ЯНУАРЧЕТО дойде и радва вече мама, тати........

  • 36 039
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 607
Честито и тук на Копенж за щерката Даринка!!!!!

Аз само минавам за да пусна една обява:

Подарявам ревливо бебе, отговарящо на име Самуил. Отличителни белези - не спи, виси на гърдата до припадък, обича да е само на ръце, в момента е с колики и подсечено дупе(независимо от всички усилия да не е такова положението), все още е с жълтеница. Залъгалка не иска. Вода и чай не пие. Баба му и майка му са вдигнали ръце от него. Но от друга страна страшно много го обичат.......


Горенаписаното е вярно - направо сме като скачени съдове с него - вързан е за мен като секретна игла. Дайте лек за подсечено дупе - направо не знам вече с какво да го мажем.......Последно в момента сме на Пиоктанин. Започна да се буди от шумове, не винаги и не от всички, но от резките - да.

В сряда сме на консултация, няма да му сложат ваксина заради жълтеницата, но това не ме плаши. Големия син бе 3 месеца с жълтеница, но наваксахме с ваксините с времето.

Style, леко раждане мила и дано е скоро!!!!!!

Хубав ден, момичета!!!!!

# 61
  • на село
  • Мнения: 1 028
И аз вече съм тук!  Grinning
На 30.01. в 2.05 сутринта родих бебе Симеон - 2920гр.
Всичко мина точно за 2-3 часа. Толкова бързо, че чак не можех да се освестя после.

Гледам че доста се писали, но не зная кога ще имам време да пиша пак, защото в къщи е пълна лудница с каката. Когато мога ще кача снимки на Мони

http://minivta.multiply.com/photos/album/25

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 16:02 от tatyana_77

# 62
  • Мнения: 8 898
Е-е, Копнеж, честита дъщеричка!
Честити и
    Елена - на goris,
    Анна-София на Далечна,
    Мари на Хуанита Банана!
    Симонка на dorotey's
Щастливи, здрави и красиви да растат малките момиченца, а майчетата им да се възстановяват бързо!
    Да е жив и здрав малкия  Симеон на мама tatyana_77!



Хайде, Ради, май само ти оставаш.

# 63
  • Мнения: 780
Момичета кой остана  има ли много мами, които се пазиха за февруари Mr. Green

# 64
  • Мнения: 41
Мамо Це пробвай с Натхерцен и Липобаза, ние с това се мазахме. А също и с тридерм, но не знам дали не трябва да ти се предпише от лекар  newsm78, защото на мен свеки ми го донесе. За 5-6 дена му се оправи дупенцето на моя шишко, но може да питаш и педиатъра като отидеш на консултация.  Hug  
         

П.П.Копирам си тук поста от предната тема:


Честито бебче на Копнеж, да расте здрава и щастлива малката Дарина и много да слуша мама и тати Hug
Честити именник на МТВ и рожденничка на Сиер, много да ви слушат и да ви помагат за бебетата.   bigdance2
Честито бебче и на Далечна, а и на всички обебили се тези дни.
Нямаме ли майчета правили погача вече newsm78
Има, има. Ние правихме погача в събота, ако ми остане време по късно ще кача и снимки.  Simple Smile
Аз пак с въпрос като падне пэпчето какво правите? Пак лш само със спирт мажете или и още нещо? Пъпчето почти е паднало амаот долу ми изглежда кофти дали не се слага антибиотична пудра?
Ами ние мажехме със спирт и след това със топоцин, по препоръка на свеки, която е мед. сестра, ако искаш пробвай така или се обади на педиатъра да питаш.

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 16:26 от mishleto_85

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Честити бебчета на новите мами! Да са здрави и засмени бебета!
Честито на всички празнували и празнуващи тези дни   bouquet

Цоци, няма да го вземам май за зет твоя Самуил  Stop Едно висящо на гърда бебе ми стига  Mr. Green За подсеченото дупе пробвай с хума да го миеш, спри сапуна. Това ми беше препоръчано от дерматолог за каката навремето- никакъв сапун до пълното възстановяване на кожата, както и малко след това.

Четох в старата тема разни неща, които ме карат да ви се чудя( сори, не помня кого ще цитирам). Как би било на някого по- удобно да се цеди, да топли кърма и да дава с шише  Shocked За какво улесняване говорим, аз нещо не схващам  Shocked Няма нищо по- лесно от това само да подадеш гърдата на бебето, преди още да се е разсънило напълно.
Ние спим заедно с бебето. Нощницата ми е винаги разкопчана. При първите промърквания на Дарче, веднага бутам цицката, тя се насуква, колкото иска и веднага заспиваме пак. До следващия път. Това да ставам, да се мотая, да топля шишета, при положение че имам кърма... Извинете, но защо си вгорчавате живота?!
На това отгоре имам рагади. Но изобщо не съм спирала да кърмя- според мен точно това допринася за по- бързото загрубяване на зърната, тяхното излекуване и безпроблемното кърмене нататък. Мажа с Дефламол и Пантогел, смятам, че ми помагат. Проблемът е на път да изчезне  Grinning

Другото, на което искрено ви се възхитих, е масовото плащане за визита вкъщи на педиатър, работещ със ЗК. Нали се сещате за приказката, че не е виновен онзи, който яде баницата...

# 66
  • Мнения: 20
Момичета кой остана  има ли много мами, които се пазиха за февруари Mr. Green
  аз съм една от тях...
Честито на Копнеж! Да е жива и здрава малката Дарина и много да я радва.

# 67
  • Мнения: 620
Ето ме и мен в новата тема  Crazy
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ, КОИТО СЪМ ИЗПУСНАЛА,ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ   bouquet
Tattit ще отмине лека полека депресията- и аз бях така първите 2 седмици, но после лека  всичко отшумя  Peace Само рева  отвреме навреме, но то е от хормоните  Crazy
И аз искам вече топло време- откачих вече сама вкъщи, а и сняг започна да вали сега  ooooh!
За погачата- аз мисля по- скоро да извикаме приятелите ни вкъщи и да се почерпим, а не да правим целия ритуал  Thinking
Моя хубавец най- много го мъчат коликите вечер от 18 до към 23ч,- е не всяка вечер плаче през цялото време, но определено си развива гласовите умения  Crazy
Не съм платила нищо на нашата педиатърка  Peace

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 20:49 от veselyshko

# 68
  • Мнения: 647
Записвам се и аз, колко такива теми има всъщност?

# 69
  • Мнения: 614
И аз да се добера до форума най-накрая Crazy

Аз от вчера съм с херпес и съответно с маска. Така, маскирана като нинджа си се разхождам, гледам да светкам лампите, че да не изплаша беба и татко й Laughing

За подсечено дупе нашата педиатърка даде някаква рецепта, която ни я направиха в аптеката. Мисля, че помогна, защото при нас нямаше обрив или пъпчици, а просто свивката м/у дупето и крачетата, някак се беше нацепила.

Изкарвам я от 2-3 дена за по 5 мин до отворен прозорец към 2 часа. Все още си нямаме количка, и мисля до края на седмицата да се сдобия с една Simple Smile

Иначе днес й излязоха по личицето едни ситни пъпчици с бяло връхче... Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 648
Честита Дари на Копнеж, Мари на Хуанита Банана, Симонка на dorotey's и Симеон на Татяна 77- да са ви живи и здрави бебоците, много да ви радват и слушат, а на вас маячета- бързо възстановяване  bouquet  bouquet  :bouquet
Така се зарадвах, че вече сме в родени, и едно голямо побут на все още чакащите Hug
Хайде само хубави емоции да има в темите ни Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 5
Може ли някой да ми даде име и парола за да кача снимки на джуджето?  newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 1 344
Чак сега ви намирам и тук... Embarassed

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ РОДИЛИ ТЕЗИ ДНИ,МНОГО ЩАСТИЕ,ЗДРАВЕ,КЪСМЕТ И ЛЮБОВ...

# 73
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
И аз окъсняла, не-окъсняла се цопвам тук!

Честитки и добре дошли на Анна-София на Далечна, Мари на Хуанита Банана, Симонка на dorotey's и Сиемон на tatyana77.

Специалнооо гуш на Копнежче! Дочакахме я Даринка, ей!  Hug

За мамите, които още чакат - дано скоро дойдат и вашите малки слънчица.  Hug

В продължение на оплакването ми от миналата тема - за запека.
Обадих се на педиатърката ни - не било страшно  newsm78 да не ака три дни. Но ако не се изака и утре да и дам лекарство.
Тя обаче, взе че се изака - ама нормална консистенция.  Rolling Eyes Т.е. не знам това сега запек ли е, или просто ще си е така.
Уф, сори, че умирисах!  Crazy

# 74
  • Мнения: 1 457
Да се запиша и аз в новата темичка  Hug

Честита дъщеричка на Копнеж. Да е жива и здрава и много послушна   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт