ЯНУАРЧЕТО дойде и радва вече мама, тати........

  • 36 011
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Шумен
  • Мнения: 41
Здравейте ! И аз съм тук -но покрай бебчо не ми остава много време да пиша !
Да ви почерпя -днес имам рожден ден  party023  cook

# 46
  • Мнения: 961
violetblue, като бях в родилния дом док ми каза на втория ден, че бебсън бил качил 20гр, което било странно, но се било случвало. Изрази съмнение за кантарите де. На другия ден се оказа, че изобщо не е качил, а си е спаднал с 200гр! Изобщо не се шашкай, по-скоро иди след десетина дни, да видиш дали е наддала, но е важно да е на същия кантар!  Peace

# 47
  • Мнения: 1 403
sisiyana  Честит рожден ден. Да си жива и здрава и малките много да ви радват  Hug

# 48
  • Мнения: 19
И аз се записвам тук.И отивам да почивам,че  днес сутринта след храненето в 3ч. заспивахме на няколко пъти но като я сложа в креватчето и се ококорва и рева така 1 час и половива-и сега на мама и се спи .Но милата първо от колики реве,после май нещо свикна на ръце да заспива-ама ще се отучваме-макар,че много ми е жал да реве толкова дълго време-е накрая тяпобеди и я взехи тя естествено веднага заспа.Аме тези колики и насън проплаква милото-ама като и се обадя се успокоява и продължава да спи.На 11.02 ще семерим на консултацията-дано сме наддали колкото трябва.
sisiyana  Честит рожден ден. Да си жива и здрава и малките много да ви радват    bouquet

# 49
  • Мнения: 13
сisiyana Честит Рожден Ден!
Ние с бебо сме добре. Баба му беше на гости да помага за 4 дни, та малко си починах  Party,но сега пак ще се справяме сами. Ние се теглим всяка седмица на ел.кантар.Първата ни консултация е на 13.02-тогава и педито ще се изкаже по въпроса за мерките и теглилките  Grinning.Така или иначе,когато плаче се дохранваме- по 10-20 гр.Мислех си,че имам много кърма,обаче се оказа че след 2рата седмица не му стига! Лек ден на всички мамчета и спокойна вечер  Laughing

# 50
  • Мнения: 11 607
Честит Рожден Ден на Сисияна!!!!!

Честит Рожден Ден на Емма!!!!!!Виолетке, честит ти празник!

Живи и здрави бъдете, чаровни и обичани!!!!!!

  bouquet  bouquet  bouquet

# 51
  • Мнения: 366
Добре дошли на всички в родени 2010 и честито на родените бебенца прец януари.
Ние не сме сред тях. Нашият малък мъж отказва за сега да се появи и вече го пенасям седмица Simple Smile
Не пиша редовно, чета от дъжд на вятър, но ще гледам поне да се обадя, като родя ...

А, и Честит Рожден Ден на sisiyana!

# 52
  • Мнения: 14
violetblue не се притеснявай за грамчетата. Може да сте свалили още от изписването. При нас беше така. Изписаха ни на 3.330, и след 5 дни като го теглих малкия е бил 3.320. Освен това те не наддават никак равномерно - ние понеже се теглим всеки ден, та имаме случаи да качи над 100 за 1 ден и после си ги държи така още 2-3 дни и едва след това почва да качва пак. Ние за първите две седмици ни водят, че сме качили едва 130, но мисля сега ще направим 700 за месеца, което си е добре. А и засилихме темповете на наддаване, та вярвам следващия месец ще се справим по-добре. smile3525
Честито на всички празнуващи!

# 53
  • Мнения: 1 403
Ето сним4ица на Симонка

тук

# 54
  • София
  • Мнения: 1 345
Здравейте и тук да се оплача - коликите се засилиха при бебка и през нощта направо беше ад. Искаше само на гърда да виси, а имах чувството,че нямаше кърма тя явно всичката я изсука. Направо бях на прага да правя АМ ама удържах фронта. Чудя се дали да не почна да давам вода или чай и да вкарам някакъв режим дали така кърмата ще е повече или не? Направо не знам вече как да процедирам. Давам Инфакол ама нещо не действа много. Дайте съвет и малко кураж да не се откажа рано рано.  Cry

# 55
  • София
  • Мнения: 1 252
Евка, възможно е заради коликите бебка да търси да суче. Но не е необходимо да търси само храна от гърдата - там тя се чувства спокойна и сигурна. Не се притеснявай, че може да няма кърма. Гърдата не е контейнер за мляко. Млякото се образува в момента, в който бебето започне да суче. Т.е. колкото и да виси бебето на гърдата ти тя ще произвежда по малко мляко и ще задоволява нуждите му. Напълно е ненужно да се дава АМ в този момент. Сучейки повече бебето на следващото кърмене ще си подсигури по-голямо количество мляко.
Никакво отказване на този етап. Бебката ти има нужда от теб и млякото ти, за да расте здрава и спокойно. Не се притеснявай, че може да и се разшири стомахчето - това при кърмените бебета е изключено. Ако поеме повече мляко ще го повърне.
За водата и чая сме писали много, но пак ще ти кажа. От ВОДА и ЧАЙ бебето не се нуждае. Те не му помагат, прието количество от тях ще е за сметка на кърмата. Т.е. 100грама вода/чай за деня е равносилно на 100гр по-малко кърма за беба. Състава на кърмата е над 80% вода. Представи си, че живееш само от айрян и се наливаш с вода/чай - дали ще ти е комфортно? Кърмата съдържа всичко необходимо за бебето ти във всеки един момент от неговото развитие.

Надявам се да си се поуспокоила, поне мъничко.  Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 2 245
Копнеж е веча мама!!!!!!

Ето нейното съобщение:

Моето дочакано чудо Дарина изплака днес в 9.25,тежи 3470 гр. и е дълга 52 см. Съвършенна е, а в момента огласява цялото родилно!

Мила, Копнеж, пожелавам на Дарина дълъг и щастлив живот! Да бъде много умна, красива и обичана!
На теб, мамче, бързо възстановяване!

# 57
  • Мнения: 19
Честито на КСопнеж!Да е жива и здрава малката Дарина и много да Ви радва!На мама Копнеж бързо възстановяване GrinningЕй Копнеж малко дезертира-днес е 1.02 ама айде от нас да мине ще си затворим очите!
 Аз давам чай ,но  по малко след кърмене и никога 30 минути преди кърмене-трябва да е 1 час преди кърменетоыза да не и се напълни стомахчето.Нашата бебка си суче както преди,а чая го давам защото си е лакома  и висеше на гърда постоянно ама си и суче,а това пак не е добре за коликите.Иначе  и Хриси напоследък е с по-силни колики даже милата  както се е унесла и спинка я мъчат,та плаче и се сгъва и на сън-ама заедно ще ги преживеем.

# 58
  • Мнения: 45
да се запишем и ние  Peace
Честита беборанка на Копнеж, да и расте жива и здрава и много да я радва ! bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 39 744
Промених линка от последният пост в старата ви отчетна тема (сочи към тази тема). Не мисля, че има смисъл от нова януарска тема в стария подфорум.

Нека ви радват малките ви съкровища.
Лек ден и успешна седмица   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт