Какво ще кажете за публикуването на детски снимки във Фейсбук

  • 10 870
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
Цитат
Във Фейбук нямам снимки на сина ми, както и мои,  но тук често съм слагала негови за аватар.


Моля да не се приема като заяждане, затова махам името на авторката и го ползвам като обобщен цитат!  Peace


От чисто любопитство питам: Защо снимки във Фейсбук ви притесняват, а във форума не?

Аз нямам нищо против мои и на семейството ми снимки да са в Нета(стига да не са компоментиращи)  Mr. Green Но във ФБ ме дразни, когато някоя майка си направи 100000 албума на детето със снимки и обяснения под тях "Петърчо спи", Петърчо яде", "Петърчо ака"....

# 16
  • Мнения: 5 940
[quote
От чисто любопитство питам: Защо снимки във Фейсбук ви притесняват, а във форума не?
"....
Не ме притесняват никъде. Дадох пример, че имам снимки в Интернет.  Но не ми се занимава и с Фейсбук, нямам достатъчно време. Единствените ми свободни часове за  са докато синът ми спи или когато баща му си е вкъщи. Влизам тук за да почета теми, които са ми интересни.
Във Фейсбук съм се регистрирала само заради приятели, които живеят в чужбина.  И така или иначе се познаваме.

# 17
  • Мнения: 77
Мерси, че сподели!  Peace Аз затова махнах името, за да не се акцентира върху теб! Просто изключително често засичам мнения из форума колко било опасно снимки във фейсбук, а тук ако прочетеш 10 мнения на даден потребител не само снимки можеш да видиш, но можеш и да му разбереш адреса, телефона и родата до десето коляно.... та затова ... любопитно ми е!

А за да отговоря на авторката на темата - аз бих се съобразила, ако някой не желае негова снимка да бъде публикувана! Винаги, когато някой на моя снимка е изказвал нежеланието си да бъде в интернет пространството съм махала снимката! Но и това, както много други неща опира до възпитанието на индивида!  Wink

# 18
  • Мнения: 8 999
zari65, моля те конкретизирай - тази твоя позната е публикувала конкретно лика на твоето дете в отделна снимка, или това е някоя обща снимка с други деца, с нейното дете или изобщо с други хора.
Съжалявам, че бях малко рязка в първото си изказване. Естествено е, някой да не иска някой друг да прави нещо с личните му данни /защото и снимката на член от семейството може да се причисли към личните данни/ без негово знание или съгласие.
Като прочетох отговора на мадамата, ми стана горе-долу ясно какъв вид човек е. С една дума - безсмислено е да се води война с подобна личност. Но, от друга страна, не е чак толкова фатално, в смисъл, че публикуването на снимката на детето ти в нета не те застрашава по никакъв начин. Просто снимка на дете.
А, ако си мислите, че педофилите /или други зловредни хора/ си набелязват жертвите чрез интернет, много се лъжете.
Аз имам приятел-фотограф, който многократно е снимал децата ми. Прави наистина художествена фотография и лицата на моите деца ги има на доста места. Но, сложени в негово произведение, те вече стават едни анонимни образи. Чрез тях той представя себе си, а не тях.

# 19
  • Мнения: 1 568
Качвам всякакви снимки,но съм си направила настройки само приятели да виждат.

# 20
  • Мнения: 4 187
Качвам всякакви снимки,но съм си направила настройки само приятели да виждат.


И аз така, а за някой албуми дори, само определени хора имат достъп  Wink !

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
Точно във ФБ не съм качила нито една снимка на децата ми, но в Отчетните им пускам редовно.
Не страдам от фобии, малко проблеми имам на главата си, та да си усложнявам живота и с това... Не, мерси! Stop

# 22
  • Мнения: 1 568
Качвам всякакви снимки,но съм си направила настройки само приятели да виждат.


И аз така, а за някой албуми дори, само определени хора имат достъп  Wink !

Ми да Peace

# 23
  • Мнения: 4 915
Качвам, и във фликър качвам, и сайт имам.
Внимавам само със съдържанието им. Голи бебета и деца нямам публикувани публично.


Но всеки човек си е различен, и ако някой родител се притеснява, естествено, отсрещната страна трябва да се съобрази.

# 24
  • Мнения: 305
Качвала съм снимки на децата ми къде ли не,не виждам нищо лошо в това.Опитай пак да поговориш с жената която е качила снимка на детето ти,но се съмнявам че ще има ефект след като един път не е имало.Не ми се вярва и от ад мините да получиш задоволителен резултат.Като,че ли нищо не може да се направи в подобен случай.

# 25
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Акаунт във фейсбук нямам. Мъжът ми има, но не слага снимки. Приятели и познати обаче са публикувани снимки, на които са и децата ни. Някои искаха изричното ни съгласие преди да го сторят. Ние нямахме нищо против. Но ако някой не желае - ответната страна трябва да се съобрази.  Дано администраторите да ви помогнат. Няма значение дали снимката е обща или детето е само на нея.

Аз като записвах децата си в ДГ трябваше да попълня специален формуляр, касаещ правенето и разпространението на снимки - дали могат да се дават на списания, брошури, да се слагат на уеба на ДГ и т.н.

# 26
  • Мнения: 808
Аз лично не съм качвала снимки на сина ми никъде. Нямам и намерение да го правя. Всеки сам си решава. За едни е неприемливо, за други е нещо съвсем нормално.

# 27
  • Мнения: 3 634
Много зависи каква точно е снимката. Аз лично, ако се притеснявам, че лика на детето ми ще стане чуждо достояние просто не му позволявам да позира пред други фотоапарати. Ако снимката е на всички играещи деца е по-различно, не бих се впечатлила.

Миналото лято съседа (професионален фотограф) излязъл на улицата и снимал всички деца как си играят. Направил и единични снимки на моето момченце. Когато ми ги донесе сигурно е мислел, че ще се зарадвам, но аз не се почувствах така. Не изпаднах в умиление от жеста му както другите около мен и ако е умен, то е разбрал мнението ми.

# 28
  • Мнения: 413
Ние имаме снимки, цялото семейство, обменяме ги с приятели и близки, иначе нямаше да се регистрирам там.
Честно казано и аз съм публикувала снимки на моето дете с други деца и през ум не ми е минало, че е възможно да има и недоволни и нещастни майки, тъй като ги обменям само с приятели и познати. Но хората са различни, виждам че има и такива, които това ги дразни.
Чудя се ако спрат детето и го снимат от някоя телевизия, вземат му интервю, или го включат в предаване или го изберат за реклама, пак ли ще сте толкова недоволни и против. Възможно е моето мислене да е тотално различно...

# 29
  • Мнения: 4 915
Публикуването на детски снимки става само с изричното съгласие на родителите на детето. Така е по закон.

Аз също снимам чужди деца, на приятели и познати, но не публикувам, ако не съм искала разрешение. 

Общи условия

Активация на акаунт