2003 новите първолаци 2010/2011

  • 35 234
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 367
Здравейте!
Аз доста отдавна не съм писала...но много неща се променят при нас.....
Сега видях че темите са сляни...може би тази "треска"....училищна,ще направи темата малко по-различна....извинявам се на редовно пишещите.  bouquet
Но все пак и аз да си кажа....Ноборчето Анна-Мария....учи в предучилищна на 145-то...към Сдружение Шилер.По-цял ден са заети до 16.30.В началото и беше криво..но сега е като в свои води.Пишат букви,смятат,оцветяват много и апликират.Мислим да продължим ...целия клас отдогодина продължава в 55-то у-ще.За униформи незнам нищо още.Не съм против по принцип.Дано класната да е готина.Но все още не мисля за това защото тя учи и сега.
Ще драсвам от време на мреме и ще ви следя...и то не само във връзка с у-щата.
Поздрав майчета...и не се притеснявайте от това дали ще вземете правилното решение...вие сте майки!
Приятна вечер! Hug

# 61
  • Мнения: 1 142
Ехе,колко много сте изписали.Да се похваля,че Марти за една вечер научи-Аз съм българче.
Връщам се да ви чета и ще пиша после повече.

# 62
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Мина тържеството по случай пенсионирането на едната ни госпожа. Имаше порядъчно количество сълзи и сополи. Господ да е на помощ на новата госпожа  Praynig
Питах няколко мамчета, вече подали документи, други чакат като мен май месец. Всеки разпитва за бъдещите госпожи. Треска вече е затресла.

# 63
  • Мнения: 998
Здравейте и от мен!

И аз много отдавна не съм писала и за това за първата страница - Цвети е родена 9 април 2003.

И нас (по-скоро мен  Crazy) ни тресе предучилищната треска.

Лошото е че все още не се знае дали ще живеем в Бургас или ще се връщаме в София.
В момента избирам училище и в двата града, което още повече отежнява ситуациата  Mr. Green

За Бургас съм се спряла на "Братя Миладинови", но за София дилемата е между 51 и 122  Rolling Eyes, а се чудя дали да не отиде и на изпит в Италианския лицей в Горна баня  newsm78

Въобще такива питанки ме тресат....


За предучилищната, така като ви "слушам" и ние сме на това ниво. Днес има домашно да напише няколко омонима и синоними. И ми заяви, че учителките нищо не разбирали, защото взели първо буквата П, а после буквата О, а то било обратно  ooooh!

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Здравейте и от мен!

Вече подадохме молби в две училища, и двете квартални, близо до вкъщи, все пак, първолака ще се оправя сам, в началото с помощ от сестра си... Wink

В по -близкото, в което учи и сестра му, при учителката, при която искам да е, има записани над 50 деца вече... #Crazy, а другите две учителки - просто не стават за нищо...
В другото училище като цяло ми харесаха и 4 -те учителки за първи клас, подадохме предварителна молба, но същинското записване ще бъде през май след род. среща...

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 224
Привет и от мен! Ще бъда за втори път в първи клас, този път с малчо. За протокола - Мартин е роден на 10 февруари 2003. Предучилищната си я караме в градината. Учителките ни са страхотни и момъкът доста напредна. Засега предпочита цифрите пред буквите.
За късмет с децата попадаме в благоприятния четиригодишен цикъл, та нямам проблем с избора на училище и учителка за първолака, защото са същите като на Рали. Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 7 673
Сега,искам само да вметна,че има вече тема за това кой  в кое училище ще бъде записан-за набор 2003.Няма нужда (така ми се струва) тук отново темата да се пълни с подобен вид въпроси и чуденки.И то най-вече,че темата не е за първолаците от София,(защото другата тема се обърна точно на такава),а за наборчетата от цялата страна.Не искам да засегна никой ,но това безкрайно споменаване на 96-то,11-то,105-то и тъй нататък..ми идва малко в повече.Все едно аз да ви занимавам с училищата в Бургас.
Свраче,  Hug
Аз, доколкото разбрах, сливат темите Отчет на набор 2003 и първокласници 2010*2011. Ако има активна друга тема за избора на училища, се извинявам. Не съм я видяла.
Така че, явно в тази ще се пише и отчет, и първокласни страсти. За мен тази факт има и плюсове, и минуси. Няма да ги изброявам, защото няма смисъл.
Относно това, че преобладават мненията за софийските училища, то е съвсем естествено. В София има най-много такива и изборът е най-труден. Пък и майките от София сме най-много. Ако двете теми са в една, няма как да се избегне коментирането на софийските училища. Ще трябва или да се примирим с това, или модераторите да решат да върнат двете теми. Но, както беше писала Бети, ако помниш, училищата се коментират до 1 момент. След като всички се ориентират и запишат, трепетите на всички мами на първолаци, където и да учат, ще са еднакви.  Hug

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
За избор на училище в Пловдив си има друга тема...предполагам, че има и софийска такава...
но е напълно нормално и тук да се коментират и училища и "първолашки страсти".  Mr. Green

# 68
  • София
  • Мнения: 276
Аз също се записах с намерение да споделяме избор на училища и в последствие ежедневието на първокласниците. Ако не е удобно това да става във вашата тема, то тогава би било добре да се отключи и продължи темата за  Първокласници 2010/2011.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 421
Здравейте!
Днес подадох молба за записване в училище(ако има още някой за 120-то училище да свирне).
Знам, че е рано. Знам, че е с предимство като второ дете и няма да имаме проблеми. Ама пусти трепети първокласни. Laughing Доволна съм, че госпожата която искахме, ще успее да си изкара класа преди да се пенсионира.

Майтапим го малкия, че баща му ще напусне работа да му носи раницата и той след кратък размисъл се съгласява - Ами... добре.
Ще го обслужваме до 12 клас сигурно ooooh!

От опит - наистина училищата се споменават до записването, после вече се успокояваме и пишем отново нормално Mr. Green

# 70
  • Мнения: 4 970
Чак сега видях, че сме преместени! Досега се чудех защо никой не пише... Embarassed
Аз предлагам за първата страничка да я оставим така, докато не стане ясно кой къде ще учи. След това, ако искате, можем да я направим като списък по училища. Така е в момента темичката на сегашните първокласници. Peace
Иначе ние в училище вече платихме униформата - училището не знам колко поема, от нас искаха по 25 лв. Още обаче не са готови. Учителката ни се надяваше, че до празника на училището ще се нагласим - 19 февруари, училището се казва "Васил Левски".
Аз днес се ядосвах, защото ни сменят дните по плуване и не съм сигурна, че ще можем да продължим, а на Косето така му харесваше. Но повечето първокласници сменят смяната в училище от втория срок, пък ние не. Sad
queenmabb, и моето момиченце е родено на 10.12., но 2006-та година. Hug
Да ви успокоя - Косьо докато беше в предучилищната почти нищо не научи - пишеха много малко и никога нямаха домашни. Със смятането положението беше по-добре, оправяше се почти идеално до 10. Всичко обаче си дойде на мястото в училище. Лятото го мъчех да чете, но нещо не му се получаваше. Да го видите сега какъв ми е читател! Вече не го карам да ми чете уроците от Буквара, защото много бързо ги наизустява. Чете от неговите си книжки, а така също и от любимите му енциклопедии за динозаври. Laughing

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 22:15 от Betty L.

# 71
  • Мнения: 363
Запис!
Здравейте мами,за статистиката-Паулина 06.05.2003г,радвам се,че темите за набор 2003г са обединени.Ще следя темата.Все още не съм категорична в избора на училище.Списъка ми набъбва,което не е добре..........

# 72
  • София
  • Мнения: 114
Здравейте!

И аз съм от мамите на бъдещи първокласници.
Свиркам за 120-то у-ще. Wink Подават ли се вече молби? Два пъти се разходихме до там и ни беше поднесена информация - след 1.02 и след 1.04. Другият ни вариант е 35 СОУ.

# 73
  • София
  • Мнения: 13 216
Здравейте да се включа и аз в тема с една бъдеща първокласничка Алета.
И моето дете ходи на предучилищна в детската градина.
Много е доволна, че се знимават и доста учат.
Нашите госпожи са много съвестни и много се занимават с децата, друг е въпроса, че моето е възприело толкова колкото може. Confused

Много са и трудни разделянето на звукове и всичко свързано с букви, и звукове.


Ей сега ме вбеси моята... #Cussing out
Колко звука има думата КОН?
6 Shocked Rolling Eyes
Как 6, бе Александра, я ми ги кажи... Почва тя да се хили подигравателно К... О.... Т Shocked, Л, М.. и които се сетите. Побеснях от факта, че се подиграва с мен Confused И така и не мога да разбера какво знае и какво не. УжасТ. Заплаших я, че няма да тръгне на училище, а ще я върна в 3-та група и така докато подходи сериозно. Защото на нея това опредлено й е проблем... сериозния подход. То, не че може да се очаква кой знае какво от дете, ама все пак... при нея е извън всякакви граници това  Confused

# 74
  • Русе
  • Мнения: 7 799
Vache, у дома е същата прелест  ooooh!
Аз го пращам да мете л**ната по улиците като няма да учи.

Общи условия

Активация на акаунт