ЯНУАРЧЕТО дойде и радва вече мама, тати........

  • 36 016
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Привет!  Hug

Цоп Mr. Green

Бих изкарала още днес Крис, но не ми се ще да докарам инфаркт на домашните  Whistling

Мъжът ми преди малко изкара Вито навън за 2 минути.  Simple Smile
Ние сме вече в Рибарица. Тук грее слънце...

# 16
  • Мнения: 527
Благодаря за темата  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 2 245
Ние излизаме за по 10тина минути на балкона всеки ден, когато е слънчево. Държа му открито лицето, за да синтезира витамин Д. Надявам се другата седмица, когато дават температурите положителни да с сефтосаме количката с половин часова разходка.  Grinning

# 18
  • Мнения: 0
Хайде и аз да не съм по назад.
За излизането - мисля да е тази седмица за 30-40 мин в количката.
До сега сме излизали 2-3 пъти за по 30 ти мин на балкона /остъклен е/ при леко отворен прозорец на слънчево време.
При нас всичко е нормално. От време на време май ни мъчат колики, но все още се двоумя да давам ли капки с симетикон.
В момента давам Биогая, но той е повече за подобряване на чревната флора, въпреки че го дават и за колики.
На 02 февруари сме на преглед. Наддаваме стабилно. Мисля че до края на седмицата ще чукнем 1 кг.
Взехме от наши приятели катарче и се мерим преди и след ядене. Малката е много лакома и ако я оставя ще изпапка всичко. А аз имам доста кърма. Поне така си мисля де. След като тя изпапка около 100-110 гр. аз изцеждам от гърдата около 60-80 мл, че даже и понякога повече.
Иначе с кърменето нямаме проблем. Зърната си ги мажа с Гармастан. Дори и да се мажех с някой който не се отмива не бих могла без да съм си измила гърдата да и я подам в устата. Някак си не ми се струва правилно. Иначе се кърмим основно седнала, в началото докато ми беше дискомфортно от раждането се кърмехме легнали, но сега ми е по удобно и по сигурно чу няма да заспя като съм седнала.
Ами това е от нас за сега. Пожелавам безколикови ден и нощ на всички!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 360
И аз тук
Ние пък излизаме всеки ден за по 20-30мин
аЗ умирам от студ,а пък млкия така хубаво си спинка на въздух

# 20
  • София
  • Мнения: 1 252
Я да се впиша и тук, за да не ви загубя.

Днес си направих голяма разходка, за да взема акта за раждане и да пусна молбата до АСП. Беба е спла през цялото време близо 3 часа. Но на мен от дългото ходене ми се разхлопа кръста. Едвам се прибрах. За последните 6-7 месеца това е най-дългото ми ходене. Бабата ни си тръгва в събота и след това с беба ще се носим навсякъде. Количката ни е във варненско и скоро не предвиждам да си я вземам. Мисля да разнасям беба в слинг навсякъде, но ако кръстът ми продължи да ме притеснява ще си я поискам в скоро време.
Все още не съм намерила педиатър на бебка и започвам да се шашкам. Тези, които бях набелязала отказаха да поемат нови пациенти - имали предостатъчно. Утре ми е последния шанс да търся на спокойствие, след това ще трябва да обикалям с бебка из болниците. Не съм мислила, че е толкова трудно да се намери доктор за мерки и теглилки. За съжаление частния педиатър не може да води картона на бебето и се налага да обикалям с дни из болниците.

Честито на всички гушнали бебчетата си в последните дни!  Hug   bouquet Heart Eyes
На очакващите все още своите рожбички - леко раждане и бързо възстановяване!
  Praynig Hug Praynig

# 21
  • Мнения: 1 491
Тююю, добре, че си държа на думата и прегледах другата тема, че да видя линка към тази  Crazy  Joy
Хайде да се отбележа, за да не ви търся после  Wink

# 22
  • Мнения: 1 403
Айде мишоци впишете ме и мен във вашата теми4ка. Аз съм от февруарската теми4ка, но родих на 24.01.2010 --- Симонка - 3000, 50см Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Айде мишоци впишете ме и мен във вашата теми4ка. Аз съм от февруарската теми4ка, но родих на 24.01.2010 --- Симонка - 3000, 50см Peace
Да ти е жива и здрава принцесата

# 24
  • Мнения: 39
Да се впишем и ние в темата за родени 2010  Hug
Добре дошли на Симонка и dorotey's   bouquet
Бояна си цирика доволно от колики и на моменти будува много  после като заспи и забравя да се събуди. Налага се да я будя я за хранене я за баня  ConfusedНо така ще е с бебоците! Имаме си електронна везна на работа, та я домъкнахме вкъщи и установихме, че за 20 дни е качила 800 гр  smile3501  Дано така да продължава, че тя се роди по-мъничка, но ако продължава така ще е отличничката на мама, а какви физиономии прави и колко е жилава и подвижна направо ни събира очите То и каката беше същата ама си мислех, че е от това дето се роди по-големичка, но явно не е  Hug Да са ми живи и здрави на мама феичките! Има едно филмче за Камбанка се казва, Дамяна е луда по него и там все разни феички и всичко се кръщава на тях у нас  Laughing
Мисля да започваме да се показваме на терасата вече, а свекито като чуе че ми се иска да изкарвам и  Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 1 079
Здравейте и от мен,
да се представя - горда мама на Георги - 3900, 52 см, роден на 17.01.2010 г.
 Hug
Нас също май ни мъчат колики, малкия е много неспокоен вечер, ритка с крачета и плаче безутешно, дадохме му 2-3 пъти Инфакол, но педиатърката се скара и сега не даваме нищо. Може би първо ще опитам с чай от копър или анасон.
Определено го боли коремчето, защото се чуват страшни звуци от къркорене, докато го кърмя и след като се нахрани, като пръцне/оригва се или ака се успокоява.
Ние сме само на кърма от 3 ден, той е доста лаком и ако не заспиваше, докато го кърмя ще суче цял ден  Laughing
За няма и седмица след болницата е качил 250 гр, пъпчето му падна днес и аз съм спокойна вече с банята.
Зърната ми като че ли са по-добре, от 8 месец ги мажа с Гармастан и сега с Лансинох ланолин - много ми харесва, преди всяко кърмене ги измивам с вода.
радвам се, че вече има такава тема и ще си споделяме емоциите около грижите за нашите рожби,
хубав ден желая на всички  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 7
Записвам се и аз  Peace писах в другата тема и копирам...

Привет от нас Simple Smile Ох, нямам много време да изчета всичко и хвърлям по едно бързо око, но влизам да кажа, че Катрин сутринта се беше обърнала по гръбче, бях я сложила да спинка на дясно, а я заварих по гръб  Shocked не е ли много рано  newsm78

И друго да се похваля, че съм спечелила конкурса за най-чаровна бременна на месец Януари от списание Моето бебе и аз Simple Smile благодаря на всички които гласуваха   bouquet

Ох аз тия дни бях много зле, с 39 градуса температура, не можех да кърмя и беше ужасно. Нещо ме боли дясната гърда, та най- вероятно от това съм вдигнала темп. Гинеколожката ми изписа някакво мехлемче за крави  Mr. Green сериозно, ветеринаромедицинско, та малко ме поотпусна Simple Smile

И така... другата седмица отиваме в пирогов Sad дано всичко мине наред  Praynig  Praynig Praynig

ИРИ и нашето оченце е така и много се притеснявам... така си ни изписаха от болницата с тези секрети. Един ден ги има друг ден не, трети ден са много после са по - малко... Педи каза да капкам кърма в очетата, ама... понякога минава, друг път не  ooooh!

Копнежче, тайничко се надявах, че си родила Simple Smile Хаийде имаш не един ами два три шута от мене  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Виолетблу, не съм се оплаквала от клизмата  newsm78 даже напротив много добре ми дойде Simple Smile Де да можеше и сега някой да ми направи, че съм ужас с ходенето до ве-цето  Sick при вас как е ?

Кати, за бялото течение на се притеснявай. Аз забелязах още в болницата, че има точно между срамите устнички, но ми обясниха, че било нормално. Мисля, че го нарекоха хормонална криза  newsm78 или нещо от сорта, но ми казаха с памуче с преварена вода да го изчиствам. От тогава не се е появявало. Също така, казаха, че било нормално и ако е смесено с кръв  Thinking Педи потвърди същото  Peace

# 27
  • Мнения: 1 491
Барби, помня ли аз ...  Crazy  Останало ми е нещо в главата относно клизмата, ама айде де, подробностите се губят по трасето  hahaha  Виж за WC-то пробвай свещички Бизакодил. На мен много ми помогнаха в болницата и първите дни у дома  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 1 345
хей момичета как сте ? Аз да се похваля с колики колкото и да не ми се вярваше,че е възможно  са си точно това

# 29
  • Мнения: 780
Здравейте и от нас

Общи условия

Активация на акаунт