Какво ще кажете за публикуването на детски снимки във Фейсбук

  • 10 933
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 464
Мерси!Още не съм му се нарадвала на тази снимка,обаче ще го сменя в най-скоро време....Хич не ми е дошло в главата това,което казваш.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 735
Абсолютно е права авторката в нежеланието си някой друг да качва снимка на детето и във ФБ.Аз  съм качила само снимки на детето ми /без други дечица и на мъжа ми/ и съм се възползвала от това да се гледат само от приятели.Още по-неприемливо е поведението на другата майка е да не иска да махне снимката.

# 47
  • Мнения: 494
Аз пък,честно не мога да разбера тази майка,какво толкова и пречи да махне снимките,след като си я помолила?Какво пък толкова ще и стане Thinking За мене е абсолютно неуважение от нейна страна!
И занапред,като не ти е приятно да публикуват снимки на твоите дечица, просто не давай да ги снимат!Само не ми е ясно като ходите на рож.дни и празници,как ще им обясниш,че не искаш да се снимат!

В моят профил в ФБ повечето снимки са на дъщеря ми,като само избягвам голите и нямам нищо против да ги гледат,пък било и то непознати!

# 48
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Бих казала , че всеки сам си решава . Но и аз не бих искала да публикуват снимки на детето ми без разрешението ми . Или поне да се свалят след като съм помолила .Поговорете си на четири очи с въпросната майка . Информирай останалите майки от детската градина и възпитателките . И пиши на администратор във Фейсбук .

# 49
  • Мнения: 4 187
Аз пък,честно не мога да разбера тази майка,какво толкова и пречи да махне снимките,след като си я помолила?Какво пък толкова ще и стане Thinking За мене е абсолютно неуважение от нейна страна!



Така е ! Направо ми е непонятно !

# 50
  • Мнения: 753
Непонятна и за мен постъпка! Странно и малко ненормално........

# 51
  • Мнения: 1 763
Аз смятам, че трябва да се пита, преди да се публикуват чужди снимки където и да е. Албумите ми в профила ми във Фейсбук се виждат само от приятели и въпреки това, няма снимка, на която се вижда чуждо дете или дори възрастен. Е, има по някоя попаднала в кадър ръчичка или краченце, но не и лице. Единственият човек, чиито снимки публикувам, без дори да го уведомя, е мъжът ми, но знам, че няма нищо против.

# 52
  • Мнения: 13 439
За разрешението да се правят снимки въобще не съм давала такова. Даже не мога да разбера как ги е направила. На някои от снимките и аз се виждам в гръб, ама само аз си  се познавам, че това съм аз.
Наясно съм, че нищо не мога да направя. След първия ни разговор, не смятам че е човек с който можеш спокойно да се разбереш. Още не мога да преценя от кое бях по изненадана от това че е качила снимките, от начина по който реагира или оттова че не ме попита.
Но още ми е криво, а най ми е криво от това че на практика нищо не мога да направя.
Днес отново пуснах майл да видим, може пък и да ми отговорят.

# 53
  • Мнения: 6 039
Непрекъснато снимам деца, имам само една приятелка, чийто мъж не иска да публикувам снимки на детето им. Уважавам желанието му, въпреки че, тук -там се намират снимки на детето им в нета.
Никога не бих качила снимка, на която не харесвам как е излязъл даден човек или дете. Ретуширам приятелите си, без да знаят за това. Масово във ФБ виждам такива "компроматни" снимки  Mr. Green

а за снимките във ФБ, те са една нищожна част, от тези, които съм публикувала в други фотографски сайтове.  Mr. Green

От друга страна, това че качвам снимки, лицето на детето ми е толкова популярно, че веднъж имах случай, в който фотограф беше я снимал на улицата по не особено детски начин и веднага снимката й беше разпозната и след часове свалена от сайта на фотографа.

Снимки, които не искам някои хора във Фб да виждат, никога не ги качвам, защото 5 човека да имат достъп, възможността някой друг да ги види, я умножавам по 5. Няма никаква защита, не се заблуждавайте.
Някои дори на личния си компютър не съхранявам, защото и той понякога попада в чужди ръце. Whistling

# 54
  • Мнения: 6 713
Снимки, които не искам някои хора във Фб да виждат, никога не ги качвам, защото 5 човека да имат достъп, възможността някой друг да ги види, я умножавам по 5. Няма никаква защита, не се заблуждавайте.

Какво значи това? Аз ако съм задала опция определени снимки да се виждат само от 3-ма души да речем, ги виждат тези 3-та. Не и от техните приятели примерно, нали това е идеята?  newsm78 Или ти говориш някой да покаже на някой друг своя профил ли?

# 55
  • Мнения: 1 014
Какво значи това? Аз ако съм задала опция определени снимки да се виждат само от 3-ма души да речем, ги виждат тези 3-та. Не и от техните приятели примерно, нали това е идеята?  newsm78 Или ти говориш някой да покаже на някой друг своя профил ли?

Най-вероятно това има предвид. Със сигурност, ако си ограничила албума, то той ще се вижда само и единствено от човека, на който си разрешила да го вижда. Говоря за ФБ. Аз макар и тогава внимавам много какви снимки слагам. Не знам кой и с какви намерения ще се окаже край компа, особено ако е в някой офис и ако потребителя не излиза винаги и задължително от профила си, когато приключи разглеждането.

# 56
  • Мнения: 2 474
Изобщо не го харесвам този Фейсбук.Регистрирах се по настояване на сестра ми,която живее в чужбина.Дълго време нямах дори и снимка на профила.Там открих много стари познати,с които нямаше как да възстановя отново връзка.От скоро качих и снимки на детето.Не беше коректно да гледам чуждите снимки ,а да крия своите.Имам качени снимки на детето си с негови приятелчета,но предварително съм искала съгласието на родителите.
Учудвам се на реакцията на въпросната жена,която е отказала да изтрие снимките.Не е коректно.

# 57
  • Мнения: 10 724
Снимки, които не искам някои хора във Фб да виждат, никога не ги качвам, защото 5 човека да имат достъп, възможността някой друг да ги види, я умножавам по 5. Няма никаква защита, не се заблуждавайте.
Какво значи това? Аз ако съм задала опция определени снимки да се виждат само от 3-ма души да речем, ги виждат тези 3-та. Не и от техните приятели примерно, нали това е идеята?  newsm78
Ako някой от твоите приятели е коментирал снимка от албума ти, негов приятел чрез линка на коментара може да влезе и да види снимката и албума, в който е тя.

# 58
  • Мнения: 592
Във ФБ идеята е друга - ако ще е само да търсиш връзка с приятели - рег, намираш и излизаш. Ама ако ще стоиш там и да има едно изречение в профила ти - нема смисъл!

# 59
  • Мнения: 948
Ako някой от твоите приятели е коментирал снимка от албума ти, негов приятел чрез линка на коментара може да влезе и да види снимката и албума, в който е тя.

Това е възможно само, ако албумът е отворен за "приятели на приятели." Ако си избрал да го виждат само "приятели" (или още по-ограниченото, някои приятели) - няма да могат да видят нито снимката, нито коментара.

ФБ предлага опция за "списък" от приятели, т.е. може да ограничите съвсем кой да вижда кои снимки. Платформата е великолепно средство за общуване, просто трябва да се заинтересува човек как да я ползва за своите си нужди.

Общи условия

Активация на акаунт