Аз съм луда и вие сте виновни

  • 6 326
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 398
Holy, ще ти пратя и лично съобщение, ако е удобно, но може да ми се наложи да се допитвам до теб за кърменето, че ми е първо бебе и само двамата с мъжа ми ще си го гледаме. Laughing
Та най-вече исках да ви кажа, че се надявам и аз да ви помогна по отношение на медийното отразяване. Макар и от разстояние мога да говоря с няколко души от централните ежедневници. така че ме имайте предвид и в това отношение.

Последна редакция: ср, 05 окт 2005, 19:50 от Poupon

# 16
  • София
  • Мнения: 897
Аз също бих се включила в подобна инициатива. Мисля си, че е добре такива брошури да се дават на бременните, за да могат предварително да се запознаят с информацията, а не едва след раждането. Едва ли тук влизат много бременни и четат предварително за кърменето.
Бихме могли да обмислим една кратка брошура за кърменето, където да има координати на групата и форума. А и не всички майчета имат постоянен достъп до интернет, а някои пък изобщо. Брошурите бихме могли да оставяме или раздаваме в гинекологичните кабинети и женските консултации.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 603
Леле Асе, това журналистите сте племе без почивен ден или отпуск по майчинство smile3521

# 18
  • Мнения: 2 784
Това за брошурите е страхотна идея. И педито ми и гинеколожката ми подкрепят кърменето, а и Джи Пи-то също. Предполагам, че няма да имат нищо напротив, ако оставя малко брошури при тях, защото все пак мисля, че думата им пред бременелките би имала по-голяма тежест от моята.
 А за закованата тема- предполагам, че Бу ще види тази и ще прецени. Просто идеята ми беше не само да коментираме, а да се опитаме да помогнем на други, както на нас са ни помогнали.

# 19
  • Мнения: 1 283
Пупон4е,нямаш проблем само свирни и току виж си кърмила до първи клас! Mr. Green
офф:ти в кой град си?

# 20
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Спомняте ли с лекцията в Св. София? Бяхме си остави телефоните, ако някой има нужда да звъни. Вчера ми се обади едно майче от момичетата, които бяха на лекцията.Толкова беше притеснена, че и намаляла кърмата, а тя много искала да кърми и ме разпита много подробно и вещо Simple Smile Много съм горда. Айде пишете ме сектантка. Зарибих я за среща на НДК Simple Smile

# 21
  • Мнения: 6 243
СЕКТАНТКИ! СЕКТАНТКИ! СЕКТАНТКИ! И едно Лудо Асе!

(май пак ще си сменям подписа заради вас)     сори за офф-а, ама ме разсмяхте

# 22
  • Мнения: 7 430
..ако някоя Канадска мама иска да отбива,да свирка ще я разкандардисам набързо! Crazy

Аз  Wink... още един месец и стига толкова  Naughty  smile3533

# 23
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
не съм много по темата но, да се похваля че вече цокаме в морската, до сега ми беше неудобно и носих шише с цедена, което действие ми отнемаше много време в къщи а детето не е свикнало с бибероните и се оливаше цялото докато издърпа нещо от шишето и .... казах стига!
става ми мъчно като чуя млади мамички да "нямали кърма", аз съм на 34 и ми е първо бебе, естествено много се гордея със себе си, не слушах акушерките и не давах "добавката".
една от най близките ми приятелки е в 5-та седмица и я агитирам активно, но на улицата ....още не.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 154

не съм много по темата но, да се похваля че вече цокаме в морската, до сега ми беше неудобно и носих шише с цедена, което действие ми отнемаше много време в къщи

Малко и аз  offtopic ама
И аз правих същото цедене, миене на помпа, после на шишета, а как ме мързииииии  Blush стига толкова, а преди няколко дни ходихме в Балчик и Любито е кърмено в градината с кактусите, с розите, ботаническата ......  Whistling  newsm68

# 25
  • Варна
  • Мнения: 154
И още нещо благодаря ви момичета, че ви има и че и мен ме направихте луда циганка  smile3525 newsm51

# 26
  • Мнения: 191
Аз не съм сектантка щотото съм решила да кърмя до годинка и 3, 2 месеца, толкоз Simple Smile
Наистина сте чудесни момичета, благодарение на вас вече 2 седмици си кърмя в морската и на плажа.
Бих се радвала да се видя и запозная с други кърмещи майки, мойте познати и приятелки дават адаптирано и ми обясняват как няма да ми е хранителна кърмата след еди-кой-си месец.
Diki, ти ли разхождаш 1 малко кученце?

# 27
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Браво АСЕ  Grinning

Като прочетох заглавието на темата ти си помислих че някой те е обявил за луда  Crazy
Мдаааа историята познава такива случай - оня ден една мама от парка ми разказва че имало някаква луда мама, която до шестия месец не дала на бебето си друго освен кърма  Shocked Представяте ли си, тая не е уред  hahaha А въпросната некърмеща мама налива бебето си от 40-я ден с по 90 мл. сокчета на ден с ясното съзнание че му причиняват зверски колики, ама разбирате ли няма как иначе, детето трябва да свиква с новите вкусове и разбира се никой не я обявява за луда  newsm78
Така и аз както Пела съм е отказала да наливам мозък в "кофа без дъно". Ако някой пита ще му кажа, но досега не се е случвало, обиконвено казват "Ех късметлийка си че имаш кърма"

# 28
  • Мнения: 663
Защо не си направим една среща на кърмещи майки, най-после и във Варна!!!!!!!!!!

# 29
  • Мнения: 2 784
С публично кърмене пред Общината...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт