, че Али Ръза има и някакъв психически проблем и затруднения с оценяване на околната среда, в която живее. Това не е ценностна система и разбирания. Те се променят в зависимост от това къде живееш с оглед да можеш да се адаптираш и запазиш семейството. Докато при Али такова нещо няма. Той просто върви като един кон с капаци без да оценява, кое е справедливо, кое е правилно и кое е вредно. Казал е някой преди векове (ама много векове) че козата е бяла и за Али вече всички кози са бели и толова, нищо че това може да са други кози че дори и други породи кози.

# 21
  • Мнения: 6 669
  bouquetАли Ръза браво за коментарите,чета ги с удоволствие.Личи си че следиш филма задълбочено.На мене бащата ми е малко назадничав в мисленето,принуждава децата си да лъжат и да се крият. Naughty
Мдаааааа,крайностите не са хубаво нещо!

# 22
# 23
  • Мнения: 210
СКок и аз в новата тема .

# 24
  • Мнения: 473
Дядо Хаджия, аз мисля, че напоследък Али Ръза взе да влиза в час. Може да е минимална промяната, но я виждам - отстъпва постоянно на Ферхунде, опитва се да помогне на Шефкет, прие Оуз някак, разкая се за грешките си спрямо Фикрет, даде повече свобода на Неджля. Общо взето взе да ми харесва така.

# 25
  • Мнения: 1
Ама защо така всички нападате Хайрие? Опитвам се по някакъв начин да я разбера - струва ми се, че не и е лесно, защото буквално се намира мужду чука и наковалнята - от една страна Али Ръза, а от друга - децата. Сякаш има пропаст между тях и тя се опитва да направи така, че и двете страни да са доволни. Естествено, че си има и кусури - клюкарства и все гледа мъжа и да не я чуе, почти не се грижи за най-малката си дъщеря, но пък не е лоша жена...гледа все с добро да е.

# 26
  • Мнения: 37
и аз идвам тук

# 27
  • Мнения: 31 188
Да ви следя.  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 7 876
Дядо Хаджия, аз мисля, че напоследък Али Ръза взе да влиза в час. Може да е минимална промяната, но я виждам - отстъпва постоянно на Ферхунде, опитва се да помогне на Шефкет, прие Оуз някак, разкая се за грешките си спрямо Фикрет, даде повече свобода на Неджля. Общо взето взе да ми харесва така.

Точно подчертаното от мен не е влизане в час. Особено пък след като накара голямата си дъщеря неоснователно да се извинява на оная джофра. Ма пък и Фикрет си е виновна бе, трябваше да я цапардоса да и намести малко мозъка пък поне да има за какво да и се извинява.

А иначе плахите му "подобрявания" са по скоро резултат от това, че вижда че не може да се справи със ситуацията отколкото, че възприема къде се намира.

Впрочем аз ли бъркам но защо си мисля, че Али е роден и израснал в Истанбул. Не трябва ли тогава поне малко да го е познавал градът все пък.

# 29
  • Мнения: 959
Присъединявам се ...  Simple Smile за темата ...   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт