СЕПТЕМВРИ още е далече,расти спокойно,мъничко човече!

  • 18 994
  • 710
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 898
Здравейте, дами!
От няколко дни само чета и все не ми идва музата да пиша, та най-сетне се наканих и аз.

RollingStones, искрено съжалявам за случилото се. Бъди силна и не се отчайвай. Сигурна съм, че следващият път всичко ще е наред.    bouquet

Искам да ви кажа, че точно бременността е времето, когато може да си позволите да помързелувате, да се излежавате и дори да капризничите. Сега е времето да се чувствате особено специални, защото като се роди малкото човече всичко изведнъж ще се завърти около него и то ще стане център на вниманието (което си е нормално де). Така, че изобщо да не ви е съвестно- прехвърляйте задължения и отговорности, глезете се - сега е нашето време! Mr. Green

За запека на мен ми помага сутрешното кафе с мляко. Не се отказвам от него, защото заради ниското кръвно често ме боли глава, което е още по-неприятно.
При мен всички симптоми на настинката отминаха, освен вечно течащият и запушен нос, който обаче успява да ме изтормози тотално. Не знам дали е вредно или не, но сутрин и вечер преди лягане си капвам по една-две капки ксилометазолин 0,05%, иначе просто ще се задуша, а нищо друго не ми помага. Embarassed

На всички, на които са им казали да пазят леглото- да спазват стриктно препоръките, а на всички, на които им предстоят прегледи пожелавам само хубави новини.
Хубав и успешен ден на всички!   bouquet

# 676
  • Мнения: 132
Привет и от мен!   newsm44 колко сняг е наватяло.....добре, че днес съм в почивка и няма да ми се наложи да се боря с него  smile3503

Днес много мами ще ходят на преглед, желая на всички само хубави новини, всичко да е наред и да се похвалят след това!!!
*АДРЕНАЛИНКА* пожелавам ти от сърце това за което се молиш и ти- всичко да е наред, да чуеш сърчицето, а кистата.....каква киста  smile3503-ДА НЯМА ИЗОБЩО ТАКАВА !  smile3521

и аз днес имам час за преглед, но тъй като това ще ми е 3-я лекар за няма и месец се отказах. защото всеки ти казва различно и само се притеснявам, най-добре е един  да следи нещата. още повече лошото време и въобще не се колебая- няма да ходя, така или иначе в края на седмицата имам час отново при втория лекар, мисля- този преглед днес е излишен. в четвъртък бях, така че едва ли нещата ще са се  кои знае колко  променили...

Приятен ден!  smile3525

# 677
  • Мнения: 304
Добър ден, дами!
Толкова много сняг... по-внимателно не съм шофирала от колкото сутринта... Опитах се да зарежа колата на мъжо и да се мотам с транспорта, обаче той настоя с думите - а като се роди бебето и ти се наложи да отидеш на доктор? Я карай и се учи!
Аз хубаво успях да се домъкна до работа (със съвсем малко пируети по улиците) и дори да паркирам прилично, обаче как ще се откопая довечера е съвсем друг въпрос.
Успех на всички, очакващи прегледи и уютно усещане, на всички, които си стоят вкъщи.

Ние вчера казахме на едните баба и дядо (и вуйчо), а сутринта казах на една приятелка, която милата толкова се разскача, развика по телефона, че направо виждах как се е ухилила от ухо до ухо...
Вие казали ли сте на работните си места? Чудя се кога ще е удачно да кажа на моя шеф... може би след като ми регистрират бременността, така че към края на месеца, евентуално ще го сюрпризирам.

# 678
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
Здравейте, маминки!  Hug Реших и аз да се разпиша, че не е честно само да ви чета  Grinning. Какво време, а? Поне при нас за първи път тази зима има толкова много сняг и е много готино - бяла приказка, но движението е кошмарно.
Аз бях в петък на лекър, бебо е добре, имаме си сърчице и се развиваме засега по план. Записах се на ЖК и ме изпратиха на изследвания, в събота си взех резултатите от кръвните изслевания и съм малко притеснена. След сравнение на резултатите с референтните стойности мисля, че имам анемия, защото почти всички са ми под минимума, а хемоглобина ми е 105 при минимум 120. Та сега се тъпча с ядки, кайсии и тем подобни, дано да се покачи малко, че не знам какво ще правя по-нататък. Иначе днес си чакам резултатите от токсоплазмозата (и аз имам котка в къщи и затова реших, че е задължително това изследване, макар да не се плаща от здравната каса) и се моля всичко да е наред. Ще докладвам утре  Hug
Имам едно питане: Някой да е с отрицателен резус фактор и дали знае какви са процедурите?
Казах си какво ме мъчи,  newsm51 сега ви пожелавам хубав снежен понеделник, а на всички, които са на преглед днес, само хубави новини.

# 679
  • Мнения: 1 898
Добър ден, дами!
Вие казали ли сте на работните си места? Чудя се кога ще е удачно да кажа на моя шеф... може би след като ми регистрират бременността, така че към края на месеца, евентуално ще го сюрпризирам.

Аз казах в събота. Прие новината много добре и се зарадва. Ако знаех, че така ще реагира, нямаше да се притеснявам толкова.

Допълвам, за да не пишанов пост:
Имам едно питане: Някой да е с отрицателен резус фактор и дали знае какви са процедурите?

Аз съм с Rh-, а таткото е с Rh+. Само този вариант на съчетание на резус-факторите може да се окаже опасен за плода.  При първа бременоост обикновено няма проблеми. Въпреки това се следят нивата на антителата на 3 пъти през бременността- в 3-ти, 6-ти и 8- ми или 9-ти месец. Когато бебето се роди, ако е с Rh+ се поставя анти Д гамаглоболин до 72 часа след раждането. Това е накратко. Аки имаш още въпроси - питай.

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 12:50 от Ulia

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Здравейте, да се похваля сега се връщам от преглед - 3.7см и тежи 5 грама, лекарката каза, че по тези размери термина се измества за 01-02.09  Simple Smile голямо е бебочето - десет дена напред, но това е засега, по - нататък ще видим. Видях ръчички, крачета, главичка.
За запека на мен ми помага киви на гладно или прясно мляко с мед, да чукна от две седмици насам нямам проблеми.
Адреналинка, успех на прегледа, не се притеснявай за кистата, постепенно ще изчезне, не я мисли нея.
Хайде сега и другите момичета били на преглед да се похвалят. Чакаме ви!

# 681
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
Аз съм с Rh-, а таткото е с Rh+.
Благодаря ти за бързия отговор. И ние сме така, затова се притеснявам малко  Wink

# 682
  • Мнения: 1 898
Аз съм с Rh-, а таткото е с Rh+.
Благодаря ти за бързия отговор. И ние сме така, затова се притеснявам малко  Wink
Няма за какво да се тревожиш. Ще ти следат редовно нивата на антителата- при първа бременност обикновено резултата е винаги отрицателен. Но ако бебето ти се роди с Rh+, непременно дръж до 72 часа да ти поставят инжекцията, че мен се опитаха да ме минат метър...Добре, че бях  информирана, упорита и настоятелна. Важно е, защото при раждането кръвта на майката и бебето се смесват, образуват се антитела в организма на майката, които при евентуална втора бременност е възможно да "атакуват" новия плод.
Но при теб - няма страшно.

# 683
  • Мнения: 287
Здравейте мами  Hug
Прочетох,че сте обсъждали запека та..... за него мога много да изпиша  Crazy Имам и винаги съм имала такива проблеми,а сега при бременността нямам.Преди да забременея това много ме притесняваше,защото знам,че малко медикаменти са позволени или по-скоро безопасни защото  предизвикват контракции.Та за всички мами,които не могат да пият кафе, мляко или ядат нещо което да им помогне в случая ви препоръчвам едни прахчета.Казват се "Мукофалк портокал" предписани са ми специално от гастроентеролог(да не ви затормозявам през какъв ад минах това лято заради стомаха  Cry) и нямат никакви странични действия.Помолих да ми изпишат нещо,което да е съобразено с бъдеща бременност и това беше решението.Пие се по едно вечер и по възможност след това да не се яде нищо а само да се приемат течности.Дано да съм била полезна на някой.  Peace
От известно време заради  Sick хапвам само и единствено сандвичи,ако филийки със сиренце е сандвич  Laughing но от всичко друго  Sick та ми се налаг ада ги пия сега от време на време.
Лек и успешен ден   bouquet

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Здравейте мами    jumpuu !
Да се отчета и аз от днешния преглед: Двечки са си newsm05 , развиват се нормално и са по 3 сантиметра всеки  lovekiss !Сладурчетата, така са се сгушили и смушили един над друг над снимката, сякаш няма място вече в корема ...  Rolling Eyes Записана съм официално като бременна и ми пуснаха направления за изследванията, които трябва да направя.Седващ преглед в началото на месец Март, което за мен значи 01.03.  smile3521
Успех на всички мами!Само хубави новини желая newsm10 !

# 685
  • у нас
  • Мнения: 1 870
ilik123 много хубава новина Hug

# 686
  • Мнения: 2 222
Браво за хубавите новини от прегледите  Simple Smile
ilik123, представям си каква е емоция с двечки наведнъж  Simple Smile

Аз имам чувството, че гаденето ми е намаляло от вчера пу-пу, да не чуе който не трябва  Grinning Дано направо да изчезва скоро! Със стомаха до момента не съм имала проблеми, хапвам доста киви и пия фрешове, може би затова. Всеки ден правим сок у нас от портокали, грейпфрути, лимон и мандарини и си пийваме всички. Това ни е основната семейна напитка  Simple Smile Децата пият и сок от моркови, но аз не мога да го погледна, колкото и да е полезен.

# 687
  • Словения
  • Мнения: 32
Здравейте, момичета Heart Eyes
И аз не бях от най-активните във форума през изминалите няколко дни, но имах бая задължения и после трябваше да си наваксам с почивка Crazy

Стискам палци прегледите днес, а и въобще занапред да носят смао добри новини:bouquet:

Ulia, препоръчвам ти СТЕРИМАР спрей или нещо подобно (представлява пречистена морска вода), не съм сигурна, че капките за нос са безобидни, по-добре попитай някой фармацевт или направо лекар.

За запека: и аз имам включвания от време на време, но почнах да ям почти всеки ден сушени слива с кисело мляко и мюсли (въпреки, че най-ефективно било ако ги накиснеш във вода от вечерта и на сутринта изпиеш водата). Освен пресни плодове, почнах и сушени да ям често, много кисело мляко и салати и сега рядко закъсвам.

petiofi83, за Rh - то ти препоръчвам да се посъветваш с лекарката си, може при първа бременност рискът да е малък, но все пак е наличен. Една приятелка за съжаление изгуби бебечето си във втори месец точно заради това. Не искам да те плаша, но все пак се посъветвай


# 688
  • Мнения: 2 222
Uliа, имам близка, която е фармацевт. Според нея Ксилометазолина в никакъв случай няма да навреди, но и не помагал при истински обилна хрема. Моят лекар ми беше изписал Виброцил. Купих го, но намерих много лошо инфо за основната му съставка - вредна е през бременността - и не го ползвах. Другия вариант е Олинт - става за бременни, но пак е добре да се консултира с лекар. Аз си пръсках само Стеримар и си мазах мехлем Ринолекс - по съвсем мъничко, защото не го знам вреден ли е, но отпушва много добре, а от микроскопичното количество, дето го слагах, не вярвам да има проблем. Дето се вика, няма как да стигне до кръвообращението даже.

# 689
  • Мнения: 1 898
Danna_2010, water4e,  благодаря!
Стеримар-а не ми действа. Най-вероятно ще мина на Олинт.

Общи условия

Активация на акаунт