Какво правим, когато не ни върви?

  • 18 014
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 211
Нищо.Чакам следващият ден.
Нов ден,нов късмет!

# 16
  • Мнения: 211
Вълк,на това се казва късмет!

# 17
  • Мнения: 1 085
Вълчо  newsm10

# 18
  • Мнения: 426
Е на кой пък не му се е случвало да не му върви? Преживяваме го някак и чакаме да дойдат по-добрите дни. Peace
На мене не ми се е случвало.Винаги ми върви.Никога не съм се разболявала. Преди 10 години пих антибиотик заради един зъб и това беше.Не вярвам в уроки,магии,лоши очи и лоши хора не познавам.
Не знам какво да те посъветвам,това състояние ми е непонятно. Гледай филма "Тайната", може да намериш отговор на въпросите си.  Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 336
Излизам с близки приятели и се напивам, отивам на почивка, взимам нова книга и релаксирам - това са някои от вариантите...
не вярвам на магии, уроки и др. подобни...

# 20
  • София
  • Мнения: 38 499
Чета Форума!
Едни мацки от една тема, не знам и аз как точно, но ми помогнаха да счупя тоталния си карък май-юни всяка година да оставам без работа!
Благодарско!

# 21
  • София
  • Мнения: 7 191
Слагам си ръцете в джобовете и чакам да ми мине.
Класната ми пък казваше за такива случаи "Просто оставете нещата да изтекат".
Този тип мислене май е най-мъдрият в подобни ситуации.
Както и човек да успее да се сети, че животът е именно това - ту ти върви, ту не.

# 22
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
НЕПРАВЕНЕТО
Вървял Буда с учениците си из гората, ожадняли, видели изворче, хвърлили се учениците да пият вода, сбутали се и размътили водата. Започнали да се чудят какво да правят.
Буда обаче настоял да продължат пътя си. Учениците били много жадни, настоявали, молели да изчистят изворчето, Буда бил непреклонен.
Когато след часове ходене достигнали следващото изворче, то също било кално. Тогава Буда дал канчето на един от учениците си и му наредил да се върне и да вземе вода от предишното изворче.
Когато ученикът стигнал до него, изворчето било чисто, калта се била утаила...
Някои неща не стават с активност, с правене, трябва просто да ги оставиш да се случат. Трябва да им позволиш да се случат.

Когато не ми върви тази притча ме подкрепя.

# 23
  • Мнения: 5 622
Е на кой пък не му се е случвало да не му върви? Преживяваме го някак и чакаме да дойдат по-добрите дни. Peace

Естествено  Wink

Позитивно мислене му е майката. Обаче на теория е лесно. Практиката е друга работа  Laughing

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
След лошото идва хубаво  Wink


Жизнь как зебра - белая полоса, черная полоса, белая полоса, черная полоса... а потом раз и жопа
Mr. Green




Позитивно мислене му е майката. Обаче на теория е лесно. Практиката е друга работа  Laughing
Peace


# 25
  • Мнения: 4 785
НЕПРАВЕНЕТО
Вървял Буда с учениците си из гората, ожадняли, видели изворче, хвърлили се учениците да пият вода, сбутали се и размътили водата. Започнали да се чудят какво да правят.
Буда обаче настоял да продължат пътя си. Учениците били много жадни, настоявали, молели да изчистят изворчето, Буда бил непреклонен.
Когато след часове ходене достигнали следващото изворче, то също било кално. Тогава Буда дал канчето на един от учениците си и му наредил да се върне и да вземе вода от предишното изворче.
Когато ученикът стигнал до него, изворчето било чисто, калта се била утаила...
Някои неща не стават с активност, с правене, трябва просто да ги оставиш да се случат. Трябва да им позволиш да се случат.

Когато не ми върви тази притча ме подкрепя.

Сигурно разсъждавам в грешна посока, но не е ли по-добре да седна до изворчето, да си почина и да чакам да се утай водата, а не да дърпам напред яко, да се изморя и да установя, че трябва да се върна...къде е логиката?  Crossing Arms Laughing

# 26
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
    ТРЕЙСИ   Hug,мислим еднакво!

 Но това е мъдрост,а мъдростите съдържат послание.Затова е толкова сложно/трудно/.

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Това може би ще е по разбираемо  Hug


И ТОВА ЩЕ МИНЕ

Имало едно време, един баща. Той бил много близък със сина си. Двамата си говорели за всичко, бащата му давал мъдри съвети и го учел как да се справя с живота.
Един ден обаче, бащата се разболял тежко. Усещайки, че краят му е близо, повикал сина си и му казал:

- Сине, аз си отивам от тоя свят и вече няма да можем да си говорим и да се съветваш с мен, както досега. Но в онзи голям дървен сандък съм оставил две кутии за теб – едната синя, а другата червена. Ако се случи така, че в живота ти нещата тръгнат много на зле, отвори синята кутия. А когато нещата ти тръгнат много на добре - отвори червената кутия!

Скоро след това бащата починал, погребали го.
Не се минало много време и работите на сина наистина тръгнали много зле. Тогава той си спомнил за думите на баща си, отишъл до сандъка, взел синята кутия и я отворил.
А там имало... парче пергамент, на което пишело:
И ТОВА ЩЕ МИНЕ 

И действително, не след дълго работите постепено потръгнали.
Всичко се оправило и синът бил истински щастлив. Един ден той отново си спомнил за баща си и за последните му думи. Отишъл пак до големия дървен сандък и взел от там червената кутия. С любопитство надигнал капака и видял, че вътре в нея има подобно парче пергамент. Разгърнал го и прочел написаното:
И ТОВА ЩЕ МИНЕ 


Да,
точно така:
Всичко минава!
И доброто, и лошото...

Затова,
нека в трудни дни да не се отчайваме,
а в моментите на радост и щастие
да не се самозабравяме!

Защото...
"и това ще мине!"



От тук

# 28
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
      Desss,много е мъдро,но мен много ме натъжи. CryСпомних си за моят баща и съветите,които ми даваше.Но кой ти е обръщал внимание тогава...Сега вече усещам колко са ценни за мен.

 Благодаря ти,че ме накара да се замисля! Hug

# 29
  • Мнения: 776
Моля се на Бога за това, което искам да се оправи, накрая винаги казвам : - Да бъде Твоята воля!
Ако нещо ми тежи на душата, освен че се моля го споделям с повече хора, най-вече с близките ми. Винаги, когато го споделя с 3-4 човека и ми олеква до такава степен, че чак забравям за какво толкова съм се тревожила.

Общи условия

Активация на акаунт