2003 новите първолаци 2010/2011

  • 35 222
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте! Да се запиша и аз. Синът ми Кристиян ходи на ПУ в детската градина. Все още не съм го записала в никое у-ще. Колебая се м/у 118-то и 125-то. Може да брои правилно до 30 и познава цифрите, но с четенето и буквите е скаран.

# 31
  • Мнения: 4 292
Vache, аз те поканих още преди една година, не се жалвай.  Laughing

Аз още не съм записала Кристиян на у-ще, уж от април казаха и при нас. Обаче като чета Бифана и ще взема да отида утре, няма смисъл да отлагам повече. Униформи нямаме, но съм за, стига да решат.

# 32
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте, бих искала и аз да се запиша в темата - преди време бях активна във форумите, сега не толкова, но пък темата "Първи клас" силно ме вълнува.

Дъщеря ми, Стела, е родена на 10.12.2003. Предучилищната я кара в детската градина, за училище сме се ориентирали към 73-то, или 104-то, но не съм посетила никое засега.

# 33
  • Мнения: 7 821
Здравейте и от мен! Някога пишех в темата, за това ме има и в списъка , мисля да съм по-активна отново.

Дани ходи в градината. Доволна съм от подготовката, а и в училището на брат му така или иначе нямаше подготвителни класове.
Дани чете гладко и пише, но само когато иска. Част от буквите ги пише наопаки, но и Вики  беше така, та не се притеснявам. При нас проблема е, че прави и може всичко, но само когато пожелае  Confused. Дано до есента да се променят нещата, но доколкото го познавам надали  Wink. Какво ли ме чака  Crazy .

Аз ще го записвам в 36-то и там, както писах и в предишната тема има униформи, в момента ги въвеждат. Струват 20-тина лв, останалото го покрива държавата, но не знаят дали за новите първолаци няма да си я плащаме цялата  Confused.

# 34
  • Мнения: 1 744
Здравейте и от мен. Дъщеря ми Виктория 10,03,2003, тази година ще е първи клас и засега съм избрала 81во у-ще в Младост. Засега е предучилищна в детската. Писането не й е много по сърце, предпочита четенето и образуването на думи с магнитните буквички. Със смятането също добре се справя - смята до около 13,14. А иначе си брои до сто. Така като чета май ще трябва вече да намина в това у-ще да я запиша, макар че мисля да обиколя и други в този район. За занималнята ми е голяма чуденка, дали ще има целодневно обучение в 81во или ще трябва да търся в района....
Ще се радвам да се запозная и с други майки кандидатки за 81во. Peace

# 35
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
Миналата година в някои училища министерството е поело около 70% от цената за униформите. В такъв случай остава да видим как ще е тази година.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 546
Да кажа и аз като другите  Laughing - Александър ми е роден на 04.10.2003г. Предучилищната е в детската градина. Мислим за 1-во, 18-то и кварталното СОУ. Може да брои до.... Rolling Eyes не знам колко, до много. Събира и изважда малки числа на ум. Писането е на последно място у нас, отказва почти категорично.  Whistling Познава цифрите но не всички букви. Не може да чете и да пише думи. Помни като...камила.  Mr. Green

За 1-во видях залепена обява в градината му и ми направи впечатление, че сякаш няма да са на целодневно обучение.  newsm78 Пишеше, че има безплатна занималня от 11:30-17:30ч., стол и бюфет. Rolling Eyes

# 37
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Я колко набързо се умножихме  Laughing
Добре дошли на новите мами и дечковци и добре се завърнали на старите!  Hug

Два пъти в седмицата го карам да пише буквите и да ги казва. Толкова засега.
Записването за избраното училише започва май месец ( макар че доста училища вече записват). Имат униформа - вратовръка, тениска и риза. Тази учебна година не осигуряваха униформите, всеки сам се спасяваше. ще видим как ще е през новата.

# 38
  • sofia
  • Мнения: 405
Здравейте и от мен, една мама на бъдещ първолак.
Никола е роден на 09,08,2003г. и е на ПУ в градината.
Мислех да се пробваме в 18 училище, но май ще се откажа от елитните и ще го запиша в кварталното на майка ми /където и аз и брат ми сме учили до 8 клас/ 2-ро СОУ.
Имам позната  от там  и се надявам да ме насочи към подходяща учителка.
Успех на всички първолаци! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 3 479
Честита ни нова тема  bouquet

Матей е в предучилищната група в 139 ОУ в Лозенец. Там децата от групата ще преминат в един от първите класове наесен. Вече е определена учителката им. В училището има въведена униформа, прилична е.
Все още се колебая дали въобще да кандидатстваме в друго училище. Ще изчакам следващата родителска среща, за да задам някои въпроси на госпожицата (госпожата ни е госпожица Sunglasses), за да се ориентирам в стила й на работа и тогава ще реша. От първата среща обаче мнението ми е положително.
Въпреки, че във форума имаше и отрицателни мнения за това училище, на нас със съпруга ми ни харесват много неща там. Имаме голям син в 9клас и с него сме изминали голяма част от трънливия път на средното образование, така че опитът в това отношение ни е от полза.
Успех на всички майки в избора на най-добрата учителка за детето!

# 40
  • Мнения: 14 133
Наистина, ние сме били много по-сериозна дружина.  Wink
Приятни и полезни мигове на всички.  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 7 201
Я колко набързо се умножихме  Laughing
Добре дошли на новите мами и дечковци и добре се завърнали на старите!  Hug
Нали? Mr. Green
Дани е записан в училището още от ноември.Униформи нямат,поне сегашните първокласници.

# 42
  • Мнения: 32
Хайде и аз да се запиша в новата тема.Доста сте изписали,но това е хубаво.Колкото повече мнения,толкова по-добре.
    Ние сме си избрали училще,но не съм се спряла на точната паралелка.Така и немога да се сдобия с информация за учителките,които ще бъдат в първи клас и все още изчаквам.От госпожата на дъщеря ми разбрах,че вече има записани деца в училище от тяхната група. За униформи-мисля,че за сега нямат,но честно казано аз съм ЗА такива.
   

# 43
  • Мнения: 530
 HugПривет момичета.
Бре порасна ни работата вече сме при децата в училищна възраст. Joy
Добре дошли на новите попълнения. welcome
Габи я записах миналия месец в училището което сме избрали.Нямат униформи, а много бих искала да имат.Аз съм от поколението което изкара училището с униформи и въпреки ,че тогава роптаехме беше много по -удобно .И най-вече никой не се комлексираше от по-хубавите дрешки на другите.Сега май всеки се страе да парадира колко по-маркови дрехи и телефони има.

# 44
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте и от мен в новата тема!

Много се радвам, че темата вече е в този подфорум. Simple Smile
Писала съм и в старата тема, но да кажа и тук, аз съм се спряла засега на 107 ОУ в Лозенец. Записването ще бъде началото на април вероятно.
Доколкото разбрах от предишни теми във форума, вечерта преди официалната дата ще трябва да сме в училището, за да имаме шанс да се запишем. Чакането не ме притеснява много, но ако въпреки това не ни запишат, не зная дали списъците с приетите деца излизат по едно и също време от всички училища, за да има човек време да реагира. Стана дълго, но това което искам да кажа е че, ако са ни приели например в училището с по-нисък приоритет, а за това което ни интересува още няма резултат, а в първото трябва да изберем остава или не, какво правим?
Ето такива въпроси ме вълнуват, ако някой знае нещо от опит с по-големите си дечица, моля да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт