защо бременните не трябва да спинкат по гръб?

  • 13 488
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 61
като влезнеш в осмия деветия месец тогава може да ти се получи неудобство

# 61
  • Мнения: 1 475
Кой, както му е удобно таки спи, аз спях всякак и всякак ми бе удобно, имайки в предвид ,че бях с не огромен, ами с мега огромен корем - единственото ми неудобство,че като легнех,трябваше някой да ме вдигне да стана ,не можех сама! Mr. Green

# 62
  • Мнения: 116
На мен не ми се гадеше,само последният месец се задушавах като легна по гръб.

# 63
  • pomorie
  • Мнения: 848
вьобще не знаех за тези вени лежах си както ми е удобно без проблеми и по гръб и на ляво и на дясно  Peace

# 64
  • Мнения: X
И аз бях чувала за тези вени, обаче само така ми беше удобно да спа и до последно съм спяла по гръб.

# 65
  • Мнения: 53
вьобще не знаех за тези вени лежах си както ми е удобно без проблеми и по гръб и на ляво и на дясно  Peace
Аз бях чувала за тях, а освен това се задушавах по гръб. Най-удобно ми беше на лявата страна!

# 66
  • Мнения: 27
"Това може да доведе до проблеми с болки в гърба, дишане, храносмилателната система, хемороиди, ниско кръвно налягане и лошо кръвообръщение на вас и на бебето."
на мен ми беше най-удобно настрани и се подпирах с възглавници, а като ми порасна ужасно много корема дори и не съм опитвала по гръб - имах чувството че не мога да дишам

# 67
  • Мнения: 571
Никогa не съм се съобрaзявaлa с позaтa си нa сън.И без товa будувaх по цели нощи,сaмо ми липсвaше дa мисля кaк сегa дa лежa,4е дa е прaвилно ooooh!
Пък и когaто 4овек зaспи тялото му се нaстaнявa в удобнaтa зa него позa.Товa нa сън не можем дa го контролирaме Peace
п.с.Спях и по корем и то в 9 месец PeaceНе ми е било неудобно и не съм имaлa проблеми с товa

# 68
  • Мнения: 216
Последният месец спях само настрани. Когато се опитвах да легна по гръб ме заболяваше адски кръста, защото коремът ми вече беше станал огромен и много ми тежеше  ooooh!

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз пък само по гръб можех да спя...  и на двете страни ми беше адски неудобно

# 70
  • Мнения: 78
На феталната морфология (в 20 г.с.) изрично питах доктора (Марков) за това. Като мислех, че е майтап и една от поредните бабини деветини и даже с насмешка попитах. Той обаче ми показа на ехографа коя вена се притиска точно (тя се пада под бебето като лежиш по гръб) и как се спира притока на кръв до теб и до бебето, съответно). Аз обаче си се чувствах добре, не ми е прилошавало. Той каза, че щом се чувствам добре - значи няма проблеми, ако се притисне тази вена веднага ще усетя дискомфорт, най-малко. Затова да си лежа както ми е кеф. В по-късната бременност вече ми беше неудобно - пак не ми е ставало лошо, но просто ми беше неудобно, тогава си лежах на лявата страна (ако лежиш на дясно пак може да се притиска вената). Та, в крайна сметка - щом нищо лошо не усещаш - значи няма проблем  Peace. Лека бременност до края, леко раждане и здраво бебче!  Hug

П.П. Сега видях, че не си в София и най-вероятно Марков нищо няма да ти говори, но... води се за един от най-добрите специалисти по фетална морфология..

аз пък преди никога не можех да заспя по гръб и много обичах да спя по корем, но откакто забременях това се промени и сега по гръб заспивам като къпана, обръщам се също и надясно, единствено най-неудобно ми е точно на лявата страна, защото получавам сърцебиене, а освен това не знам дали е нормално, но понякога усещам нещо като придърпване долу вдясно - не знам яйчник ли е, апандисит ли е, какво може да е?! , но като легна наляво това подръпване е доста осезаемо, сякаш нещо ми е изгнило на това място, незнам как да го опиша просто... аз в самото начало на бременността ми получих рязка болка там, която беше много силна - толкова, че ми стана зле и припаднах. после всичко отшумя, казах на докторката ми за този случай, а тя въобще не реагира, все едно че е нещо нормално. Не знам, но ако ще пистолет да ми опреш не можеш да ме накараш да заспя на лявата страна! 1crib

# 71
  • Мнения: 39
ето, вече почти 30 седмица и все така си спинкам по гръб...питах и акушерка и приятелки и майки , и извода всяка бъдеща мама да си направи - КАКТО И Е УДОБНО НА БЪДЕщАТА МАМА, и без това имаме какви ли не други неща на главата - болки в таза, анемии, свекърви Whistling

# 72
  • Мнения: 656
Марго, не ми стана ясно защо си ме цитирала, но ще ти кажа какво мисля..
Първо - това за лежането на гръб или не се коментира като цяло след средата на бременността - след 20 г.с. - тогава бебето натежава повече.. Та е нормално да се чувстваш добре по гръб сега, а както видяхме, е нормално да се чувстваш добре по гръб и после.
 
Колкото до болката ти - най-добре настоявай лекарката да те прегледа - изследвания ли да ти пусне, не знам.. Ако трябва иди и при друг лекар.. Мен лично би ме притеснило, ако изпитам такава болка и остане "недоразследвана"..  Hug

И последно - ама хич и никакво намерение нямам да опирам пистолет на когото и да било и да го карам да спи на която и да било страна  Laughing. Даже в поста, който цитираш, си писах, че и съветът на лекаря ми е бил, че щом ми е удобно - да си спя както искам  Peace.

Лека бременност!  Hug Както и на всички бременни в момента  Hug

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 678
На мен ми ставаше лошо по гръб-виеше ми се свят.

# 74
  • Мнения: 7 947
Не знам, че не трябва.
Аз спях по гръб, както ми е удобно.

Общи условия

Активация на акаунт